Servírka

Truchlící vdova… nebo černá vdova? Po nečekaném úmrtí despotického manžela při autohavárii si krásná Joan Medfordová musí rychle najít práci, aby nepřišla o dům. Získá zaměstnání jako servírka v baru, kde si jí brzy všimnou dva muži – mladý, pohledný, ale nepříliš movitý Tom a postarší, velmi zámožný Earl White III. Ten Joan nabídne nejen 50 000 dolarů, aby splatila hypotéku, ale také velmi neobvyklou nabídku k sňatku. Nebude však cena za nově nabytý pohodlný život příliš vysoká?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/292727/servirka-5w8-292727.jpg 3.913

The Cocktail Waitress (2012)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Motto

orinka3

Hlavou mi vrtá: je to chudák ženská, které jen náhodou všecko vyšlo, anebo je to docela jinak? Kloním se k tomu uvěřit jí. Proč ne? Vždyť všecko logicky vysvětluje. Je ale pravda, že jsem rozhodně nečekala Tomův konec. A nejhorší ze všeho je otevřený závěr, protože to, co přijde po porodu, může být ten největší horor. Thalidomid....kdo ví, ten má husí kůži, kdo ne, může být v klidu a spolu s hrdinkou se těšit na pěkné děvčátko. Bezvadně se to četlo, stránky ubíhaly a než se člověk nadál, přišel otevřený konec.

ThomasRuhe
26.08.2016

Na obálce je napsáno detektivní román, ale o klasickou detektivku ve smyslu pátrání po pachateli se nejedná.Spíše jde prostě o příběh ženy, která se dostane do tíživé situace a musí si nějakým způsobem pomoci.
Po pravdě řečeno je zde spousta románových klišé a je to příliš předvídatelné.To co si myslíte, že se stane, se následně opravdu stane.
Souhrně tak knihu hodnotím jako lehký podprůměr.40%.

JessieEx
07.08.2016

Toto je moje první knížka od Jamese M. Caina, zatímco jeho je poslední. A hned musím uznat, že se k tomuto autorovi ještě vrátím. Není to klasická detektivka. Je vyprávěna v první osobě, z pohledu hlavní hrdinky. Ovšem, že se tu trochu odrazilo, že autorem je muž a snaží se mluvit za ženu. Ale nebylo to tak hrozné, hloupé ani nevkusné. Musím se přiznat, že jsem to Joan všechno zbaštila, ať už to bylo jakkoliv. Pravda, chvílemi mi byla na hlavní hrdinku až nesympatická, ale hodně se to v průběhu děje měnilo a závěr se povedl. Celkově byla novela velmi čtivá, se zajímavými postavami a celkem napínavou zápletkou (zápletkami). Jelikož miluju doslovy, musím pochválit také tento, editorův. Ráda jsem se dozvěděla něco nového.

Modrásek16
05.07.2016

Hodně dobrá kniha, dobře se četla a byla tak nějak jiná než detektivky, kterých je všude plno.

encyklopedie
29.05.2016

Servírku jsem dočetl, hodně zajímavé a dobré. Cain povýšil tvrdou Hammettovu romantiku a Chandlerovu tvrdou nesmlouvavost o kousek do jiného levelu, vo kapánek víc tvrdých erouškových scén.
Podle toho vypadá moje hodnocení - 100%

James M. Cain