Řetěz ze zlata

Řetěz ze zlata https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/462712/bmid_retez-ze-zlata-R1M-462712.jpeg 4 202 38

Lovkyně stínů Cordelia Carstairsová už od raného dětství projevuje nevídanou odvahu v boji s démony. Když je její otec křivě nařčen ze strašlivého zločinu, vydá se spolu se svým bratrem do Londýna, aby věci urovnala a odvrátila tak pád své rodiny. Cordeliina matka mezitím pomýšlí na to, jak dceru co nejrychleji provdat. Ale ukáže se, že ta je předurčená spíš k hrdinským činům než ke svatbě… V Londýně Cordelia narazí na své přátelé z dětství, okouzlujícího Jamese a jeho sestru Lucii Herondaleovy, a ti ji uvedou do světa opulentních večírků a plesů. Potká tu upíry i mořské panny, jenže ji nejvíc zajímá James, do kterého se bláznivě zamiluje. Brzy se ale dozví, že ten je zaslíben jiné dívce.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , #booklab

Chain of Gold , 2020

andrejci
31.08.2021 5 z 5

Knížka od Cassandry Clare mám přečtené všechny. Po všech těch nových knížkách se bojím, aby měl příběh ještě nějaké kouzlo. Zdá se mi, že už se všechno vyždímalo a autorka pořád všechno opakuje. Hlavně po posledním díle Temných lstí (s odstupem to pro mě je takové zklamání a zatím její nejslabší knížka). I když musím přiznat, že má skvělou fantazii.
Musím, ale s potěšením oznámit, že tohle mě hodně bavilo. Ze začátku mi nejdřív trvalo něž jsem se začetla. Potom jsem se, ale chytla a nemůžu si to vynachválit.
Děj se odehrává na známém místě a jsou tam staré postavy. Za ty jsem ráda. Ale zpátky k novým postavám.
Hlavní hrdinka za mě nebyla vůbec špatná. Místy by ještě chtěla vyladit, ale nemůžu si stěžovat. Ovšem nejvíc mě bavil James a jeho Zbojníci. Ty jsem si opravdu oblíbila. Hlavně jejich sarkastické komentáře. Milým překvapením pro mě byla Lucii. U té doufám, že bude víc prostou v další knížce. Stejně jako Grace. Ta je pro mě místy stále záhadou.
Jednu věc bych uvítala. A to rodokmeny. Těch nových postavy bylo moc a každý měl ještě bratry, sestry atd. Plus ještě rodiče a jejich sourozenci z Pekelných strojů. Někdy, hlavně tedy ze začátku z v tom strašný zmatek.
Já ani nevím jak to mám hodnotit. Úplně nejlíp bych tomu dal 4,5 i s obálkou.

DreamerX9
27.07.2021 3 z 5

Od Clareové jsem četla NS původní serii ale zdá se mi že už tento knihám odzvonilo autorka už tak pestře nepopisuje světy nebo bytosti ale spíše se věnuje vztahům mezi hrdiny což ztrácí kouzlo. Vesměs jsou série stále totéž jen jiní hrdinové. Myslím že zůstanu fanda Clace a NS protože tehdy to bylo neco jedinečného

Duchoslp
24.07.2021 4 z 5

Četla jsem všechny knížky a byla jsem z nich nadšená ani tahle nezklamala. Vtáhne Vás takovým nevtíravým způsobem. Už se těším na další díl Lovců stínů.

ElessaRiverbow
15.07.2021 5 z 5

Tohle byla první kniha od této autorky, což mě na jednu stranu trochu mrzí, protože neznám u spousty postav jejich minulost, na stranu druhou mě to opravdu navnadilo si přečíst i její ostatní série. Hodně mě na čtení nalákala obálka, která je naprosto úžasná a příběh je velice pěkný a hodně čtivý. Kordélii i Jamese jsem si oblíbila a celou dobu jsem doufala, že nakonec skončí spolu, proto mě konec mile potěšil. Jako nejoblíbenější postavy však nemám tyto dva, ale Lucii a Annu. Co se týká Grace, tu jsem neměla ráda už od začátku, stejně tak i Tatianu. Na pokračování se těším a jsem zvědavá, co všechno se ještě stane.

Slůník
22.05.2021 4 z 5

Moje 1. kniha ze světa nefilim - dobrý vstup.

