Posmrtný život Holly Chaseové

Posmrtný život Holly Chaseové https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365201/bmid_posmrtny-zivot-holly-chaseove-5bJ-365201.jpg 4 264 264

Před pěti lety na Štědrý večer navštívili Holly tři duchové, aby jí ukázali, jaká se z ní stala zkažená a sobecká dívka, a žádali ji, aby se změnila a vše napravila. Ale Holly to odmítla. A pak zemřela. Nyní pracuje pro super tajnou společnost jako Duch minulých Vánoc a snaží se napravit další sobecké lidi, jako byla ona sama. Holly zůstává stále ve věku sedmnácti let, zatímco její rodina a přátele žijí bez ní. Ale letos se vše změní!... celý text

Pro děti a mládež Dívčí romány Pohádky
Vydáno: , CooBoo

The Afterlife of Holly Chase , 2017

vandalindakova
10.02.2020 5 z 5

Retelling na Vánoční koledu jsem ještě nečetla, a byla jsem nadšená, že si můžu přečíst zrovna tady ten na tuto "pohádku". Z každé stránky na vás dýchá vánoční atmosféra, situace a fráze přesně jako z originálního příběhu. Hrozně mě bavilo si u čtení říkat: Jé přesně to tam bylo také!

Posazené do dnešní moderní doby to bylo velmi příjemně a nenásilně. Nápad se Skruží firmou mi přišel děsně zajímavý. Jediné co mi nesedělo, byl právě počeštělý název Skruž. Přeci jen v angličtině to je Scrooge a na tuto variantu jsem už celkem zvyklá.
Příběh nám sice neposkytne nic extra zajímavého, protože tu máme klasickou romantickou zápletku, ale tady mi to vůbec nevadilo. Během čtení jsem měla vymyšlených pár alternativních konců a bavilo mě sledovat, do kterého se bude příběh vyvíjet.

Hlavní hrdinka, jelikož byla Skružka, neměla záviděníhodné vlastnosti a charakter. I přesto si ji ale člověk během čtení oblíbí natolik, aby zatajoval dech a sledoval, co se s ní bude dít dále. Postupně jsem si ji opravdu hodně oblíbila, protože její vývoj byl velmi znát.
Co se mi líbilo asi nejvíce, byly části se vzpomínkami. Hrozně mě bavilo, jak Holly sleduje vzpomínky Ethana, nebo si vzpomíná na svoje vlastní. To je věc, která tomu příběhu dodávala tu pravou atmosféru.

A ten konec! Ten byl tak krásný, tak dojemný a tak kouzelný! A také v některých věcech dost nečekaný. Díky němu jsem zvedla hodnocení minimálně o půl hvězdičky. Čtení této knihy jsem si rozhodně užila.

Ad2424
22.01.2020 5 z 5

Tahle knížka mě naprosto dostala! Byla příjemná, oddechová a svým způsobem roztomilá. Děj není nijak složitý, ale závěr je skvělý a člověk si u něj uvědomí spoustu věcí.

PapayaD
14.01.2020 3 z 5

Vánoční koledu mám moc ráda a proto jsem před Vánoci nemohla vynechat tenhle retelling. Bohužel ale musím hodnotit jako průměr. Nesympatické postavy (až na duchy a Stephanie), příběh celkem předvídatelný, konec taky nebyl žádná hitparáda. Nápad se Skruží firmou byl perfektní, bohužel jsem tak nějak nepochopila, jak vlastně funguje. Ale na Vánoce to bylo fajn.

Knihomolka97
01.01.2020 4 z 5

První plusový bod - nádherná obálka.
Příběh se mi moc líbil, jen ze začátku jsem se moc nemohla začíst. Romanticka linka moc pěkná a i konec se mi líbil. Podle mě to autorka vyřešila moc dobře.

lenka608
01.01.2020 4 z 5

POZOR MOHOU SE VYSKYTOVAT SPOILERY !
Skvělá kniha, s hlavní postavou je snadné sympatizovat (i přes určité zjevné povahové nedostatky), dobře čtivá, děj se posouvá, postupně vyvíjí. Postavy mohly být trochu víc do hloubky - nebylo jich zase tolik, aby se tomu nešlo věnovat. I u hlavní postavy byla minulost shrnuta do pár bodů, což byla škoda. Kdyby hned na začátku byla minulost hlavní postavy trochu rozepsána, bylo by velice snadné ve čtenáři vzbudit silnější emoce. Dala bych 5*, ale zklamal mě konec. Magie, kouzla, čáry - ok, beru, i když kombinace s moderní technologií a neobjasnění původu údajné magie a kouzel... Zkrátka ten konec byl už moc přitažený za vlasy. Myslím, že autor moc dobře věděl jak by to měl ukončit, ale rozhodl se schválně udělat to jinak. Jak? Absolutně nelogicky. Myslím že snaha o nečekaný a originální konec se poněkud nevydařila.

