Poslední, kdo zůstal

Poslední, kdo zůstal https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475868/bmid_posledni-kdo-zustal-O7A-475868.png 4 286 79

Jaké bylo žít v tom domě? Maggie Holtová je na takové otázky zvyklá. Před pětadvaceti lety se s rodiči Ewanem a Jess nastěhovala do Baneberry Hall, velkého viktoriánského sídla ukrytého v lesích amerického státu Vermont. Po pouhých třech týdnech však odtamtud uprostřed noci prchli. Ewan tuto traumatickou zkušenost později vylíčil v knize s názvem Dům hrůzy. Jeho popis strašidelných událostí a setkání se zlými duchy se stal celosvětovým fenoménem soupeřícím v popularitě se slavným Hororem v Amityville. Dnes se Maggie věnuje rekonstrukcím starých domů a na žádnou z věcí zmíněných v otcově knize si nevzpomíná. A ani jim nevěří. Duchové přece neexistují. Když Maggie po otcově smrti Baneberry Hall zdědí, vrátí se tam, aby dům zmodernizovala a připravila k prodeji. Návrat domů pro ni však není vůbec jednoduchý. Ve stínech číhají postavy z minulosti, které dobře zná z Domu hrůzy. Místní lidé navíc nejsou nadšení, že jejich malé město získalo kvůli Maggiinu otci nechvalnou slávu. Ještě znepokojivější je samotný dům – místo plné pozůstatků jiné doby, které jsou svědectvím temných skutků. Maggie zažívá zvláštní příhody jako vystřižené z otcovy knihy a postupně se začíná klonit k názoru, že si možná zase tolik nevymýšlel.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Vendeta

Home Before Dark , 2020

Miro67
27.02.2023 4 z 5

Na duchy jsem nikdy nevěřila. A už zase nevěřím. Ale v průběhu čtení jsem si tím tak jistá nebyla.
V příběhu se schovávají knihy dvě. Při jedné budete cítit chlad, který kolem sebe pan Stín šíří. Druhá, nová, se snaží vyvrátit to, co jste si před chvilkou přečetli. V obou však budete držet Magie palce.

Littlemonday
27.02.2023 5 z 5

Poslední, kdo zůstal - Riley Sager

Kniha, ke které jsem se dostala díky knižní štafetě. ️

Recenze:

Proč čteme thrillery? Protože existují knihy jako je tato.

Příběh, ze kterého mě mrazilo, chvílemi jsem při čtení byla napjatá jako špagát. Nemohla jsem přestat hltat další a další kapitoly.

Maggie zdědí po otci dům, ve kterém strávila jako malá pouhé tři týdny, moc si toho nepamatuje a jediné informace o této části dětství může čerpat z knihy, kterou její táta napsal a o které je přesvědčená, že se nezakládá na pravdě. Když se do domu po čtvrt století vrátí, tak ale zjistí, že její otec možná nebyl ani blázen a ani lhář.

Celou dobu jsem si při čtení říkala jen “Pane Bože, seber se a uteč pryč, na co čekáš?” Já bych se svou odvahou utekla už druhý den.

Čtenáři jsou představovány různé postavy, všichni ale hrozně mlží. Kniha je velmi přehledně a napínavě dělená, střídají se kapitoly reality s Maggie a kapitoly z knihy Dům hrůzy. Vše je seřazeno tak, že nebudete moct přestat a budete s tímhle thrillerem ponocovat.

A co se stane na konci? Kde se ukrývá pravda? To si zjistěte sami. Čeká vás brutálně vygradovaný závěr plný překvapení. Než půjdete spát, podívejte se raději pod postel a do skříně…

5/5 ⭐️

Budu moc ráda, když mě pro další recenze budete sledovat na IG: little.monday a FB: LittleMonday - Rádi čteme ️️️

Roseblood
21.02.2023 5 z 5

Ten dům moc lásky nezažil, pamatuje si jen bolest. Je potřeba ho přimět aby zapomněl.

Se Sagerem jsem se před léty setkala u Poslední dívky, které nesedí český překlad a tenkrát jsem se v kapitolách moc daleko nedostala ale rozhodně si ji dám ráda v angličtině.
Ovšem Poslední kdo zůstal mě doslova zavrtal do křesla, přilepil se mi k rukám a nenechal mě na pokoji. Autor umí skvěle zamotat hlavu. Strašání výborné a popravdě jsem se u některých kapitol fakt bála. Sager píše tak poutavě, že se mi kniha nechtěla odložit a zároveň jsem nechtěla aby to skončilo.
K mému obrovskému nadšení bylo vše vysvětleno, vše do sebe zapadlo a ani jedna z mých teorií nebyla správně takže mě autor totálně dostal.
A o ději ze mě nic nedostanete, musíte si to přečíst ale slibuju, že budete nadšení a překvapení jako já.

iveetka
10.02.2023 5 z 5

Wau. Kniha mi strašně sedla. Příběh mě od prvních stran bavil a dvě časové linky dodaly knize tu správnou šťávu.
Pár knih "duchařiny" mám už přečtených, ale tahle byla top. Byla to má první kniha od tohoto autora a rozhodně ne poslední. Půjdu co nejdříve na další.

Leena
28.01.2023 3 z 5

Mám trochu odlišný názor než ostatní, kniha mne moc neuchvátila, bylo to takové moc násilně natahované:-(
Předešlé knihy od tohoto autora se mi líbily více.

