Posvátné kameny

Posvátné kameny https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24135/posvatne-kameny-24135.jpg 4 67 9

Jack West Jr. série

Druhý díl cyklu Jack West Jr. Kdosi na neznámém místě spustil záhadným rituálem odpočítávání, jež končí zánikem života na Zemi. Bývalý voják Jack West se pustí do souboje s časem. Jedinou šancí na záchranu světa je sestavit legendární Stroj a umístit do něj šest posvátných kamenů. Ten, komu se to podaří, zachrání lidstvo, ale také získá nepředstavitelnou moc. Jack s týmem se vydají na misi, která je zavede na nejposvátnější místa starých kultur. Musí vyřešit těžké hádanky a zdolat zrádné pasti předků. V patách jim jsou mocní nepřátelé...... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Alpress

Six sacred stones , 2008

petulik330
08.02.2021 5 z 5

V tomto díle se musí Jack West a jeho přátelé společně s dcerou vypořádát s hromadou překážek. Některé z nich jim stačí do cesty lidé, kteří by kom měli být nápomocni. Lidé kteří si myslí že jsou něco více, protože jim v těle koluje modrá krev.
Chvílemi mi to připadalo velice povědomé... Někteří lidé se tak chovají i ve skutečnosti a nemusejí být zrovna z královské krve. Chtějí rozhodovat o naším životech jako my bychom o to staly.

caldap
25.12.2018 4 z 5

Velice pěkně psané knihy od tohoto spisovatele, ani tento díl mne nezklamal. Pro ty co mají rádi dobrodružství, vřele doporučuji.

hana4834
24.02.2017 4 z 5

naprosto úžasná kniha těším se na pokračování

muchomurka
16.02.2017 4 z 5

Knížka se mi opět moc líbila, i když o něco méně než předchozí díl. Neuvěřitelné, šťastné náhody mi rozhodně nevadí. Ale v tomto díle mi vadil roztříštěný děj, chvíli autor psal o něčem a pak šup a o dalším. Také mi vadilo, (spoiler) že misi po hledání kmene Neetha nebyl Jack a že autor opět některé postavy nechal zemřít. To nemusel. Ale jsem napnutá a natěšená na poslední díl. :)

Dandulka
08.07.2014 5 z 5

Skvělé! Plno akce, nikdy jsem nevěděla, co přijde později a když už to vypadalo beznadějně, vždycky se objevila nějaká pomoc. Těším se na třetí díl!

bukiet
29.05.2014 3 z 5

To je fičák, tolik děje, že by to na seriál stačilo. Allan Quatermain i Indiana Jones blednou závistí a já nebudu čekat celý rok jako minule a jdu do dalšího Westa hned.

ajaksiczek
05.03.2013 4 z 5

Dobrá kniha, možná hnaná až trochu do extrému... Ale jako relax ideální :)

Zdendin
06.02.2012 3 z 5

Tento příběh je mix. Jamese Bonda, Ramba a Indiana Jonese.
Dobrodružství se odehrává téměř po celém světě. Používá se snad všech dopravních prostředků (auto, vlak,letadlo, loď, ponorka...) Skoro všude se bojuje a krve není také málo. Autor umí překvapit neuvěřitelnými kousky, které hrdinové dovedou(vykolejení vlaku a následné klouzání se po sněhu ve vagonech až k propasti kde pak vlaková souprava visí a odpadává dolů). Příběh je nabitý a o dobrodružství není nouze. Přesto mi tam něco chybělo. Hrdinové mi byli jaksi lhostejní a když někdo umřel nevadilo mi to. Srovnání stylem psaní, vidím trochu s Jiřím Kulhánkem. Zde mi však připadá, že autor bere věci někdy až moc vážně což je trochu škoda.

Márinka
30.11.-0001 4 z 5

Napínavé, dobrodružné, čtivé, .. prostě Reilly.

Matthew Reilly
australská, 1974