Povídání o pejskovi a kočičce

Povídání o pejskovi a kočičce
https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/338274/bmid_povidani-o-pejskovi-a-kocicce-URH-338274.jpg 5 2851 2851

O pejskovi a kočičce série

Žili, byli v jednom malém domečku pejsek s kočičkou. Vedli společnou domácnost a snažili se dělat všechno skoro stejným způsobem, jako velcí lidé. Jenže, jak je asi všem jasné, lidé to přeci jen nejsou a tak se jim některé věci povedly trochu jinak, než by měly. Ono je například krásné dát do narozeninového dortu všechno, co máme rádi, ale jak pak bude taková zvláštní směs chutnat? Povídání o pejskovi a kočičce patří do zlatého fondu české literatury pro děti. Kniha Josefa Čapka je plná skvělých dialogů a humorných zápletek, při kterých se budou smát nejen děti, ale velmi dobře se při čtení pohádky na dobrou noc pobaví i jejich rodiče.... celý text

Nita17
15.06.2017 4 z 5

Klasika, milovala jsem ji a synovi jsem ji hned podstrčila ( v dnešní době televize a internetu :( ), a ehje patří k našim stálicím před spaním. I když mi trochu dělá problém ho pak usměrnit - nálepka "tohle doma nezkoušejte" by se hodila :)

havranice
08.05.2017 3 z 5

Koupila jsem to dětem, protože mám ráda, když děti znají klasiku a měla jsem dojem, že v tomhle přeci nemůžu sáhnout vedle. No nevím, četla jsem to tříletému synovi, docela se mu to líbilo, ale za mě tedy trochu zklamání. Četlo se mi to místy dost špatně, text prostě až tak neladí, mimo známé odrhovačky jako "dort" a "podlaha" byly mnohé další příběhy dost slabé, často mě to nějak rozčilovalo, nečetla jsem to moc ráda. Máme doma promítačku s diafilmy - touto formou dětem promítám diafilmy o pejskovi a kočičce a k tomu čtu k tomu vydané texty (které z Čapka volněji vychází), a touto formou, když text je jen volnější adaptací původního Čapkova textu, mi to připadá mnohem lepší a zábavnější a děti to takto milují.

Elis.n
07.05.2017 5 z 5

Moje srdcovka z dětství, která je navíc doplněna krásnými kresbami Josefa Čapka. Připomněla jsem si ji při uspávání neteří a bavila nás všechny :).

Bubynka
13.04.2017 5 z 5

Kniha, kterou by mělo znát každé dítě...dle mého patří k těm nej pohádkovým příběhům.

EvikU.
05.04.2017 3 z 5

Krásná klasika pro děti. Nejradši mám jak věšeli prádlo, myli podlahu, šli na poštu a zapadl jim domeček a našli ho díky syrečku. Měly by ji znát všechny děti.

MinaHawke
27.02.2017 5 z 5

Moc hezká kniha. Ráda se k ní vracím.

martas006
06.02.2017 5 z 5

Další povinná četba ve škole a opět neměla chybu. Klasika, kterou by podle mýho mělo znát každé dítě.

Sidonie
31.01.2017 5 z 5

Jako malé se mi hrozně líbilo (a přišlo mi to hrozně srandovní), jak Pejsek pověsil Kočičku, Kočička pověsila Pejska a oba tak viseli a sušili se :-)

whiolet
28.01.2017 5 z 5

Na Pejskovi a Kočičce bylo založeno mé dětství. Rodiče mi tuto knihu četli v postýlce, jsem si jistá, že i já ji brzy budu znovu číst svému synovi :)

angloumene
13.01.2017 4 z 5

Nesmrtelná klasika, která potěší nejednoho čtenáře ať už jakéhokoliv věku.
Pejsek s kočičkou svým nezkušeným, zvířecím pohledem prozkoumávají svět a tak ho ve své různorodosti představují i dětskému čtenáři. Děti jsou pak vedeny k zájmu o dění kolem nich, ale hlavně k poctivému a pozitivnímu připstupu k poznávání samotnému.

binibeca
07.01.2017 5 z 5

Jako malá jsem pejska a kocicku mela moc rada.Muj mladsi syn tuto knihu miluje a nejradši by byl ,kdybych mu ji cetla každý vecer :-)

tatafa
06.01.2017 5 z 5

Jedinečná knížka mého dětství. I když pro koho by nebyla mezi srdcovkami, že? Pro mne rozhodně je!

Bublinka78
02.01.2017 5 z 5

Není co dodat. Prostě Čapek, jedno který.

Aracely
31.12.2016 5 z 5

Moje nejmilejší kniha z dětství :-). Asi nejlepší kapitola byla, jak pejsek s kočičkou vařili dort :-D. Ráda jsem se k ní po letech vrátila, díky Výzvě a i když už nejsem dítě, tak Povídání o pejskovi a kočičce se mi moc líbilo.

katu9365
30.12.2016 5 z 5

Tak tato kniha opět nezklamala. Mojí malé dcerce se také moc líbí. Ráda jsme si opět připomněla, ne všechny kapitoly jsem si pamatovala. Ta nostalgie při otáčení stránek :)

nikikostadinova
17.12.2016 5 z 5

Naprostá jednička mého dětství. Uklonit a mlčet

mazlak
09.12.2016 5 z 5

Tak i ve svém věku je mi tato kniha něco jako útočiště pro zlepšení nálady a místem pro naprosté odreagování. Prostě ji miluji.

haki34
27.11.2016 5 z 5

Poucne a usmevne pribehy dvou zvirecich kamaradu - detem asi nejblizsich ... Moje deti ji miluji, jeste par krat a vykladam zpameti ;)

Klárai
27.11.2016 5 z 5

Tuhle knihu miluji od dětství! Moje srdcovka!

Lenka1386
23.11.2016 5 z 5