Potrhaná křídla

Potrhaná křídla https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/185200/bmid_potrhana-kridla-185200.jpg 4 1027 283

New Orleans padesátých let – zábava, saxofony, intriky i černá ruka mafie. Josie Moraineová přišla do města „velké pohody“ s matkou. S matkou, která jí slibovala panenku, když bude hodná, ale nikdy si na to pak nevzpomněla, s matkou, která byla prostitutkou a milovala drahé šperky, s matkou, která se o ni neuměla a možná ani nechtěla postarat. Josie se ale dokázala postavit na vlastní nohy a má hlavu plnou snů. Dokáže si je však splnit? Dokáže se vymanit z bahna Čtvrti, které se jí snaží stáhnout dolů? A dokáže se vyrovnat s lidskými slabostmi, zradami a křivdami a poznat, kde je pravda? Další kniha od autorky světově uznávaného románu V šedých tónech, která vás nenechá chladnými, s postavami, které vám budou ožívat před očima. Ruta Sepetysová svou druhou knihou dokázala spisovatelsky vyspět a právem se zařadila mezi významné autory současnosti.... celý text

Literatura světová Dívčí romány Historické romány
Vydáno: , CooBoo

Out of the Easy , 2013

Josh
07.02.2020 2 z 5

Předchozí knihy této autorky byly jedním slovem ÚŽASNÉ, takže spíše než její styl mi u této knihy nesedlo téma.

snowpinkee
31.01.2020 5 z 5

Moje druhá kniha paní autorky a opět velké nadšení. Vždy rozebírá hodně závažné téma.
V této knize se setkáváme s prostitucí. Chudá čtvrť, prostitutky, mafie.
Hlavní hrdinka to v životě neměla vůbec jednoduché a moc jsem jí fandila, aby dokázala to po čem touží. Záviděla jsem jí tu sílu, kterou měla i po tom všem.
Nicméně jsem si na konci i poplakala. 95%

Gooverka
15.01.2020 3 z 5

Ruta Sepetys se řadí mezi moje nejoblíbenější spisovatelky, ale musím říct, že jsem ráda, že jsem tuto knihu četla jako poslední. Kdybych ji četla dříve, možná bych se do ostatních nepustila. Začátek byl hodně slibný, nic podobného jsem zatím nečetla - Amerika, 50. léta, prostituce, chudá čtvrť a osudy lidí žijících v ní. Ač mi byly skoro všechny postavy sympatické a soucítila jsem s nimi, musím říct, že od poloviny jsem tak nějak tušila, co přijde. Příběh jako celek mě tedy tolik neoslovil, i když stejně jako autorčiny ostatní knihy byl podán čtivě. Stejně jako komentující přede mnou, i já byla zklamaná z celkem rychlého závěru.

fénix56
21.12.2019 2 z 5

Do knihy jsem se dlouho nemohla začíst, vadilo mi prostředí, postavy i děj... Možná hrálo roli i to, že jsem knížku srovnávala s nádherným románem Ruty Sepetysové Sůl moře, kterou jsem četla jedním dechem.

martinasudová
13.12.2019 4 z 5

Nenadchne, ale ani neurazí.
Děj mě malinko zklamal, čekala jsem nějaké větší drama...
konec mi přišel takový narychlo ustřižený.

Alíša236
13.12.2019 3 z 5

Kniha začínala slibně a velice jsem se těšila co se stane a jak to bude pokračovat. Bohužel se nic moc nestalo. Chybí mi tu jasný vrchol, zápletka, rozuzlení....kniha jen příjemně plyne. Vykreslené prostředí moc pěkně, osoby zajímavé, ale nestačí to.

v.e.v.er.ka
03.12.2019 4 z 5

Z knih ruty nejslabší ale i tak moc hezky citelna

sgjoli
19.11.2019 5 z 5

5 hvězd a zaslouženě. Začátek knihy byl sice trošinku pomalejší, ale s každou další stranou to byla čím dál větší jízda, kterou jsem si nakonec nesmírně užila. Bylo to trochu jiné než V šedých tónech a Sůl moře, ale to vůbec nevadilo. Hlavní hrdinka této knihy mi byla velmi sympatická, a i když dělala někdy špatná rozhodnutí, bojovala a snažila se ze všech sil všechno napravit a dělat vše správně. Její osud i osudy ostatních postav mi přirostly k srdci. Nevím, jak to autorka dělá, ale všechny postavy mne zajímaly. Všechno jsem s nimi prožívala a fandila jim. Snad jen matka hlavní hrdinky mi přišla jako jediná, kterou jsem si nedokázala oblíbit. No a ten konec? To byl jeden velký příval emocí, který mne rozhodně nenechal chladnou. Tuto knihu budu mít v srdci ještě dlouho.

