Posmrtný život Holly Chaseové

Posmrtný život Holly Chaseové https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365201/bmid_posmrtny-zivot-holly-chaseove-5bJ-365201.jpg 4 264 264

Před pěti lety na Štědrý večer navštívili Holly tři duchové, aby jí ukázali, jaká se z ní stala zkažená a sobecká dívka, a žádali ji, aby se změnila a vše napravila. Ale Holly to odmítla. A pak zemřela. Nyní pracuje pro super tajnou společnost jako Duch minulých Vánoc a snaží se napravit další sobecké lidi, jako byla ona sama. Holly zůstává stále ve věku sedmnácti let, zatímco její rodina a přátele žijí bez ní. Ale letos se vše změní!... celý text

Pro děti a mládež Dívčí romány Pohádky
Vydáno: , CooBoo

The Afterlife of Holly Chase , 2017

DracoMalfoy
05.01.2019 4 z 5

3.5*. Kniha byla čtivá a celkově se mi líbila. Uvítala bych ale trošku propracovanější rozvedení myšlenek, přišlo mi totiž, že je autorka vždycky děsně utnula. Taky ten konec, nějak mi prostě nesedl.

Safienka
02.01.2019 4 z 5

Líbil se mi námět Vánoční koledy (kterou jsem stále ještě nečetla, pouze viděla), jen s tím reálným světem mi to moc nesedělo. Brala bych u toho propracovanější detaily :) Každopádně čtivé to bylo a bavilo mě to.

MiraiYume
31.12.2018 5 z 5

S uzarděním přiznávám, že jsem nikdy původní Vánoční koledu nečetla. Asi je načase to změnit. Toto zpracování bylo skvělé. Pod nálepkou YA žánru se skrýval krásný příběh s nečekaným a opravdu výborným koncem. Celý příběh plynul rychle, velmi dobře se četl a poslední kapitola byla úžasným zakončením. Nešetřím superlativy, co? Ale už dlouho se mi nestalo, že bych po dočtení nějaké knihy cítila tak příjemně a překvapeně. Opravdu dobré. Opravdu stojí za přečtení.

OxxyOyxxO
31.12.2018 5 z 5

Asi mi vybuchne hlava...
Vážně. Ten konec... No ten konec jsem nečekala. A vlastně jsem za něj ráda... A vlastně nejsem. Protože... Ach ta kniha je skvělá! Prostě a jednoduše skvělá, což pro mě není žádně překvapení - jméno Cynthia Hand na obalu pro mě znamená jednoduše potvrzení vážně kvalitní YA - ale, že se mi až takhle zakryje pod kůži? Ne, to jsem nečekala.
Takže 5*/5 a já si jdu pro ibalgin.

simi28
30.12.2018 5 z 5

Hned jak tahle kniha vyšla, neodolala jsem a musela ji koupit. Úmyslně jsem ji však nechala v knihovničce, abych ji četla o Vánocích.
Příběh mě úplně pohltil již od první stránky, akorát jsem ze začátku trochu tápala v postavách Vánoční koledy. Stydím se, ale Dickensovu verzi jsem nikdy nečetla, viděla jsem akorát film. Z tohoto důvodu jsem se občas vracela, ale po pár kapitolách jsem již byla v obraze.
Hlavní hrdinku jsem měla i přes její charakter ráda. Postavy byly hezky vykreslené a celkově mě zaujal nápad dané Skruží firmy. Jediná věc, která mně trochu vadila, byla ne úplně vánoční atmosféra. I přesto jsem si tuto knihu užila a ani nejmenším nelituji přečtení. Doporučuji.

EvaSupovic
29.12.2018 5 z 5

Příběh dělaný na Vánoční čas a proto se tak krásně četl. Bylo by báječné, kdyby tahle firma opravdu existovala :-)

warca
29.12.2018 5 z 5

Vánoční koledu až tak moc neznám (i když jsem kdysi viděla nějaký animák). Začátek byl proto poněkud zmatený. Jinak byl příběh naprosto úchvatný, čtivý, vtipný... A konec celkem nečekaný!
Zas jedna skvělá knížka, která mě nenudila!

sd1992
26.12.2018 5 z 5

KOMENTÁŘ MŮŽE OBSAHOVAT SPOILER!
Takžeee.. začátek byl pro mě trošku zmatený, hůř jsem se orientovala, protože jsem nikdy nečetla Vánoční koledu od Charlese Dickense (jak je to možný?!).. Právě Vánoční koleda byla pro tuhle knihu inspirací, takže kdo její příběh zná, bude to mít jednodušší. Každopádně jsem se brzy zorientovala a fakt po uši do příběhu ponořila.. :-) Málokdy ve mně knížka vyvolá tak silné emoce. Na konci mi ukápla slza.. vlastně jsem ani nevěděla, zda slza smutku (protože jsem čekala LOVESTORY, HAPPYEND..) a nebo jestli slza štěstí, protože to vlastně happyend byl akorát jinak..:-D kdo četl, pochopí.. :) Doporučuji.! 5*