Zmitko.m
28.01.2023 5 z 5

Parádní příběh plný napětí a zadrženého dechu s neuvěřitelným a překvapujícím závěrem. Velmi jsem si oblíbil Meggie a stejně tak jejího otce a všechny další postavy, které se v příběhu vyskytují. A to ani nemluvím o panu Stínovi, slečně Penízkové nebo té holčičce, co nemluvila. Dokonce i jsem si oblíbil i samotný dům BaneberryHall, který měl tedy opravdu hodně tajemství.

Kniha je tvořena dvěma příběhy. Jeden je vyprávěn otcem hrdinky Meggie, a to formou knihy, kterou napsal a druhý je přímo její vlastní. V této knize čtete vlastně krom samotné knihy Riley Sagera i knihu hrdinčina otce, čímž je tento příběh naprosto unikátní. Alespoň pro mě, protože s tím jsem se ještě nikdy nesetkal. Kniha je velmi čtivá, nemůžete se od ní odtrhnout, obzvláště ke konci, kdy celý příběh graduje a jedno odhalení střídá jiné.
Tenhle příběh jsem si opravdu užil a mohu všem jen a jen doporučit.

Rowana
26.01.2023 5 z 5

Příběh mě po celou dobu udržoval v příjemném napětí a zvědavosti jak a kam se posune dál. Velice poutavým způsobem po celou dobu balancoval na hraně nejistoty jedná-li se skutečně o strašidelný dům se všemi důsledky, nebo mají-li všechny události a jevy v knize popsané jiné, racionální vysvětlení, a pokud snad ano, tak jak strašně šílené by to vysvětlení muselo být, nebo oč by tam vlastně muselo jít, aby to nebyly duchové.

Nejsem zkušenou čtenářkou thrillerů. Ke čtení této knihy jsem přistupovala již s určitým vlastním tipem, kam se nakonec překlopí. Ovšem sérii závěrečných zvratů jsem neočekávala ani náhodou. Nebála jsem se, ale celý příběh jsem si náramně užila.

kalinkacz
26.12.2022 5 z 5

Thriller roku!
Opravdu! Riley Sager mi znovu dokázal, že patří mezi špičku ve svém žánru. Poslední, kdo zůstal je jeho horká novinka, o které se drtivá většina zahraničních čtenářů shodla, že se jedná o jeho nejlepší knihu - a já musím souhlasit.
Temný, čtivý, promyšlený a neskutečně napínavý thriller, který měl místy až hororový nádech. Autor příběh luxusně vystavil v podobě dvou dějových linek, přičemž jedna se odehrává jako příběh v knize!

Didi15
06.12.2022 5 z 5

Skvělá a čtivá kniha , líbily se mi dvě časové linie .

tulip131
26.10.2022 2 z 5

Dvě linie jednoho příběhu, může za to dům a jeho pokroucená historie nebo fantazie? První půlka knihy nebyla nic extra, dějou se nevysvětlitelné věci, ale dějí se ty věci nebo za to může Kniha, má dům své vlastní duchy. Dobře napsaný závěr knihu podržel.

Shardlake
01.10.2022 5 z 5

Autor mne opět nezklamal. Použil dvě časové osy a čtenáře napíná až do posledních stránek knihy. Když už jsem si říkala, že je vrah odhalen, najednou bylo vše jinak. Za mne skvělá kniha a těším se na pokračování.

SimonaP
29.08.2022 2 z 5

Tak nevim. Asi do strany 200 hrozná nuda, omílané to samé dokola, nic se neděje. Pak trochu napětí, možná už víme, co se stalo, tak ne, je to úplně jinak. Bavilo mě opravdu posledních 100 stran knihy, a to je za mě málo.

aliza
08.08.2022 5 z 5

Čtvrtá kniha od autora a opět jsem nadšená. Sager umí psát neskutečně čtivě, skvělá zápletka, nečekané rozuzlení, zkrátka kniha má vše, co má thriller mít.

sestraJoy
23.07.2022 4 z 5

„BANABERRY HALL NEZAPOMÍNÁ“ … Hezky napsaný! Nejdřív takovej ten úvod a pak střídavě čteme TU knihu a prožíváme současnost s Maggie v TOM domě. Líbí se mi pointy a baví i to, že je to tak trochu jinej strašidelnej barák…

Babouš
04.07.2022 5 z 5

Krásně strašidelné. Skvělá atmosféra a oceňuju to rozuzlení. I po dočtení na to pořád myslím, asi si dám rereading.

anája
28.06.2022 5 z 5

Tak jak nemám vůbec ráda duchařské knihy - toto mě naprosto dostalo, přečetla jsem na jeden zátah. Perfektně se prekryvali dějové linky a úžasně měnil konec. To jsem nečekala. Wow tak to mělo štavu!

Comelye
24.06.2022 4 z 5

Sager opět nezklamal, ale čekala jsem asi trochu jiný ten závěr, nechci spoilerovat. No a postavy teda těžce nesympatické a na facku :D

vlkove
17.06.2022 4 z 5

Proč ne. Tajemné, čtivé a občas i strašidelné čtení. Autora mám ráda, tuto jeho knihu bych zařadila na stupni osobní oblíbenosti až na konec, ale i přesto to bylo dobré.
Dostala mě scéna s hady.

zdendula31
14.06.2022 5 z 5

Nejlepší duchařská kniha co jsem četla.Všechno naprosto skvělé...styl psaní,napětí,příběh...

gordon13
06.06.2022 5 z 5

Povedená kniha, velmi čtivá se zajímavým zakončením. Mě se moc líbila, dávám plný počet hvězd!