adoli
06.11.2019 5 z 5

Kniha se mi líbila. Má příjemnou atmosféru padesátých let.

velmi_zajimava
30.10.2019 3 z 5

Tato kniha mi osobně nic nedala, ale ani nic nevzala.

mystar
26.09.2019 4 z 5

Povedeny a ctivy pribeh. Oddechove cteni o zivote na okraji spolecnosti v New Orleans. Oblibila jsem si postavy Josie, Jesse, Willie a hlavne Cockieho.

tabaluga
24.09.2019 4 z 5

Krásný lehce plynoucí příběh 17 leté slečny, která měla smůlu v tom, že její matka byla taková mrcha. Na druhou stranu měla naopak zastání v ostatních lidech ve svém životě i když byly z prostředí jako je New Orleans v 50. letech. Takové odpočinkové čtení, žádné velké drama..moc jsem Josie přála,aby se jí splnil sen. Paní spisovatelka píše moc hezky.

sabca
15.09.2019 5 z 5

Prní kniha od této autorky a hned mě zaujala. Atmosféra padesátých let v New Orleans. Zde vyrůstala hlavní hrdinka knihy Josie a snila svůj sen, že jednou vystuduje. Její velký problém byla matka prostitutka. Kniha se moc pěkně čte a doporučuji. Také se těším na knihu v Šedých tonech, která je tu v komentářích zminována.

Janaves
05.09.2019 5 z 5

Moc hezká kniha. Josie měla hroznou matku,ale měla velké štěstí v tom,že byla inteligentní, a že měla kolem sebe hodné lidi. Odpočinkové čtení s dobrým koncem.

PavkaHu
10.07.2019 4 z 5

Neobvyklé prostředí, příjemně plynoucí děj. Možná trochu prvoplanove a předvídatelné, ale i tak příjemné čtení.

SumýšIrena
09.07.2019 3 z 5

Kdybych tu knihu četla v patnácti letech, dala bych 5*, ale takhle... jen tři

Ninde
02.07.2019 5 z 5

Tahle kniha mě velmi překvapila a po pár stránkách vtáhla do příběhu,tak že jsem nemohla přestat číst.
Ale na příběh V šedých tónech to nemá.

Eeli
01.07.2019 4 z 5

Kniha sleduje osud dívky snažící navzdory původu a předsudkům o lepší budoucnost i život, který se s ní zatím příliš nemazlí. Naštěstí jsou po ruce přátelé a jedna rázná "bordelmamá". Příběh je smutný i dojemný, ale nepůsobí nijak depresivně, spíše je plný naděje. Atmosféra doby ani místa není příliš zřejmá a konec se mi zdál trochu uspěchaný, autorka je však skvělá vypravečka a knížku si budete užívat.

Babo
28.06.2019 3 z 5

Asi jsem od knihy čekala víc té atmosféry 50.let a New Orleansu ,říkala jsem si čím to je. Nakonec jsem si uvědomila,že mi kniha připomíná nějaký dívčí román. A to nemyslím nijak zle , vždyť příběh vypráví 17 slečna. Takže se autorce podařilo vystihnout myšlení mladé dívky a to je dobře. Dala bych 3.5 * ,ale to nejde a na 4 to pro mě není.

Luca235
18.06.2019 5 z 5

Je mnoho skvělých knih, které mají ale poněkud pomalejší rozjezd a často ještě po pár desítkách stránek přemýšlím, jestli se mi chce pokračovat. To ale není případ této knížky. Začetla jsem se hned od prvních řádků a skončila ještě ten samý den poslední tečkou :-). Někomu se může zdát, že je to takový klídeček po válečných tématech z dalších autorčiných knih, ale zdání klame. Hlavní hrdinka má i přes nepříznivé počáteční podmínky tu skvělou výhodu, že ji má mnoho lidí rádo a podporuje její životní plány. Ve skutečnosti je mezi námi mnoho těch, kteří takové štěstí nemají, a rozhodně nejde jen o děti kriminálníků a prostitutek. Vymanit se z prostředí, kde je hlavním cílem nový mobil na splátky, cigarety a chlast, vyžaduje minimálně stejnou vůli, jako měla Jo, alespoň jednoho člověka na Vaší straně a taky kupu štěstí. Nejen učitelé mohou vyprávět...