Posmrtný život Holly Chaseové

Posmrtný život Holly Chaseové https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365201/bmid_posmrtny-zivot-holly-chaseove-5bJ-365201.jpg 4 264 264

Před pěti lety na Štědrý večer navštívili Holly tři duchové, aby jí ukázali, jaká se z ní stala zkažená a sobecká dívka, a žádali ji, aby se změnila a vše napravila. Ale Holly to odmítla. A pak zemřela. Nyní pracuje pro super tajnou společnost jako Duch minulých Vánoc a snaží se napravit další sobecké lidi, jako byla ona sama. Holly zůstává stále ve věku sedmnácti let, zatímco její rodina a přátele žijí bez ní. Ale letos se vše změní!... celý text

Pro děti a mládež Dívčí romány Pohádky
Vydáno: , CooBoo

The Afterlife of Holly Chase , 2017

lili11
11.12.2021 4 z 5

v tento předvánoční čas jsem si chtěla přečíst knížku, která by mě příjemně naladila. Příběh je na motiv vánoční koledy a trošku mi to připomnělo i pohádku příšerky s.r.o. :) Knížka byla pomalejší, ale konec byl nádherný a konečně jsem vánočně naladěna :)

bupilla
29.11.2021 5 z 5

Mne sa to páčilo :)
Mala som chuť na oddychové čítanie s nádychom Vianoc a presne to som od knihy dostala.
Vianočnú koledu mám veľmi rada a aj preto som si túto knihu kúpila :)
Autorka vychádza k predpokladu, že čitateľ Vianočnú koledu pozná, je dobré si ju prečítať skôr ako sa pustíte do tejto knihy, inak budete trošku tápať. ;-)
Je to rozprávka, ale nevyhýba sa ani vážnejším témam, pritom si príbeh zachováva ľahkosť a citovo nevydiera.
Našla som si tu aj obľúbené postavy (nie hlavnú hrdinku :D) a som za to rada.
Hodnotím v rámci žánru a odporúčam, keď budete mať chuť na rozprávku pre väčšie deti :D

Malinali
09.11.2021 2 z 5

Moc postav, moc smíchaných věcí.. pravda, kdo nečetl Vánoční koledu asi moc knihu nepochopí.. nějak se to táhlo, v půlce jsem už odložila... Po dlouhé době kniha, kterou nějak nedokážu číst.

heliiinka
05.10.2021 4 z 5

Ze začátku jsem se příšerně motala ve jménech a postavách. Pokud neznáte Dickensovu Vánoční koledu, je to problém.
Ale pak jsem si knihu zamilovala. Stránky utíkaly rychlostí blesku. Postavy přirostly k srdci. A konec byl růžový a taky trošku jiný, než jsem čekala.
Myšlenka byla pohádková, ale krásná.

orangerose
29.08.2021 5 z 5

tuhle knížku jsem dostala k svátku od svého bráchy , knížka je kouzelná, vánoční atmosféru má dokonalou, příběh Holly je kouzelný, romantický, knížka mně bavila :)

KHelca
30.07.2021 4 z 5

Velmi milá oddychovka. Prevypraveni Dickensnovy Vánoční koledy v moderním světě. Výborná kniha na Vánoce.

sgjoli
30.03.2021

Čas od času si ráda přečtu různé variace či předělávky známých příběhů. Jenže tady u tohoto příběhu inspirovaného Vánoční koledou jsem se bohužel poněkud sekla. Hlavní hrdinka sice asi má být záměrně nesympatická, ale tohle bylo na mne "až moc". Hlavní hrdinka mne děsně iritovala, že mne to od čtení vysloveně odrazovalo. Navíc mi neseděl styl psaní, kvůli němuž jsem měla problém se začíst. Nezáživné, nudné, povrchní. Nebavilo mne to. Knihu jsem nakonec odložila jako nedočtenou.

Magdyla.8
12.03.2021 3 z 5

Takový příběh je nejlepší číst o Vánocích. Byl to příběh na zamyšlení, jak my se chováme k lidem a jaký tu zanecháme odkaz. Mrzelo mě, že začátku nebyl dán prostor, abychom viděli Holly před proměnou. Byla to velmi oddechová a hezká knížka.

Ivet_V
04.03.2021 4 z 5

Vůbec mi nevadilo, že jsem knihu nečetla o Vánocích. Ze začátku to byla trochu nuda, ale po 100. stránce se to rozjelo. Někde od půlky jsem doufala v jeden možný konec, ale ono to dopadlo jinak, mnohem lépe! Příběh vás chytne za srdce.

Áža707
31.12.2020 5 z 5

Kdo by neznal Vánoční koledu od Charlese Dickense. Pro mě jeden z nejlepších vánočních příběhů, který jsem si zamilovala již na gymplu, když jsme ho četli v Angličtině. Je to jedna z nejběžnějších pohádek Anglosaských zemí.

Stejně jako Popelka má milion verzi, tak i tento příběh byl několikrát parafrázován. Mě třeba hned napadne film Bejvalek se nezbavíš, který mohu doporučit a dost dobře se u něj pobavíte, ale samozřejmě je to jen kapka v moři.

