Podivuhodný život osamělého pošťáka

Podivuhodný život osamělého pošťáka https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356462/bmid_podivuhodny-zivot-osameleho-postaka-4is-356462.jpg 4 530 188

Pošťák Bilodo série

Kdo jiný by měl ctít listovní tajemství než pošťáci? Jenže mladý pošťák Bilodo je natolik ostýchavý, že si povídá sotva se svou zlatou rybkou. Aby se dostal k lidem blíž, potají otevírá jejich dopisy. Vše se pro něj změní, když si přečte první dopis psaný v haiku. Milostné korespondenci mezi guadalupskou dívkou Ségolene a výstředním intelektuálem Gastonem propadne natolik, že když po čase Gastona srazí auto, pokusí se jej nahradit... Poetický román o lásce a záhadách lidské identity.... celý text

Literatura světová Novely
Vydáno: , Plus

Le facteur émotif , 2005

Dida86
17.07.2020 3 z 5

Nebylo to špatné čtení, ale asi jsem čekala něco trochu jiného.

barbora1919
12.07.2020 5 z 5

Za mě dokonalost! Nádherný, hluboký a citlivý příběh, úchvatná obálka i grafické provedení. Kniha ve mně navíc probudila zájem o haiku. Přestože poezii běžně nečtu, tady měla každá básnička své místo a význam. Rozhodně doporučuji!

jana1199
03.07.2020 4 z 5

Knihu jsem dostala jako dárek a ačkoliv vizuálně se mi moc líbila, moc se mi do ní nechtělo, založila jsem ji a až teď znovuobjevila. A musím říct, že jsem za to moc ráda. Je krásná! Oku ladící a navíc s působivým příběhem. Za mě doporučuji.

kika 13
19.06.2020 5 z 5

Já musím napsat do čtení této knížky se mi vůbec nechtělo.A nakonec jsem z ni příjemně překvapená.Pohlazení na duši.Utíkám si co nejdříve do knihovny pro druhý díl.

Marxt5
18.06.2020 5 z 5

Překvapilo mě to. Knížka je celkem krátká, ale zapůsobila na mě zápletkou. V ději se objevuje především haiku, obecně tedy poezie do které jsem dříve moc neproniknul, tyto básně mě však oslovily, pěkně provázejí dějem.
Stojí určitě za přečtení!

Kerolka_P.
16.06.2020 1 z 5

Dlouho jsem necítila k hlavnímu hrdinovi takové antipatie jako k Bilodovi. Co jsem v knize postrádala nejvíc, tak morální stanovisko či nějaký smysl toho všeho. Vzápětí jsem přečetla Pošťákovu snoubenku a čekala nějaké vyústění zde, což se však (za mě) také nekonalo. Škoda.

happy-smile
17.04.2020 4 z 5

Docela mi trvalo než jsem se začetla. Problém u mě byly básně, protože to vlastně vůbec není můj žánr. Jak už jsme se ale dostali od trojverší k pětiverší, tak se mi ale kniha začala číst lépe a já jsem nakonec opravdu ocenila ten kouzelný příběh.

janasim
31.03.2020 5 z 5

Snad právě proto, že je tato knížka tak útlá, vám nesmírně pohladí duši. Mohli byste ji mít přečtenou za chviličku, ale to, jak je poetická, snová, je třeba si pomsloučku vychutnávat. Se čtením mi přibývala chuť ponořit se do příběhu a nad haiku, kterému jsem na prvních stránkách nerozuměla, jsem se víc a víc rozplývala. Je to dokonalé. Připomnělo mi to drobet i film Amelie z Montmartru. A ke kráse obáĺky i toho, co je uvnitř, myslím, nemusím nic dodávat.

Daxania
29.03.2020 5 z 5

1) Knížka má neuvěřitelně krásnou obálku
2) Knížka má neuvěřitelně krásnou celkovou grafiku a provedení
3) Krásné provedení a grafiku oceníte ještě víc v průběhu čtení.