Kukicka
19.04.2021

Ja nejak vubec nevim jak knihu hvezdickove ohodnotit. S prvnimi dily serie od teto autorky mam vzdy malinko problem, protoze dej se rozviji, jeji styl psani je takovy podrobny az rozvlekly. Vzdy na konci to nakonec vse do sebe zapadne jako celek, ale... V teto knize je obrovske mnozstvi novych postav a dej skace z jednoho na druheho, takze si za celou knihu vlastne poradne nemuzete ani nikoho oblibit a zzit se s nim. Tuto knihu jsem cetla snad 2 nebo 3 mesice a mezi tim precetla asi 10 jinych knih. Prvni polovinou jsem se prokousavala vazne pomalu, druha uz odsypala lepe. Pribeh sam o sobe je zajimavy, jako vsechny pribehy ze sveta lovcu stinu, takze vlastne ani poradne nevim co mi nesedi. Nejhorsi je, ze to doctete a vse se na konci zacalo tak pomalu rozpletat a odhalovat, ze nejradeji bych do ruky vzala dalsi dil a na druhou stranu si tukam na celo, ze bych byla padla na hlavu, kdybych chtela pokracovat v necem, cim jsem se skoro ani neprokousala a ted babo rad :-D

Nelly
11.04.2021 4 z 5

Jak už se píše níže, začátek knihy mi přišel opravdu pomalejší a hlavně mi vadilo, že Vás autorka podvědomě nutí neustále si připomínat, který rod zde má své kořeny - abych si četbu užila, musela jsem toto pominout, protože od čtení prvních knih této autorky uběhlo už mnoho času a paměť něco vytěsnila. Zápletka je taková už tradiční, ale najdou se i silné momenty, které překvapí. Trošku mne mrzelo, že většina záhad je ke konci objasněna (i když ne samozřejmě vše), takže čekání na další díl nebude tak trýznivé.

Mishak
03.04.2021 4 z 5

Tahle kniha má hooodně pomalý rozjezd. Špatně se mi začítalo do příběhu (stejně jako do Pekelných strojů), asi mi vadí hlavně ta doba, do které je příběh zasazený. Trvalo mi celkem dlouho, než jsem se začetla, ale nakonec se rozjela zase skvělým tempem jako každá kniha o Lovcích stínů.

Ze začátku na vás autorka vychrlí hromadu jmen, ve kterých se prostě ztrácíte. Používala jsem sice knihu Kdo je kdo ve světě stínů, ale na narovinu říkám, že vám prd pomůže a prd řekne. Obrázek o rodokmenech a vztazích mezi všemi postavami jsem si musela udělat sama. Ale když se zorientujete, jde všechno jak po másle a vy prostě víte, kdo ke komu patří a kdo koho nesnáší, atd.

Stále nepřestávám žasnout nad autorčinou fantazií. Myslím, že zdaleka ještě nevyčerpala všechny možnosti ze světa Lovců stínů. Závěr knihy byl skvělý a moc se těším na další díl z téhle série.

Celkem mě mrzí, že některé postavy mají v příběhu velmi málo prostoru. Z chlapeckého čtyřlístku si prakticky Christophera nemůžete dostatečně užít, i když zrovna ten je mi dost sympatický. Thomas je fajn a Matthew je na můj vkus až moc opilec – podle mě skrývá hodně zlý tajemství. Ohledně dívčích hrdinek: Lucie a Kordélie jsou skvělé! Ovšem Grace na mě působí jako manipulativní mrcha, nemůžu si pomoct. Uvidíme, jak se osudy všech rozvinou v další knize.

Jsem nadále přesvědčená o tom, že musím mít doma každou autorčinu knihu a nemohu jinak :D. Snad nejsem jediná…

rycccy
02.04.2021 4 z 5

(SPOILER) Pokud byste chtěli najít někde stránku kde to je hezky všechno (postavy ze sérií, rodokmen a spoustu dalšího) popsané tak ji sem napíšu – theshadowhunterchronicles. Nevím, jestli se to sem smí dávat, ale hodně mi to pomohlo s rodokmeny. A hlavně jsem chtěl zjistit z jakého období se tento děj odehrává, než jsem se do toho pustil a je to "návaznost" na Pekelné Stroje. Většina hlavních postav v této knize jsou děti hlavních postav z Pekelných strojů.

Ale je fakt, že při delším čtení už ty příjmení nevnímáte tak složitě. Začátky jsou začátky – vždy mírný chaos.

Popravdě jsem hodně na rozpacích, upřímně miluji lovce stínů, miluji knihy Cassandry, ale toto je tak hodně, hodně a do třetice hodně zamotaný děj, že jsem z toho byl celkem negativně naladěný, čtení mě netěšilo. Věty, rozhovory končili ve 3/4 jejich celého obsahu – většinou někdo přišel a vyrušil rozhovor...to jsem celkem pěnil, když se to stalo u každého "vážnějšího" rozhovoru.... takže v závěru knihy víte většinou jen okraje, které nám Cassandra nechtěla zatím odhalit.

Je tam velmi mnoho postav a každá má své tajnosti a čtenáři nejsou zcela odkryty, jen náznaky. Nevím, ale když je jich tam tolik v ději, mohla být odhalena aspoň jedna. Chápu, že všechny její příběhy nemůžou být stejné/podobné – takže je to samozřejmě originální příběh.