Příběh se velmi dobře čte a pro mě jedno velké plus, že obsahuje citáty z klasické Vánoční koledy. Bohužel jsem čtení měla trochu narušené práci, jinak si myslím, že bych to zvládla na jeden zátah. :D

Byla jsem doopravdy nadšená a užívala jsem si každou stránku. Konec pro mě byl naprosto neočekávaný, dokonce jsem měla asi 3 své teorie (a kdo už občas viděl nějaké mé recenze ví, že to není obvyklé...). Nesplnila se mi ani jedna a o to větší překvapení pro mě bylo konečné řešení příběhu. Dokonce i ukápla nějaká ta slzička - jsem citlivka no.. :)

Pokud chcete skvělý vánoční příběh a pohádku, která je nejen kouzelná, ale i strašně milá, tak vám tuto knihu musím doporučit. Za mě tam najdete nejen skvělou atmosféru, ale i pěkné myšlenky a pár povedených vtipků.

⭐ 5/5

Ajda300
10.12.2020 4 z 5

Kniha mě překvapila. Očekávala jsem mnohem povrchnější děj, ale tohle bylo doopravdy dobré. Holly byla rozmazlená a krapet sobecká, což na postavách miluju. Příběh byl čtivý a nemohla jsem se od něj odtrhnout. A přestože nemůžu říct, že se mi konec líbil nebo že jsem ho úplně pochopila, kniha určitě stojí za přečtení.

Alča31
16.11.2020 5 z 5

Sice jsem moc vánočních knih nečetla, takže asi nemám úplně s čím srovnávat, ale Posmrtný život Holly Chaseové mě teda dostal. Je to úžasná kniha ! Strašně hezky napsaná a zvládla si zachovat originalitu, i přes její obrovskou inspiraci Vánoční koledou.
Dokonce uvažuju, že si ji na Vánoce přečtu znova :)

Fortuna7
26.10.2020 5 z 5

Skvělá vánoční kniha. Holly jako postava je vtipná a romantická linka byla moc hezky napsaná. Konec byl velice dojemný

tadobra
26.08.2020 3 z 5

vleklejsi prvni polovina.
kniha zahreje u srdce, cetla jsem asi pred rokem. pamatuju si, ze se libila. neni to mistrovsky dilo, ale neurazi.

Lily-fairy
10.06.2020 3 z 5

Čtivá originální oddechovka, která vás ale donutí se nad sebou zamyslet. Bohužel ji uškodila otravná hlavní hrdinka a hloupá romantická linka, která byla pro příběh až moc důležitá. A konec zbytečně zbrklý.

ovsemzectu
27.05.2020 5 z 5

Sice mi chvíli trvalo než jsem se v ději a postavách zorientovala, jelikož jsem neviděla/nečetla originální vánoční koledu, ale tahle kniha je podle mě skvělá. A hlavně ten konec!
Jedině doporučuji!

Janie061
25.05.2020 5 z 5

Knížka je možná pro náctileté, ale to je jen původní dojem. Rozhodně v ní jde o něco víc, což se mi hrozně líbí. Nese takové určité poselství, který bychom si měli všichni uvědomit.
Doporučuji přečíst.

blackoutzuzi
13.05.2020 5 z 5

Kniha Vás dokonale naladí na vánoční atmosféru - takže pokud Vám chybí Vánoce nebo si každoročně děláte seznam knih, která chcete během Vánoc číst - doporučuji Posmrtný život Holly Chaseové. Nesmírně originální kniha, která vás pohladí po duši :)

knihomolka27
09.04.2020 4 z 5

Moc dlouho jsem po této knížce toužila, a nakonec si ke mně přeci jen našla cestu. Byla trochu jiná než jsem čekala, ale i tak se mi líbila. Je to knížka přímo určená na Vánoční svátky. Příběh byl i přesto, že se inspiroval Vánoční koledou sám o sobě originální a konec jsem vůbec nečekala. Na můj vkus byl, ale dost urychlený jako kdyby to už sama autorka chtěla ukončit. Ale sem samozřejmě ráda jak to skončilo. Je škoda, že taková Skružova firma neexistuje i ve skutečnosti, hodně skružů by potřebovalo napravit obzvlášt v téhle době.

Spoiler: myslela jsem si, že to skončí tak, že Holly už navždycky bude duchem........na konci si sama přála, aby Ethan zemřel a oni by konečně mohli být navždycky spolu, ale zároven si uvědomuje, že v první řadě nemůže myslet na sebe, ale na Ethana. že on narozdíl od ní má ještě šanci začít nový život.(ale bez ní).....a právě proto, že jí na něm tak záleží se ho rozhodne varovat, i přesto, že ví, že ho bude muset navždy opustit a zůstat sama duchem. A tím se z ní stane napravený i když smutný duch.

Klidně by mohlo být víc takových knížek.

Tessia
27.02.2020 4 z 5

Hrozně dlouhou dobu se mi nedostala do rukou kniha, která by mi samovolně vykouzlila úsměv na tváři tak, jako tato. Bylo to laskavé a milé čtení, které ale nepostrádalo svou hloubku a pointu. Takové přesné vyvážení zábavy a důležitých poselství. Originální příběh Vánoční koledy patří k jednomu z mých nejoblíbenějších vůbec. Je to jedna z těch knih, ke které se vracím o vánočních svátcích snad každý rok. Novodobé převyprávění od Cynthia Hand se k ní ale letos určitě přidá!