Poslední šance

Poslední šance https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/822/posledni-sance-822.jpg 4 248 24

Sid Halley série

Bývalý žokej, který po úrazu nemůže závodit, přijme místo v soukromé detektivní kanceláři. Při vyšetřovaní dostihových machinací je postřelen a později těžce zraněn a jen stěží vyvázne životem.

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Olympia

Odds against , 1965

zuzi9
26.02.2024 5 z 5

Tato série se Sidem Halleym je za mě TOP od Dicka Francise. Miluju všechny 4 knížky (Poslední šance, Bič, V nemilosti a Rozkazem). Zároveň má hlavní hrdina ostrý humor, ale já to miluju. Popis mrzačení a mučení hlavního hrdiny je hodně krutý.

Luigi1
31.07.2023 5 z 5

Příběhy z dostihového prostředí mě vždycky dostanou

Alinke
01.05.2023 5 z 5

Sid Halley je chytrý, uznávaný, nebojácný a houževnatý žokej. Bohužel jako žokejovi se mu přihodilo to, že byl zraněný a musel skončit s tím, co nejvíce ve svém životě miloval a to byla práce s koňmi. Nicméně "přesedlal" na detektiva právě v oblasti dostihů a koní a odhaloval darebáky, kteří se chtěli přiživit na tomto ušlechtilém sportu a to mnohdy za cenu zdraví a života. Krásně napsané, tak jak to umí právě tento spisovatel. Zatím každé jeho knize jsem dala plný počet hvězdiček

vlkcz
18.01.2023 4 z 5

Potřeboval jsem něco na odlehčení a sáhl po klasice. Sid Halley je sympaťák, se svým handicapem (tělesným) až literární hrdina současné doby, i když od napsání uplynulo už bezmála 60 let. Občas se chová nelogicky, ale koneckonců není profík.
Celkově jde o takovou nostalgickou připomínku odplynulé doby. Když chce člověk někam zavolat, musí nejdřív někde najít telefon, na zjištění informace je třeba zdlouhavých postupů, vtipně působí zmínka, že by na akci mohli zahrát Beatles...
Příjemné čtení.

witko
10.09.2022 4 z 5

Dlouho jsem se tomuto autorovi vyhýbal, protože jsem si myslel, že detektivní příběhy s dostihového prostředí mě nebudou bavit. Mýlil jsem se. Kniha mne velmi zaujala a hrdina Sid si získal mé sympatie.

Noisette73
20.08.2022 5 z 5

Sid prostě válí !

Ryšava
10.02.2022 3 z 5

Čtivý příběh, který se ze začátku rozjíždí pomaleji, ale potom je rychlý a napínavý. Líbí se mi, že Francis má hrdiny, kteří jsou hendikepovaní a klade důraz na jejich intuici. Určitě si přečtu další díly. Nemám ráda rozečtené série =D

cukrovka
04.02.2022 4 z 5

Čtivý detektivní příběh z dostihového prostředí. Příběh má pomalejší rozjezd, ale závěr je akční. na zajímavosti přidává hlavní postava vyšetřovatele - bývalého žokeje. Není klasickým akčním hrdinou se super schopnostmi a navíc má hendikepovanou ruku. Vše řeší díky svému důvtipu a intuici.

babystar
08.01.2022 4 z 5

Typický Francis. Hendikepovaný hlavní hrdina Sid umí své soupeře "mást tělem". Dovede zvítězit svým důvtipem i nad přesilou. Tentokrát se snaží zachránit závodiště před rozprodejem na stavební parcely. Z knihy čiší autorova láska k dostihovému sportu a smutek nad pomalou likvidací tradičních závodišť. A takovou "třešničkou na dortu" jsou informace o akciových společnostech a daňových únicích a třeba i o moderních ručních protézách.

BooksLoverAnn8
05.11.2020 5 z 5

Další napínavá, čtivá, dojemná, dobrodružná a místy vtipná knížka od DF.
Hlavního hrdinu Sida mám moc ráda a velice mě těší, že se objevuje i v dalších knižních dílech.
Určitě doporučuji!

06.08.2020 5 z 5

Mám rada Sida Halleya super čtení

ladyka
02.05.2020 5 z 5

Do "francisovky" jsem se pustila kvůli ČV,pan Francis získal cenu Poea několikrát a vůbec se nedivím. Žádnou knihu od tohoto autora jsem dosud nečetla a musím konstatovat, že to byla velká škoda...Napínavý a la detektivní příběh se sympatickým hrdinou směle konkuruje současným thrillerům/detektivkám, leckteré dokonce převyšuje. A to svou chytrostí, grácií,bez zbytečných potoků krve a dalších vycpávek. Nadčasová kniha, vůbec bych neřekla, že je přes 50 let stará! Takže podobně "nedotčeným" jako já určitě doporučuji,nenechte se odradit pozvolným rozjezdem. Určitě se s chutí pustím do dalších dílů.

Boogie007
11.04.2019 5 z 5

Sérii čtu trochu na přeskáčku, ale vůbec to nevadí. Jen více objevuji osobnost Sida Halleyho, jeho bolest, strach, ale i velkou vnitřní sílu. Kniha se čte jedním dechem.

pingu1
03.03.2019 5 z 5

Skvělá napínavá francisovka :-)

ivoiro
25.08.2018 3 z 5

Kniha celkem. Mělo to takový rozvláčný úvod a pak se to rozběhlo. Dám se i do dalších knih tohoto autora.

Disease
15.01.2018 5 z 5

Silná a přesto slabá hlavní postava a parádní psychologický obraz jejího vývoje. Jo a byl tam taky nějaký padouch.

Vidlička
28.06.2017 5 z 5

Prostě nemožné nedat PANU Francisovi pět hvězdiček, obzvláště, když hrdinou příběhu je Sid Haley. Přesně jak píše Rup, mezi všemi těmi zloduchy, zlobou, i obyčejným lidským neštěstím, vždy vykouzlí svět, kde jeho postavy (a to je možná to, co jeho fanouškům dodává optimismus do dalšího klání se světem) dokáží nalézt několik věrných přátel, trochu štěstí a vždy hlavně i něco v sobě, o čem nevěděli, že tam je. Vím, že tento komentář působí hrozivě pateticky, ale popřít to nelze, že? Navíc se vždycky musím před Francisovými hlavními hrdiny trochu zastydět, jak i přes několik slabších chvilek jsou nakonec tak odvážní a nezlomní a charakterní, a i přes toto "mirekdušínovství" jsou vždy tak bezbřeze sympatičtí! Doporučí mi někdo, prosím, nějakého obdobného, nejlépe anglického, spisovatele s podobným stylem psaní? Děkuji.

Půca4
30.11.2016 4 z 5

Upřímně tohle byla zatím nejslabší knížka od Francise. První půlka se šíleně táhla, ale druhá měla pěkně spád a dočetla jsem jí rychle.

3nitka
08.10.2016 5 z 5

Dicka Francisa môžem čítať stále. Výborne vykreslené postavy. Odporúčam.

koňské dostihy

Dick Francis (p)