Poslední film Zuzany Bergové

Poslední film Zuzany Bergové https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/502502/bmid_posledni-film-zuzany-bergove-7GM-502502.png 4 8 4

Novela známého spisovatele a sociologa v sobě spojuje prvky detektivního žánru a psychologické prózy a nabízí několik pohledů na životní příběh fiktivní protektorátní herečky. Je herečka, která prožila dobu své největší slávy za první republiky a v době Protektorátu, jen nevinnou obětí doby a lidí, nebo je rafinovaný zločinec a vražedkyně? Kolik je ochotna po desetiletích přiznat a co z toho je vlastně pravda? A prožívá někdo stejný příběh i v současnosti? Jan Jandourek opět využívá prvky detektivního žánru v próze, která především klade psychologické a morální otázky.... celý text

medlovice
20.06.2023 4 z 5

Možná , že se autor inspiroval životem Lídy Baarové , teda mě ho příběh Zuzany připomínal , taky trochu Sedm manželů Evelyn Hugo a být jen lépe propracovný je dobrý. Knězi , který snad ani knězem není se zpovídají dvě ženy, znovunalezená stařičká herečka a jeho milenka . On se nám taky vyzpovídá a než se může něco pokazit kniha končí, ale nevím jestli to byl štastný konec alespon pro někoho z nich.

jana14
20.03.2022 4 z 5

Na knihu Poslední film Zuzany Bergové jsme narazila náhodně v seznamu e-knih zdarma. Pana Jandourka jsem zatím znala jako sociologa, autora memoárů a rozhovorů. Je pravda, že jsem zaslechla něco o Kobyle...
Nedávno jsem si zopakovala seriál Bohéma a tak mě zaujalo téma fiktivní prvorepublikové herečky, která prožila protektorát a zavržení v poválečných letech. Byla jsem opravdu mile překvapena. Dostala jsem mnohem víc, než jsem čekala. Detektivní i thrillerovou zápletku, sériové vraždy + řadu společenských témat z historie - udavačství, odboj, kolaborace, ospravedlnitelnost vraždy a k tomu jednoho hodně zvláštního kněze-spisovatele.
Výborně jsem se bavila a docela i nasmála. Autorův styl psaní mi vyhovuje, některé postelové dialogy připomínaly Škvoreckého. Za sebe doporučuji a určitě se poohlédnu i po knize Když do pekla, tak na pořádné kobyle.

orchidea
09.02.2018

Jsem asi v polovině knihy a zvažuji, zda ji dočíst, nebo vrátit do knihovny.

Lexand
10.08.2017 4 z 5

Po chabé prvotině (Kobyle) to autor nevzdal, krom žurnalistiky dál píše i romány. A tenhle se už dá číst. Vážně ano.