Percabethka
25.12.2018 5 z 5

Vánoční koleda je jedna z mých nejoblíbenějších knížek, takže když jsem viděla, že vyšel retelling... porušila jsem vánoční tradici a místo čtení Vánoční koledy jsem letos na Štědrý den četla tuhle knížku - a musím říct, že byla naprosto skvělá ❤ Nejen, že to byl retelling Vánoční koledy, ale většina postav tam měla přezdívky i z ostatních Dickensových knih a byly tam různé skryté vtípky :D Celá knížka se četla v podstatě sama, byla vtipná, odpočinková a hrozně roztomilá. Ale ten konec... Měla jsem co dělat, abych se u něj nerozbrečela. Na jednu stranu to bylo super, ale... Měla jsem z toho ještě dlouho po dočtení takový pocit beznaděje :D

lucygreen
23.12.2018 3 z 5

Byla to dost dobrá kniha na úrovni. Četla se poměrně dobře a postavy byly zajímavé. Pro mě tam bylo sice trochu málo vánoční atmosféry, ale konec byl dobře vymyšlený a do příběhu krásně pasoval :).

petuzla5591
22.12.2018 5 z 5

Kniha mě moc bavila. Vánoční koleda v novém kabátě. A ten konec? To prostě ano.????

dorkas
17.12.2018 3 z 5

Obálka pekná, hodnotenie vysoké, ale pre mňa to až taký zázrak nebol. dočítala som teraz - pár dní pred Vianocami, ale kniha má tej vianočnej atmosféry naozaj veľmi málo. osobne som čítala už aj lepšie knihy, ktoré podstatnejšie a krajšie vystihli Vianoce. do budúcna by som určite radšej siahla po origináli Dickensovej Vianočnej koledy. jediné s čím súhlasím, že koniec bol veľmi pekne spracovaný, zaujímavé ukončenie, ktoré asi mnohých dosť prekvapilo.

simona8126
16.12.2018 3 z 5

Opět mě u něčeho udivuje vysoké hodnocení. Ne že by se mi to vyloženě nelíbilo, ale slibovala jsem si od toho podstatně víc, a tak jsem poněkud zklamaná. Vánoční atmosféra, pokud se o ní dá vůbec mluvit, ke mně nějak nepronikla. Problematiku fungování Skruží firmy si autorka velice zjednodušila – proč nám vysvětlovat něco, co bychom bez potřebných studií stejně neměli šanci pochopit, že… Hlavní hrdinka je od začátku pěkná mrcha, nesympatická a rozmazlená, ale to se nedá nic dělat, žádá si to příběh (tohle není ironie, myslím to vážně). Její zcela náhlá náklonnost k dokonale nádhernému a bohatému frajírkovi… no, byla vskutku náhlá, ale nepřekvapivá. Jedině za sympatickou asistentku a samotný nápad vsadit Vánoční koledu do současnosti jsem ochotná dát knížce tři hvězdičky. Ale vážně, je nutné cpát všechny romantické vánoční příběhy do New Yorku? Po přečtení Polibku v New Yorku a Jen 27 dnů mám pocit, že na celém světě zbylo snad už jen tohle město…

LilianaFalcon
15.12.2018 4 z 5

Poslední část knihy rozhodně stojí za přečtení :-)

anishta
12.12.2018 5 z 5

Tak tohle jsem nečekala. Hodně mě to chytlo za srdce a skončilo to úplně jinak než jsem očekávala a bylo to hrozně moc krásné. Och.

Lenka_S
11.12.2018 4 z 5

Lehký vánoční příběh postavený na kostře Vánoční koledy od Dickense, ale zasažena do současné doby. Dobře se to četlo, děj má spád a je zajímavé sledovat jak se hlavní hrdinka vyvíjí. V poslední třetině se rýsovali dva možné konce a autorka je dokonce pak i oba nastíní, ale kniha má třetí překvapivý konec.

Andynka
03.12.2018 4 z 5

Kniha mě mile poznala. Ne jen, že má krásnou obálku, ale skrývá v sobě i příběh modernizované Vánoční koledy. I když ten nápad mě ze začátku vyděsil, nakonec z toho byl krásný, vánoční příběh. :-)

veronika0382
26.11.2018 5 z 5

Musím říct, že mě příběh opravdu dojal, navodil ve mně vánoční atmosféru a já mám po jeho dočtení potřebu všechny objímat, usmívat se, projevovat city a chystat vánoční výzdobu. Původní Vánoční koleda, kterou všichni známe, je zasazena do přítomnosti, do moderní doby dnešního New Yorku. Je velice povedená, čtivá a přináší nám to pravé poselství Vánoc.
Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

JanaDor
13.11.2018 4 z 5

Příběh je vyprávěn v ich formě a Holly je správná, rozmazlená puberťačka. Chvílemi mi lezla pěkně na nervy a někdy byla moc sympatická.
Příběh dává smysl, je tam poučení, jemná láska, správný a nečekaný konec. Místy to bylo vtipné a milé. Vánoční čas je prostě kouzelný. Celkově si myslím, že se to povedlo. Je to pohádka určená hlavně dívkám a věřím, že těm se to bude líbit.

Ivuska.09
31.10.2018

Po dlouhé době něco z žánru young adult, co se mi opravdu líbilo. Námět je naprosto skvělý a líbí se mi, jak byl v knize uchopen. Jde o příběh, jenž má hlavu a patu. A nejen to, dokonce si v sobě nese i poučení, které by se mladým mohlo do života hodit. Zkrátka zpracování je tak skvělé, že překladatelce prominu i toho Skruže - prostě jsem si po pár kapitolách zvykla.