Poslední šance

Poslední šance

Bývalý žokej, který po úrazu nemůže závodit, přijme místo v soukromé detektivní kanceláři. Při vyšetřovaní dostihových machinací je postřelen a později těžce zraněn a jen stěží vyvázne životem.

https://www.databazeknih.cz/images_books/82_/822/posledni-sance-822.jpg 4.4137

Sid Halley (1.)

Odds against (1965)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Olympia

Vidlička

Prostě nemožné nedat PANU Francisovi pět hvězdiček, obzvláště, když hrdinou příběhu je Sid Haley. Přesně jak píše Rup, mezi všemi těmi zloduchy, zlobou, i obyčejným lidským neštěstím, vždy vykouzlí svět, kde jeho postavy (a to je možná to, co jeho fanouškům dodává optimismus do dalšího klání se světem) dokáží nalézt několik věrných přátel, trochu štěstí a vždy hlavně i něco v sobě, o čem nevěděli, že tam je. Vím, že tento komentář působí hrozivě pateticky, ale popřít to nelze, že? Navíc se vždycky musím před Francisovými hlavními hrdiny trochu zastydět, jak i přes několik slabších chvilek jsou nakonec tak odvážní a nezlomní a charakterní, a i přes toto "mirekdušínovství" jsou vždy tak bezbřeze sympatičtí! Doporučí mi někdo, prosím, nějakého obdobného, nejlépe anglického, spisovatele s podobným stylem psaní? Děkuji.

Půca4
30.11.2016

Upřímně tohle byla zatím nejslabší knížka od Francise. První půlka se šíleně táhla, ale druhá měla pěkně spád a dočetla jsem jí rychle.

3nitka
08.10.2016

Dicka Francisa môžem čítať stále. Výborne vykreslené postavy. Odporúčam.

PajusenkaB
15.07.2015

Francisovky čtu vždy jedním dechem a tato nebyla jiná :-)

studentice
26.06.2015

Klasický Francis,přečtení doporucuji.Příběh me bavil, ale znám i autorovi lepší knížky.

Rup
22.10.2013

Kde ten člověk bere tolik optimismu, když píše jen o špíně? Výborné.

vitavita
08.03.2012

Sid Halley je ze všech hrdinů D.F. nejlepší. Podobně jako v románech Bič, Rozkazem a
V nemilosti.