Musím přiznat, že mi není vůbec sympatický Matthew. O Kitovi nemůžu říct skoro nic, protože nemá snad jako jediná postava z hlavních tolik prostoru. Thomas je sympatický, ale obávám se, aby neskončil s Alastarem – bohužel u něj kvůli šikaně názor nezměním – prostě hajzl a "chudák" ... teď nevím kdo to tam řekl, ale toto bylo trefné - "měl jsem jen dvě možnosti. Být ten koho budou šikanovat anebo ten kdo se přidá k těm co šikanují"(takto to úplně napsáno v knize nebylo, ale v tomto smyslu ano) ... a někdo mu odpověděl. "Měl si možnost – odejít" no bohužel to dopadlo jinak. Jen mě mrzí, že je to bratr Kordelie, protože v dalším pokračování bohužel bude tato postava.

V textu bylo ke konci celkem dost chyb.

Jsem rád, že se objevil i Magnus, těšil jsem se na něj... je to taková kotva. Bál jsem se, že tam nebude a velmi mě potěšil opak.

Snad poprvé musím dát 4*

MíšaS.
19.03.2021 5 z 5

Cassandra se vrátila do minulosti a opět je to výborné čtení. Už aby byl druhý díl...

terkabed
12.03.2021 5 z 5

Skvělá knížka. Miluju tenhle svět a způsob, jakým ho Clare vykresluje. Přečteno za pár dní, kdybych neměla školu, tak i za jeden. Chvíli jsem měla problém zorientovat se ve jménech a rodokmenech. (A to jsem četla všechny ostatní knížky od autorky).
Našla jsem třeba dvě věty, které v českém překladu moc nedávali smysl. Taky jsem si občas všimla chyb v úpravě textu.
Příběh byl ale skvělý, začetlo se i do něj líp než v případě Královny povětří a temnoty. Narážky na Pekelné stroje jsem hodně ocenil.
Hodně mi to přišlo jako jedna velká fanfiction na další generaci ze série Pekelných strojů. Ale hodně povedená fanfiction. Klaním se před autorkou, s každou další knížkou mě víc a víc udivuje svým psacím talentem.

Jana65
11.03.2021 5 z 5

Kniha byla perfektní, ze začátku jsem se ale trochu ztrácela ve jménech. Mám přečtené všechny díly Pekelných strojů a byla jsem na tuto knihu moc zvědavá. Mám dočteno a teď jsem zvědavá, jak to vše bude pokračovat, snad nebudeme dlouho čekat.

RoseDadas
08.02.2021 5 z 5

Cassandra Clare je, pokud je to vůbec možné, s každou další knihou v ještě lepší formě. Řetěz ze zlata čtenáře zavádí do doby na přelomu 19. a 20. století a chronologicky následuje po sérii Pekelné stroje. Proto bych také doporučovala číst nejprve Pekelné stroje, protože postavy z této série se objevují také v Řetězu ze zlata, a byla by škoda, kdyby se čtenáři ochudili o zážitek tím, že by znali spoilery. Kniha se mi moc líbila a čekání na pokračování bude velkým utrpením.

Pitbullka
05.02.2021 4 z 5

Skvělý návrat pro světa lovců stínů, bohužel měl příběh nějaká ale. Jako první bylo hodně postav, což bylo že začátku matoucí. Druhé, co mi vadilo, že byl příběh hodně o lásce a akce byla tak nějak stranou. Prostě Nástroje smrti to za nepředčilo.

BookEater
30.01.2021 5 z 5

Znovu skvělý příběh, který nechcete odložit, dokud nepřečtete poslední slovo v knize... a má ještě lepší pokračování, výborná série, ostatně jako vždy u CC.

Ilirea25
29.01.2021 4 z 5

(SPOILER) Bylo zase krásné vrátit se do světa Lovců stínů.
Je boží, jak autorka propojuje celý svět.
Ale co mi vadí, že do každé série a dokonce do každé knihy cpe LGBT. Ne, že bych proti tomu něco měla, ale proč to autorka dělá? Bojí se, že by v dnešním světě bez toho neuspěla? Že by to někdo nečetl? Nebo proč?

Jinak se kniha četla velmi dobře. Nechyběl samozřejmě můj milovaný Magnus. 4*/5

Fifth Element
29.01.2021 4 z 5

Jsem docela hodně zvědavá, na co zase Magnus přišel a co s tím udělá, když povolava i Předsedu Mňau :)))

fa.sci.ko
26.01.2021 5 z 5

Tak narovinu.
Knihu jsem začala číst jenom kvůli Willovi, pro kterého moje srdce už nějaký ten pátek zběsile bije.
Chtěla jsem se dozvědět podrobnosti o jeho dospělém životě, ale naštěstí jsem dostala mnohem více, než jsem čekala. Dostala jsem úžasné staré, ale i nové dost vtipné postavy (hlavně Matthewa a Annu), které mají velmi zajímavé schopnosti, opět dokonalou viktoriánskou Anglii, neznámého záporáka se smyslem pro dramatično a hlavně skvělou zápletku se spoustou vedlejších odboček a hodně nečekaným koncem.
Kniha byla tak skvělá, že jí i ten rádoby milostný trojúhelník odpustím.

“Drink, and you will sleep; sleep, and you will not sin; do not sin, and you will be saved; therefore, drink and be saved.” - Matthew