Poslední valčík

Poslední valčík https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25800/posledni-valcik.jpg 4 136 34

Jenny zdědí po svém manželovi, který tragicky zemřel, v pustém australském vnitrozemí osamělou ovčí farmu. Potřebuje nalézt klid a sílu k dalšímu životu a zjišťuje, že nejsnadnějí ji načerpá právě zde. Farma je navíc opředena tajemstvím, které se váže k bývalé majitelce. Jenny jednoho dne objeví její deníky a v nich se seznámí se šokující historií.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Alpress

Matilda's Last Waltz , 1999

misicenka
11.05.2017 5 z 5

Opět nezapomenutelná kniha :-)

Len04
06.05.2017 4 z 5

Prestoze jsem toto rozuzleni cekala dlouho pred koncem, stejne to bylo napinave a opravdu ctive do posledni stranky. Popisy australskeho vnitrozemi a zivota v nem jsou uzasne!

Danago
03.02.2017 5 z 5

Četla jsem od Tamary McKinley hodně knížek a všechny jsou moc dobré. Ale Poslední valčík bych momentálně dala na první místo.
Příběh se opět odehrává na farmě v Austrálii. Střídá se zde minulost a současnost. Celou dobu je knížka napínavá, osudy hlavních hrdinů jsou propletené a nakonec se vše dokonale spojí. I když konec je docela šokující.

hana4834
02.11.2016

Super kniha napínavá až do konce. Po dlouhé době jsem se fakt od knihy nemohla odtrhnou a v každé volné chvilce četní Není to klasický románek, je to napínaví a má to děj a správný vyvrcholení. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Je to první kniha kterou jsem četla od téhle autorky ale už teď vím že si seženu další.

dikyna
14.08.2016 5 z 5

Krásná knížka a Matylda byla úžasná až do konce. Trošku mě šokovalo jak to s ní a Finnem skončilo.Doporučuji ke knížce i kapesnicky. Těším se na její další knížku.

martiline
12.05.2016 5 z 5

Nádherná kniha. Nedá se na ni jen tak zapomenout. :-)

Luci136
29.04.2016 5 z 5

PROSTĚ NÁDHERNÁ KNÍŽKA ;-)

Ivana11
15.06.2015 5 z 5

Odpočinková kniha, pěkně se čte, doporučuji k přečtení. Pěkný popis nelehké práce na farmě v Austrálii.

Ivetaa
23.03.2015 5 z 5

Kdo má rád Austrálii a barvité vylíčení doby - dobře si počte. Doporučuji.

renatah
05.11.2013 3 z 5

Čtivá kniha, autorka krásně popisuje australskou přírodu a vůbec atmosféru. Co se týče příběhu, zdá se mi trochu slabší.

modranka
15.05.2013 2 z 5

Napriek tomu, čo bolo napísané predo mnou, mňa príbeh veľmi nenadchol. A to hneď z viacerých príčin.
SPOILER:
Tak po prvé: nemám rada incest. Otec (otčím) znásilní 15-ročnú dcéru, tá porodí syna, ktorého jej ukradnú a po rokoch splodí syn s matkou dcéru. To bola pre mňa silná káva.
Po druhé: Na to, že Jenny prišla o manžela a dvojročného syna, téma bola spracovaná akosi bez emócii. Ako keby tieto dve postavy v živote Jenny vôbec neexistovali, len si ich vymyslela.
Po tretie: Počas celého príbehu som mala pocit, že som na exkurzii ovčej farmy. Ak by som odbúrala tieto, niekedy zbytočné opisy, zostalo by mi možno 100 strán príbehu.

javirgo
08.05.2013 4 z 5

Barvitě popsaný život na australských farmách. Děj se odehrává ve dvou časových rovinách. Příběh Jenny je ze současnosti a příběh Matyldy z minulosti je vyprávěn na základě záznamů z jejích deníků. Tragický osud Matyldy je sice hodně smutný, ale částečně se dalo ledacos předvídat.

Danafantom
15.08.2012 4 z 5

Pro mě to byla odpočinková knížka, která se dobře četla, ale kupodivu ve mně nevyvolala moc emocí. Děj mi připadal poněkud prvoplánový.

Lenynek
06.04.2012 5 z 5

Wau, různorodá směska emocí a silný příběh od začátku až do překvapivého konce. Po dlouhé době krásné čtení, rozhodně doporučuji! :) Navíc, až se vám zalíbí tato autorka, začnete milovat Austrálii.

Austrálie pro ženy farmy, hospodářství

Tamara McKinley
britská, 1948