Povídání o pejskovi a kočičce

Povídání o pejskovi a kočičce https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/338274/bmid_povidani-o-pejskovi-a-kocicce-URH-338274.jpg 5 2844 2844

O pejskovi a kočičce série

Žili, byli v jednom malém domečku pejsek s kočičkou. Vedli společnou domácnost a snažili se dělat všechno skoro stejným způsobem, jako velcí lidé. Jenže, jak je asi všem jasné, lidé to přeci jen nejsou a tak se jim některé věci povedly trochu jinak, než by měly. Ono je například krásné dát do narozeninového dortu všechno, co máme rádi, ale jak pak bude taková zvláštní směs chutnat? Povídání o pejskovi a kočičce patří do zlatého fondu české literatury pro děti. Kniha Josefa Čapka je plná skvělých dialogů a humorných zápletek, při kterých se budou smát nejen děti, ale velmi dobře se při čtení pohádky na dobrou noc pobaví i jejich rodiče.... celý text

dark.ma93
04.10.2013

Miluju tuhle knížku!

kuky921
30.09.2013 5 z 5

Krásná dětská knížka, některé pasáže už znám z předčítání dětem zpaměti :-)

Domuly
27.09.2013 5 z 5

Kdo by Pejska a Kočičku nemiloval? Četla jsem je celé dětství. Vaření dortu, Děravé kalhoty, Mytí podlahy nebo Opuštěná panenka. Všechny si stále vybavím. Škoda, že teď už moc nefrčí a děti se víc dívají na Disney channel a podobné.

Lenulinka
25.07.2013 5 z 5

tuto knihu jsme cetli ve skole v ramci povinne cetby-tak uplne me nebavila. O to vetsi bylo me prekvapeni, kdyz ji objevil ctyrlety syn a hned se do ni zamiloval-cetla se mu snad stokrat, zna ji nazpamet a presto ji dal miluje. Dostal i DVD Povidani o pejskovi a kocicce ale to uz se mu tak nelibilo protoze tam byly nepatrne rozdily ale on je videl a knizku ma mnohem radeji.

Marčullkas
24.07.2013 5 z 5

Oblíbená dětská kniha. :)

bibi.r
01.07.2013 5 z 5

Česká klasika, kterou by každé dítě mělo znát. Něžný a svérázný čapkovský humor je znát v každé kapitole :).

DariDerek
21.06.2013 5 z 5

Díky této knížce jsme měli i psa i kočku doma :o))

maple34
28.05.2013 5 z 5

dětská klasika :o) základ

zapina
11.05.2013 5 z 5

Pejsek a kočička jsou naprosto nesmrtelní! :) Jako malá jsem je zbožňovala.. znala jsem ji snad i pozpátku :D

tyzik.cejka
07.05.2013 5 z 5

hodně podobně napsané jako Dášenka s večerníčku si pamatuju všechno ale to už není ono to TA kniha má svoje kouzlo

deedulka
01.04.2013

skvělá knížka pro malé čtenáře :)

lucifuk
19.02.2013 5 z 5

Jedna z prvých knižiek v mojej knižnici. Oblúbená aj u mojich detí.

kika 13
11.02.2013 5 z 5

Samozřejmě moje oblíbená knížka.

Kleo326
08.02.2013 5 z 5

Prostě pejsek a kočička-mám je ráda od malička

Kate.S
02.02.2013 5 z 5

Nezapomenutelný příběh, který jsem v dětství milovala. Prostě dětská klasika.

Evus
27.01.2013 5 z 5

Nezapomenutelná klasika české literatury, kdo jí jako malý nečetl, má výrazné mezery ve vzdělání

čohynka
11.12.2012 5 z 5

Nezapomenutelná knížka z dětství.

Selinute
17.11.2012 5 z 5

Ráda vzpomínám. Nejvíce se mi líbilo jak si pekli dort a jak myli podlahu.Často jsem z ní četla svým dětem.

TessDragon
20.09.2012 5 z 5

Nejkrásnější česká pohádka. Ovšem, že ta o pejskovi a kočičce. Doufám, že knížku si budou ještě číst má vnoučata. ;)

kacimilek
20.09.2012 5 z 5

Kniha mého dětství. Ještě dnes si pamatuji, jak jsem ji předčítala mladšímu bratrovi, a jak jsme se dívali na video. Ach ty vzpomínky!