Anežka524
08.11.2019 2 z 5

Knihu jsem četla minulý rok a musím říct, že na mě moc velký dojem neudělala. Děj předvídatelný, postavy celkem ploché, námět je ale originální. Kniha perfektní na Vánoční relax.

AloneJane
19.09.2019 4 z 5

Na knihu jsem narazila náhodou a zaujala mne svou obálkou. Anotace zněla zajímavě a i když jsem ji nečetla v zimě ani v období Vánoc, nijak zvlášť to nevadilo. Celkem originální nápad na rozpracování Vánoční koledy i s ponaučením, že každý se může napravit, jen některým to trvá déle. Pěkné.

Lily731
11.08.2019 5 z 5

Skvěle propracovaný příběh

klarinka9974
21.06.2019 5 z 5

To bylo rozkošně hezký. I když je to příběh o Vánocích tak je dost zvláštní číst tuto knihu zrovna když je venku léto, tak sem si celý děj užila. Holly byla od začátku hodně sobecký a protivný člověk ale na konci by jste ji už nepoznali. Celý příběh byl na motivy Vánoční koledy. Ukázat špatným lidem minulost, přítomnost a budoucnost a všechno dávalo smysl a bylo to úžasně promyšlené. Kniha se mi moc líbila a konec překvapí ne jen mládež ale i dospělého.

Carol96
15.05.2019 4 z 5

Tuhle knížku jsem si vybrala opravdu jen podle obálky, která je podle mě strašně moc roztomilá. Doma jsem si přečetla anotaci a po týdnu, kdy mi ležela doma, jsem se do ní hned pustila. Měla jsem jí přečtenou asi za tři dny a jsem z ní opravdu nadšená.
I když jsem od příběhu nečekala úplný zázrak, tak musím říct, že jsem po dočtení byla opravdu nadšená. Je sice pravda, že chvílemi to autorka trošku více natahovala, ale i přesto mi to zas tolik nevadilo.
Styl psaní byl velice čtivý. Nejednalo se o vůbec složité čtení. Spíše je to taková oddechovka, která se podle mě docela hodí k Vánocům. Propojení s Vánoční koledou od Dickense je opravdu super nápad. Autorka si s tématem velice dobře poradila. O konci knihy jsem měla pár představ, ale vůbec jsem se tedy netratila. Byla jsem velice mile překvapená, jak si s ním autorka poradila. Díky tomuto konci knihu pozvedla ještě o košíček výše v mém hodnocení.

Pro mě to nebyl jen romatický příběh, ale rozhodně jsem v něm našla i ponaučení (stejně jako ve Vánoční koledě), co všechno se může stát, když to vůbec nečekáme.... Podle mě autorka opravdu zvládla příběh zpracovat velice krásné, i když není úplně dokonalý. I přesto knihu rozhodně můžu doporučit, jako milou oddechovku.

Hodnocení: 4*/5*

Blahona
22.04.2019 3 z 5

Doporučuji číst nejlépe na vánoce. Kniha byla fajn, začátek byl trochu rozvleklý, ale konec se mi moc líbil.

KláraJurdová
18.04.2019 3 z 5

Zajímavá kniha s velmi neobvyklým koncem ????????

eliska2126
31.03.2019 5 z 5

Celý příběh vypráví samotná Holly Chaseová, která mi ze začátku pěkně lezla na nervy. Prostě typická rozmazlená puberťačka. Tato knížka je vlastně retelling Vánoční koledy od Dickense a Cynthia Hand to převyprávěla fakt skvěle! Už jsem od ní četla Má Lady Jane, kterou napsala ještě s dalšími dvěma autorkami a byla jsem stejně nadšená. Stejně jako Má Lady Jane je Posmrtný život Holly Chaseové místy vtipný, je poučný a atmosféra kolem Vánoc je prostě kouzelná. Příběh má hlavu a patu. Jediné, co mi malinko vadilo byl překlad Scrooge. SKRUŽ?! Vážně? No nicméně knihu moc doporučuju, protože tohle je vlastně taková pohádka napasovaná do moderní doby. Musím ale říct, že moc povedeně!

katka639
24.03.2019 4 z 5

Moc pěkná kniha, zajímavý nápad. Doporučuji.

