Pošťák vždycky zvoní dvakrát / Pojistka smrti

Pošťák vždycky zvoní dvakrát / Pojistka smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26005/mid_postak-vzdycky-zvoni-dvakrat-pojist-pl2-26005.png 4 144 32

Detektivní román Pošťák vždycky zvoní dvakrát vyšel poprvé v roce 1934 v Bostonu a vzápětí byl zakázán pro přemíru násilí a erotiky. Přesto se jeho autor stal uznávaným prozaikem s osobitou vizí, popisující odvrácenou stranu Ameriky a románem Pošťák zvoní vždycky dvakrát se inspiroval Camus při psaní svého románu Cizinec.

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Odeon

The Postman Always Rings Twice / Double Indemnity

kuky921
24.03.2018 4 z 5

Knížka se velmi dobře čte. Prima detektivky.

emzaak
10.01.2018 5 z 5

Tato kniha je zkrátka DOUBLE IMPACT!
+ bonus Adolf Born
Odeon 1987

Fillipa
12.10.2017 5 z 5

Hodnocení patří knize Pošťák vždycky zvoní dvakrát, ke druhé jsem se nedostala (tedy tenkrát byl svazek vedví). Pojistku smrti jsem neviděla ani jako film, budu muset rest zlikvidovat.

ArwenAragorn
02.01.2017 5 z 5

Pošťák zvoní vždycky dvakrát je skvělá detektivka, film se skvělým obsazením jí nemůže konkurovat. Druhá detektivka se mně líbila méně.,

Nestorkea
03.11.2016 3 z 5

Jak Pošťák, tak Pojistka se četli dobře, i když ze začátku jsem si musela trochu zvykat na autorův styl.

syskas
18.04.2016 5 z 5

Dve výborné detektívky, až sa nechce veriť, že sú také staré...
Dokonca hlavne tá druhá je podľa mňa až na hranici hororu.
Chladnokrvné, vypočítavé bešetie, až človeka mrazí. Ale výborne napísané.

Rup
15.02.2016 5 z 5

Násilí, erotika, ale i další pojmy, podlehly všeobecné devalvaci. Už klasik (nevím který) nám říká: Odhalená část je daleko erotičtější, než nahý celek. Takže čím budeme dráždit své smysly až zcela otupíme? Ale ke knize. Oba romány čnějí nad obdobnou literaturou propracovanou psychologií postav a přísnou logikou jejich jednání. Pokud by autor místo drsné přímočarosti zvolil formu niterného rozboru pohnutek, cílů a cest k jejich uskutečnění, jistě by se zařadil mezi význačné realisty. Za mě plný počet. Doporučuji.

PriMula
28.07.2015 5 z 5

Vlastně jsem hrozně ráda že jsem si takovou knihu přečetla, i když jsem prvních 20 stránek nevěřila vlastním očím. Už ani nevím proč mi styl psaní přišel zmatený, protože ke konci jsem to ani nevnímala. - Jestli jste knihu ještě nečetli, tak vám to musím vysvětlit. Je to ten nejzvláštnější styl psaní, co jsem kdy četla. A možná proto jsem si knihu tak oblíbila.

Janamarie
16.08.2014 4 z 5

Skvělá detektivka, čtení na dovolenou.
Po letech znovu :-)

VČJKR
09.03.2014 3 z 5

J. Cain nemá vůbec špatný styl psaní. Jen takový... stejný. Objevují se tam stále ty samé věci - muž, žena, manžel, vražda, pojistka, útěk, odhalení, smrt...

Popluh
02.05.2013 4 z 5

Povedené krimi ze staré drsné školy bez moderních vychytávek, s maximálním důrazem na děj. Archetypální, přímé a na svou dobu bych řekl, že i poměrně nekompromisní a chladnokrevné, co se týče prokreslení násilí a erotiky.

Sedlmajerka
02.11.2012 5 z 5

Detektivní román Pošťák vždycky zvoní dvakrát vyšel poprvé v roce 1934 v Bostonu a vzápětí byl zakázán pro přemíru násilí a erotiky. Majznout chlapa ve vaně po palici a potom ho poslat v autě z útesu mi jako přemíra násilí nepřijde. A ta přemíra erotiky mi taky unikla. Ale je to krásná ukázka toho, že když selže lidská spravedlnost, nastoupí ta Boží. A v tomto případě velmi rychle.
Brilantní a strhující příběh, který si jistě nezaslouží nálepku brak.

Pojistka smrti je také zajímavá, ale celkem předvídatelná.
Takže chcete-li naplánovat dokonalou vraždu, nejprve si ověřte, zda vaše oběť není pojištěna, protože pojišťovací detektivové vás vždycky dostanou!