Poslední dívka

Poslední dívka https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/329843/bmid_posledni-divka-hV6-329843.jpg 4 541 190

Před deseti lety jela studentka Quincy Carpenter na dovolenou s pěti přáteli a vrátila se sama, jediná přežila hororový masakr. Stala se členem „klubu“ FINAL GIRLS, který vymysleli novináři, a do takové skupiny lidí nechce nikdo patřit. Patří do něj třeba Lisa, který ztratila devět sester z vysokoškolského klubu po útoku teroristy, který zabíjel nožem; nebo Sam, která přežila útok maskovaného muže během noční směny v Nightlight Inn; a nyní i Quincy, která zakrvácená prchala lesem před násilníkem, který přepadl partu studentů v lesní chatě. Média touží po tom, udělat rozhovor se všemi najednou, a všechny tři dívky se snaží na prožité trauma zapomenout, a tím i jedna na druhou. V současnosti už je na tom Quincy celkem dobře, díky Xanaxu. Má obětavého snoubence Jeffa, populární blog o pečení, krásný byt, terapeutickou skupinu a policistu, který jí před lety zachránil život. Její mozek tragickou událost vymazal a minulost je pohřbena. Až do té doby, dokud není Lisa, první Final Girl, nalezena mrtvá ve své vaně s podřezaným zápěstím a dokud se na jejím prahu neobjeví Sam, druhá Final Girl. Proletí Quincynýn životem jako vichřice. Jako by se snažila o to oživit minulost. A Quincy přemýšlí o tom, proč. A když vyjdou na světlo nové informace o Lisině smrti, Quincin život se mění na závod s časem, snaží se zjistit pravdu o Sam, o tom, proč se vyhýbá policii i novinářům, a chtě nechtě si musí vzpomenout, co se před deseti lety v lese skutečně stalo.... celý text

Horory Thrillery Dívčí romány
Vydáno: , Omega

Final Girls , 2017

knihomolkaJani
08.12.2020 2 z 5

Do knihy jsem se nemohla vůbec začíst, a konec jsem se zase nemohla odtrhnout. Dobrý nápad, ale asi špatné provedení.

kalinkacz
28.11.2020 3 z 5

Riley Sager, autor, kterého v zahraničí všichni milují... Jeho thrillery jsou hojně čtená a doporučované... Neváhala jsem a šla nakupovat česká vydání jeho knih... Poslední dívka má opravdu luxusní námět, který jsem v thrillerech ještě neviděla... Osudnou se mi asi stala nálada, ve které jsem knihu četla... Neměla jsem na čtení napětí takovou náladu a kniha to trošku odskákala, je proto možné, že kdybych ji četla jindy, tak by se ode mě dočkala vyššího hodnocení...

Rozmarýna Rozm
24.11.2020 2 z 5

Moje první a poslední setkání s tímto autorem. První půlka knihy velmi nudná, hlavní postava velmi nesympatická a chovající se jak nesvéprávná, závěr mírně napínavý, ale překombinovaný. Ztráta času.

INCOGNITOREADER
14.11.2020 2 z 5

Poslední dívka u mě čekala dlouho na přečtení. Když jsem začal číst, tak jsem byl z počátku nadšený. Četla se velice dobře a rychle. Dokonce ani žádné chyby neobsahuje! Každopádně anotace tady vyzrazuje něco, co se v knize dozvídáme až okolo strany 200. Do té doby je kniha poměrně nudná. Rozjezd je pomalý. Obsahuje jak linku z přítomnosti tak z minulosti, která vypadá jako přepis béčkového hororu z 80. let. To kdo je ve skutečnosti vrah jsem věděl už před stranou 80. Je to opravdu škoda. Námět, je hodně dobrý s obrovským potencionálem. Ale není vůbec využitý. Za mě bohužel zklamání.

berila
03.11.2020 4 z 5

Mně se thriller líbil, četla jsem ho jako první knihu od tohoto autora a určitě sáhnu i po dalších.

evik_svistik
28.10.2020 5 z 5

To bylo skvělé! Ještě lepší než Poslední lež! Napětí se dalo krájet celou knihu, dvě časové linie mám ráda, jelikož nutí číst dál a dráždí čtenářovu zvědavost. Nemám nic, co bych vytkla.

petrpospa
28.09.2020 2 z 5

Nejásám. Připadá mi, že se jedná o kombinaci otřepaných a stále se opakujících amerických hororů a filmů z Prima Love. Přál bych si, aby hlavními hrdiny nebyly ženy, ale muži. To bych si pak směle, bez výčitek a bez obav z nařčení z diskriminace mohl směle položit otazku: Proč jsou ti chlapi tak blbí?

TerezaaBaarova
18.09.2020 3 z 5

Četla jsem ji až po Poslední lži, byla jsem namlsaná, a tudíž jsem lehce zklamaná. Ale jako opravdu jen lehce, protože thriller to byl moc dobrej, ale prostě ne skvělej.
Napínavý a žhavý to bylo až od půlky a dopadlo to nečekaně!

medulinka
13.09.2020 3 z 5

Zajimavy namet knihy. Prvni polovina byla takova nudnejsi, ve druhe polovine se zacal dej vice rozjizdet. Zaver byl nejvice napinavy. Celkove fajn cteni.