Vzala jsem si knížku do vany a musím se přiznat - během prvních 5 kapitol jsem to chtěla položit a radši si vzít něco jiného. Hrozně mě hlavní postava rozčilovala, jeho chování..
I teď, zpětně mě vlastně některé jeho chování rozčiluje, mělo to působit asi romanticky a poeticky, ale já si prostě představovala čtyřicetiletého, umaštěného Honimíra, který je stále ještě panic a jeho největší rajc, je číst si cizí dopisy.
Takže jen kvůli tomu dávám 4* místo 5... Čistě kvůli antipatiím k hlavní postavě.
Ale co se týče příběhu, myšlenky, celkovému provedení... Moc moc moc hezké. Celou knížku jsem měla přečtenou za 2 a půl hoďky ve vaně. :)

HanaMalina
16.03.2020 4 z 5

Útlá knížka, kde jsem se dozvěděla něco o japonském stylu básně haiku a tanka. Čtení bylo nenáročné a pouze jsem se nechala unášet příběhem pošťáka Biloda. Byla to velmi milá oddychová četba. Hodnotím kladně, i když konec byl malinko nečekaný a spíš bych si přála vetší propracování. Obálka knihy je naprosto nádherná a krásně ladí s názvem knihy :-)

Maanna
04.03.2020 3 z 5

Dálný východ a já se tak nějak míjíme. Obrazy, filmy i knihy jsou pro mě sice pěkné a dokonale vycizelované, ale také tak nějak sešněrované a chladné, což platí i pro tuto knihu Východem inspirovanou (a to i navzdory žhavě erotickým básním). Prostě to tak nějak prošumělo vedle mě. Navíc, jako maniakovi na dopisy mi vůbec nedělala dobře představa, že je někdo cestou čte, takže jsem k Bilodovi nemohla nají velké sympatie. Jeho rezignace na vlastní život (a mé racionální já se ptá: z čeho táhl ty dva nájmy, když přestal pracovat) mi také neseděla... Byly tam i hezké momenty a kniha se četla snadno, ale pro mě patří mezi ty snadno zapomenutelné - a to i navzdory originálnímu námětu.

Pedias
18.02.2020 4 z 5

Nejvíc mě na knize zaujala obálka s názvem.
Díky knize jsem se dozvěděla něco o japonském haiku. Určitě můžu doporučit.

raty
09.02.2020 4 z 5

Tato kniha je.... prostě zvláštní. Krásná obálka, zvláštní název, náhled do japonské poezie, nevšední poetický příběh a nečekaný závěr. Běžně tento žánr nečtu, ale času s Bilodem nelituji.

Lenka1386
30.01.2020 5 z 5

Kouzelná knížka, velice křehká. Přišla ke mně ve správný čas a zanechala pozitivno. Vřele doporučuji.

milan2310
29.01.2020 5 z 5

Lehké, čtivé

kusma
21.01.2020 4 z 5

Jako mnohé mě v první řadě zaujala nádherná obálka a zajímavý název. Kniha je taková poetická jednohubka, čte se příjemně, text doplněn pěknými haiku. Těším se na druhý díl.

DomYume
16.01.2020 4 z 5

Budu se též opakovat, ale po knize jsem šáhnul původně jen kvůli obálce. U pokračování jsem, šel už s jasným úmyslem. Příběh je velice poutavý. Kdo nemáte rádi poezii (japonskou haiku) nebojte se, čte se to samo a po chvilce už to člověk ani nevnímá. Ten jemný příběh je zabalený v napínavém a tajemném obalu, ve kterém se Bilodo rozhodl porušit poštovní tajemství, sice na začátku zdráhavě, ale lidské zvědavosti člověk neporučí.

Tak u dalšího pokračování, dalšího, dalšího…

Ronnie68
15.01.2020 5 z 5

Zajímavá útlá kniha, s docela zajímavým dějem ...

Marfulka007
07.01.2020 4 z 5

Krásná kniha v prvé řadě vzhledově, asi proto jsem si ji vybrala do knihovny :-) A nezklamala ani co do obsahu. Pro mě úžasný mix prózy a poezie, a navíc ještě zajímavého a krásně "zamotaného" příběhu. A četla se sama.

hellena1523
30.12.2019 4 z 5

Hlavní hrdina mi z počátku přišel zvláštně sympatický, ale později mi začala vadit jeho posedlost a patologické chování, kdy vlastně převzal něčí osobnost a oblékl ji jako kimono. Současně to ale bylo na příběhu právě to poutavé, ač bizarní...
Haiku mě příliš nebere, ale hodilo se a kniha i díky tomu získala svou okouzlující atmosféru.
A grafické zpracování? Tak to je absolutní nádhera! zpracování obálky, nebo ilustrace na začátcích kapitol jsou famózní!0
Jedna z knih, která možná neuchvátí, ale rozhodně ji chcete mít v knihovně a aspoň jednou přečíst...

dopisy láska pro ženy kanadská literatura japonská poezie haiku poštovnictví, pošta rozhlasové zpracování

Denis Thériault
kanadská, 1959
2017  78%Podivuhodný život osamělého pošťáka
2018  81%Pošťákova snoubenka
2019  81%Chlapec, ktorý patril moru

Kniha Podivuhodný život osamělého pošťáka je v