Povídání o pejskovi a kočičce

Povídání o pejskovi a kočičce https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/338274/bmid_povidani-o-pejskovi-a-kocicce-URH-338274.jpg 5 2844 2844

O pejskovi a kočičce série

Žili, byli v jednom malém domečku pejsek s kočičkou. Vedli společnou domácnost a snažili se dělat všechno skoro stejným způsobem, jako velcí lidé. Jenže, jak je asi všem jasné, lidé to přeci jen nejsou a tak se jim některé věci povedly trochu jinak, než by měly. Ono je například krásné dát do narozeninového dortu všechno, co máme rádi, ale jak pak bude taková zvláštní směs chutnat? Povídání o pejskovi a kočičce patří do zlatého fondu české literatury pro děti. Kniha Josefa Čapka je plná skvělých dialogů a humorných zápletek, při kterých se budou smát nejen děti, ale velmi dobře se při čtení pohádky na dobrou noc pobaví i jejich rodiče.... celý text

Ka-čí
26.10.2014 5 z 5

Tak na téhle knížce jsem vyrostla! Perfektní...občas když něco doma vařim a výsledek se zdá být nejistý,tak si na tuhle zvířecí dvojici vzpomenu... =D

veronika5179
17.09.2014 5 z 5

Nostalgie :) S radostí vzpomínám i na večerníček (?) nebo animované zpracování knihy, které bylo stejně geniální.

Modrina
02.09.2014 5 z 5

Ano, je to moc klasika - ale skvělá. :) Další knížka, na níž jsem vyrostla.

mezer
17.08.2014 3 z 5

Snad až moc klasika

Dera
04.07.2014 4 z 5

Drtivá pohádkářská klasika, krásné a humorné příběhy. Nadpřirozenost zde nemá moc šancí a proto jsou to pro mě takové "zvláštní" pohádky. Ze života, prostě skvělé a originální...

Adelajda_4
22.06.2014 5 z 5

Kdybych knihu četla teď, asi bych ji hodnotila jinak, ale četla jsem ji už před hodně dlouhou dobou a vyvolává u mě sentimentální vzpomínky na dětství, proto nemůžu jinak, než 5 hvězdiček.

Es.024
12.05.2014 3 z 5

Sentiment vyčaroval 3*. Neříkám, že je to špatné, ale naprosto zábavné to není.

E_Lan
19.04.2014 2 z 5

Dnes už jsou lepší pohádky, bohužel je to trochu outdated... Trochu špatně se to čte, čeština je zastaralá a příběhy jsou takové nijaké.

SiuxBeast
17.04.2014 3 z 5

Docela dobré jako kluka mě to bavilo ale úplně jsem tomu na chuť nepřišel

dusty
07.04.2014 1 z 5

No nic, tak tedy proti proudu. Četl jsem to dětem a trpěl a trpěl, strašlivý jazyk, tuny stylistických chyb. Ty chyby jsou záměrné, prý aby se kniha přiblížila dětem, jenže literatura má pozdvihovat nikoli se podbízet. Na 100 honů z toho čiší, že to nepsal Karel. Josef měl zůstat u štětce.

pedi
31.03.2014 5 z 5

Má dvojčata ....kluci...znali některé příběhy zpaměti.Hlavně o pečení dortu.I dnes vyjmenují všechny ty dobroty co kočička s pejskem do dortu dali.Hezká knížka pro děti .

petka-2007
28.03.2014 4 z 5

Milá vzpomínka na dětství. Nezapomenutelné pečení dortu :-)

allebra
21.03.2014 5 z 5

Kdo by neměl rád milé příběhy o pejskovi a kočičce! Nejvíce se mi vybavuje pečení dortu, vytírání podlahy a příběh opuštěné panenky. Četla jsem ji jako malá, později svým dětem a teď se už těším, až ji budu číst vnoučatům! -:)

moonchild
07.03.2014 4 z 5

Knihu jsem na základce milovala.Teď se k ní vracím jen z nostalgie.

asam
02.03.2014 5 z 5

Na této knížce vyrostlo už několik generací. Všechny děti jsou tím poznamenány - kladně samozřejmě.

mája1970
27.02.2014 5 z 5

Krásná kniha kterou jsem četla já a pak i svým dětem.Pro děti doporučuji a je i nádherně nakreslená.

dieu
03.01.2014 5 z 5

Klasika, kterou zná snad každé dítě a miluje ji. Znám povídky o pejskovi a kočičce jak komixové, tak namluvené a samozřejmě knižní. Všechny mám moc ráda a je to krásná vzpomínka na dětství.

kitlik
15.12.2013

Když byli děti malé byla u nás tato kniha moc oblíbená.

alexandra21
10.12.2013 5 z 5

Na tuhle knihu, mám přímo nostalgické vzpomínky. Četba z dětství, jééé

sto7ra
17.11.2013 5 z 5