Lukeronka
28.08.2020 5 z 5

Skvělé, zajímavý námět, něco takového jsem ještě nečetla, začátek chytne a člověk je zvědavý, co se z toho vyklube. Čte se to rychle a lehce. Zhruba v 1/3 jsem se lekla, že to začne být "o ničem", nic zvláštního se neděje, ale od poloviny se to zase rozjede a konec je perfektní.

Aghatte
07.08.2020 1 z 5

(SPOILER) Jelikož jsem už něco přečetla, je těžké mě překvapit. Hned po prvních stránkách mi bylo jasné, kdo je "to". Bylo to příliš průhledné.
Ale nečekám, že budu pokaždé objevovat nové světy, to ani nejde, všechno už v podstatě bylo řečeno, jde o formu a styl.
A naopak, záměna identity byla tak vykonstruovaná, že tomu nešlo uvěřit.
Vůbec si mě kniha nezískala, rozhodně jsem čekala více. Přeceňovaný autor.

simviki
28.07.2020 3 z 5

Zajímavá napínavá knížka ,přinejmenším od druhé půlky. Autor nás vodí slepými uličkami a předhazuje nám rádoby důkazy a falešná podezření. Nejsem psycholog tak nemohu posoudit, zda se hrdinka chovala reálně, ale sympatická mi rozhodně nebyla. Nicméně to neznamená, že jsem se to nesnažila rozlousknout. Konec přichází jako rychlý sled nečekaných klíčových událostí navazujících na sebe, jak už to u podobných knížek bývá, Pokud byste si totiž našli čas a na chvíli vydechli, museli byste v téhle fázi na to přijít, zas tak moc postav tam není..

Melaanie
22.07.2020 5 z 5

Příběh odehrávající se v knize byl od začátku takový zamotaný. Měla jsem nějaké domněnky, které se mi ale na konci knihy naprosto vyvrátily. Do první půlky knihy jsem si říkala, no dobrý hlavní hrdinka lže, jenže od druhé poloviny se vše začalo ukazovat trošku v jiném světle. Určitě kniha stojí za přečtení, protože to co se odhalí na konci, byste nečekali.

jana1941
17.07.2020 4 z 5

Začátek byl pro mě zdlouhavý a pomalý, chvílemi až nudný, takže mi trvalo déle, než mě kniha chytla. Zhruba od půlky se to zlomilo a nabralo to spád, kniha mě vtáhla a dočetla jsem ji téměř jedním dechem.

vevu.
07.05.2020 3 z 5

Námět knihy byl velmi povedený, ale ze začátku jsem se musela do čtení trochu nutit, děj moc neplynul a hlavní hrdinka mi nebyla příliš sympatická. Až když se začal děj víc vracet do minulosti, dostalo to jiný náboj. Rozuzlení bylo poměrně nečekané, ale úplný závěr už mi přišel zbytečný.

luca321
28.04.2020 5 z 5

Hodně napínavá kniha, až do posledních pár stránek jsem neměla tušení o skutečném vrahovi. Když začnete číst nemůžete se odtrhnout, dokud ji nedočtete a nebudete vědět o Quincině příběhu všechno. Úžasná kniha, moc doporučuji.

iveta3689
18.04.2020 3 z 5

Strašně táhlý děj neděj. Hlavní postava je na jednu stranu strašně ufňukaná, hned zase velkohubě tvrdí, že všechno zvládá sama a dobře. Je hrozně protivná. Do poloviny knihy se nic neděje, stále se plká o minulosti. Posledních 60 stránek je dobrých, napínavých, ale to je bohužel dost málo.

zdenkapt
15.04.2020 4 z 5

Moc hezká, napínavá kniha.

Lucík19
22.03.2020 4 z 5

Zajímavá kniha, napínavá.

Arkagas
12.03.2020 5 z 5

SPOILER - komentář obsahuje informace, které prozrazují část děje

Hlavní hrdinka Quincy - v současné době pečící blogerka, která přežila masakr v lesní chatě v Pine Cottage na střední škole.

V této knize sledujeme příběh Quincy, která ví, že její vrah je už za mřížemi odsouzený k trestu smrti, ale přesto si není jistá zda je vinen.

Během osudné noci, kdy byla jejich středoškolská víkendová oslava zničena vraždícím psychopatem jako jediná přežila díky střížníku Coopovi, který se o ní stará i mnoho let po té.

Jenže v tomhle příběhu není nic tak jak vyadá.
Quincy trpí ztrátou paměti a z událostí, které se staly si téměř nic nepamatuje, což velmi ztěžuje vyšetřování případu a práci právníkovi, který obhajuje údajného vraha.

V momentě kdy se zdá být vše v pořádku do příběhu vstupuje Samantha, další přeživší dívka, která je rozhodnutá Quincy otevřít oči a dokázat jí, že si může vzpomenout.
Mezitím je ale zavražděna další přeživší dívka a vše vypadá že za vraždou stojí právě Samantha.

V ten moment dokonce Quincy zjišťuje že Samantha nikdy nebyla Samantha a začíná poznávat že vše co se kolem ní děje je naprosto jinak... Skutečného vraha se samozřejmě na konci knihy dozvíme, ale je to teda waw!

Tato kniha mne velmi, ale velmi překvapila.. dlouho jsem nečetla něco tak dějově našlapaného, že když už si myslíte že jste tomu přišli na kloub, ta rozhodně ne :)