Denčaa
28.02.2019 4 z 5

Hlavní hrdinka Holly byla totálně na facku! Už dlouho jsem nečetla příběh, kde by mě hlavní hrdinka tolik vytáčela. Ale pokud to byl opravdový záměr autorky, tak se jí stoprocentně povedl. Přimhouřím však oči a opominu i to, že po těch pěti letech byla Holly pořád stejný fracek a pak se najednou začala měnit k lepšímu. Ale ten samotný vývoj charakteru - palec nahoru. Vánoční koledu od Dickense, jíž se autorka inspirovala, jsem nečetla, proto mi chvilku trvalo, než jsem se v té celé jejich partě a poslání zorientovala. Ale ano, vymyšlené to bylo opravdu dobře. A musím pochválit i romantickou linku, která mi vyloženě sedla. Románek tam nebyl dotlačen nijak prudce, plynulo to hezky pozvolna a párečku jsem hodně držela palce. Konec se mi líbil, ačkoliv jsem z něj byla zklamaná. Nechápejte mě špatně, ale představovala jsem si pro Holly jiný závěr. Takový, který byl i hodně naznačovaný. Takže za mě určitě knihu doporučuji. A nemusíte ji podle mě vehementně číst jen v období kolem vánoc.

Efeméra
15.02.2019 4 z 5

Podle mého názoru je dobrých vánočních knížek hrozně málo. Naštěstí Posmrtný život Holly Chaseové patří mezi ně. Už od začátku mi učaroval autorčin nápad převyprávět Dickensovu Vánoční koledu. V tomhle je příběh velmi originální a milovníci předlohy budou při každé nenápadnější hlášce či podobnosti nepochybně nadšení. Číst z pohledu hlavní hrdinky je zábava. Je sice sobecká, sebestředná, posedlá bohatstvím a zlá na ostatní, a to i po svojí smrti, ale o tom to ostatně je. Čtenář se totiž stává svědkem vývoje její osobnosti, který je vlastně to nejdůležitější z celé knihy. Handová taky neopomněla ukázat, proč se z Holly stal někdo takový. Přestože je příběh psán s lehkostí, dotýká se i smutných lidských osudů, které vás přimějí zvážnět. Konec mě příjemně překvapil. Není prvoplánový a vlastně je docela povedený, alespoň z hlediska toho, že se jedná o retelling Vánoční koledy. Není to klasický romantický příběh a to se mi na tom líbí. Za mě 4 hvězdičky.

Veruu95
13.02.2019 5 z 5

Perfektní od začátku až do konce. Nápad propojit klasickou Vánoční koledu s vědou a moderním světem se vážně povedl. Hlavní hrdinku jsem měla moc ráda a mrzelo mě, až jsem došla ke konci knihy. Konec byl udělaný moc hezky a smutně zároveň, ale moc se mi tam hodil. Zamáčkla jsem slzičku. :) Za mě určitě 5*, bylo to TOP!

Damonka12
05.02.2019 4 z 5

Kniha je hezká určitě doporučuji, akorát začátek mě malinko nebavil, a ten konec ach jo, takovéhle konce nemám ráda, ale musí se nechat že to bylo hezky vymyšlené. Doporučuji.

Dragell
21.01.2019 4 z 5

Ačkoliv je Vánoční koleda takovou stálicí mezi vánočními příběhy, které prostě nemůžete v ty kouzelné svátky nechat ležet bokem, i přesto dostala modernější podobu pro mladé v knize Posmrtný život Holly Chaseové. Svět, ve kterém se spojují kouzla a věda, aby napravily toho nejzkaženějšího člověka na světě a vám přinesly ve finále tu nejlepší vánoční náladu a procítění vánočního ducha.

Hlavní hrdinka sice není zrovna sympaťanda, protože je takové to typické zbohatlické dítě, které přes peníze nevidí ostatní, ale přesto dokáže její příběh oslovit. Pracuje ve Skruží firmě, kde má jako duch Vánoc napravovat další zkažené a tento rok to má být mladý Ethan. Sebestředná Holly si neusmyslí nic lepšího, než se s ním seznámit, nehledě na důsledky v práci.

Příběh se zvláštní atmosférou, nehledejte zde nějakou velkou slaďárnu. Jediné, co mne na knize zarazilo, byl závěr. I přesto, že se jedná o fantasy žánr, i na jeho poměry je ten konec prostě nereálný, neuvěřitelný a tak moc zvláštní.

an91
08.01.2019 5 z 5

Moc pěkný příběh. Ze začátku jsem se ztrácela ale to pouze mojí vinou, protože nemám přečtenou Vánoční koledu. Ovšem čtenář se zorientuje, protože jsou v knize postavy vysvětleny. Závěr knihy se mi opravdu hrozně líbil, stojí to za přečtení :)