Pošťák vždycky zvoní dvakrát / The Postman Always Rings Twice

Detektivní román Pošťák vždycky zvoní dvakrát vyšel poprvé v roce 1934 v Bostonu a vzápětí byl zakázán pro přemíru násilí a erotiky. Přesto se jeho autor stal uznávaným prozaikem s osobitou vizí, popisující odvrácenou stranu Ameriky a románem Pošťák zvoní vždycky dvakrát se inspiroval Camus při psaní svého románu Cizinec.

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/25989/postak-vzdycky-zvoni-25989.jpg 3.937

The Postman Always Rings Twice (1934)

Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Garamond

Dams214

Kniha sa mi čítala rýchlo, ľahko, páčilo sa mi, že autor zbytočne knihu a celkovo príbeh nerozťahuje, to čo by iný autor napísal na 4 strany, autor napísal na jednu. Pre mňa veľmi nečakaný koniec príbehu, ktorý tam ale úplne sedí. :)

SuperSojka
28.10.2017

Knihu jsem četla v této dvojjazyčné verzi a skoro mi přijde, že český překlad je o něco lepší než americký originál. Rozhodně zajímavý příběh i vhled do amerického soudního systému.

Snow-White
05.07.2016

S knihou jsem měla obdobný problém, jako s dalším americkým dílem Kdo chytá v žitě (to jsem ani nedočetla). Jednak nejspíš kvůli nesympatickým, až otravným hrdinům. Jednak kvůli strohému slangovému jazyku. Protivné hrdiny bych snad ještě unesla, ale ten jazyk mi prostě nesedí. Navíc prostě bohužel nedokážu pochopit, co je na obou knihách tak "kultovního". Pokud se mi to nějaký zarytý fanoušek pokusí vysvětlit, budu jedině ráda.