Poslední

Poslední https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/323623/bmid_posledni-ZBU-323623.jpg 3 607 202

Chtěla zažít dobrodružství. Nikdy by ji nenapadlo, jak daleko všechno zajde… Začalo to jako televizní reality show, nazvaná příznačně Ve tmě. Dvanáct účastníků vysadili v hlubokých lesích a vystavili podmínkám, které měly prověřit jejich sílu, odolnost, vytrvalost. Izolovaní od vnějšího světa netuší, že v něm došlo k něčemu strašlivému...... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Knižní klub

The Last One , 2016

Pumpkin
18.11.2017 5 z 5

výborná kniha. Strašně jsem se na ni těšila a ani v nejmenším mně nezklamala.
jen je škoda, že zápletku se člověk dozví již z anotace.

Izu
12.11.2017

Odloženo, vůbec mě nezaujala.

MonikaV
08.11.2017 4 z 5

Celkem čtivé, místy mě nebavilo, jak Zoo pořád rozebírala své myšlenky, to bylo poněkud zdlouhavé. Ale číst se to dalo.

PetraBery
07.11.2017 3 z 5

Placku na obal této knihy bych já sama za sebe nedala, ale přečtení nelituji. Kniha na téma reality show o přežití, která se díky katastrofě ve vnějším světě změní na boj o přežití v reálu. Hlavní hrdinka Zoo mi k srdci moc nepřirostla, na druhou stranu těžko říct, jak by člověk reagoval na okolní svět, kdyby byl přesvědčen, že "hra" stále pokračuje. Dala bych 3,5 hvězdy, takhle se přikláním spíše k průměru, celkem čtivé, ale nic moc to ve mě nezanechalo.

minek
04.11.2017 3 z 5

Nebylo to špatné, ale dějově odhadnutelné. Charakteristiky osob (kromě hlavní osoby) velmi "ploché" a až křiklavě antagonistické (Servírka versus Vymítač). Srovnání s Hunger Games nelze použít, je to úplně jiná kategorie (samozřejmě nižší).

jarin58
01.11.2017 2 z 5

Velké zklamání.

Týnušxxx
29.10.2017 3 z 5

Nebýt toho trapně přeslazeného konce, mohlo se jednat o skvělou knihu...

Tereziee
28.10.2017 4 z 5

Od knihy jsem moc neočekávala, protože jsem na ni moc dobré recenze nečetla. Dala jsem tomu ale šanci a knížka mě mile překvapila. Bavila mě. Zajímavý námět, který sice mohl být využit ještě o něco lépe, ale i tak se mi to líbilo. Hlavní hrdinka mi poměrně lezla na nervy, ale těžko říct, jak bychom se v takové situaci zachovali my. Za mě fajn přečtení :)

Teina
26.10.2017 3 z 5

Jak tu již pár lidí napsalo - edice světový bestseller nutně nemusí znamenat kvalitní počtení. Mě osobně se kniha líbila tak napůl, pořád jsem z toho taková na vážkách. První polovina nudná, vesměs se tam nic nedělo, možná jen dva tři náznaky na to, že se světem tam venku není něco v pořádku. Druhá polovina už byla o něco málo čtivější, ale to pověstné WOW, co u některých knih mám, opravdu nezaznělo. Knížku si vystavím na knižní poličku, ale víckrát už po ní asi nesáhnu...

ddkk
18.10.2017 3 z 5

Velké očekávání a čekání, až "to" (něco..) nastane...zas tak moc toho nenastalo, ale dočetla jsem a nemyslím, že by to bylo zas až tak špatné...ale už se k ní nevrátím, to je jisté

petra1773
14.10.2017 3 z 5

Na knihu jsem se těšila už jenom proto, že se o ní velmi hojně mluvilo a protože byla označována jako bestseller, na což mám já poněkud jiný názor :) Jelikož mě Hunger Games, ke kterým byla kniha přirovnávána úplně minuly, tak byl pro mě tento nápad premiérou a opravdu se mi zalíbil. Knížka byla čtivá a zajímavá, ale opravdu mi nepřirostla k srdci hlavní hrdinka, nad jejíchž naivitou mi kolikrát zůstaval až rozum stát. A její nekonečné omlouvání a nesmyslné vysvětlování evidentní reality mě chvílema opravdu nebavilo.

Mindy
09.10.2017 4 z 5

Na knihu jsem se moc těšila, dobře se četla, ale Zoo mi chvilkama šla hrozně na nervy,no nebylo to špatné

CHezunka
07.10.2017 3 z 5

První kniha po dlouhé době, co mě zklamala. První polovinu knihy čtete jedním dechem a zbytek naprosté zklamání.

Martasek5
03.10.2017 3 z 5

Měla jsem od knihy velké očekávání. Těšila jsem se na ní,ale už v půlce jsem si řikala jako na tohle ses těšila? Nemohla jsem se začíst, děj v minulosti byl strašně nudný, hromada postav, zaslepelená a bezcitná hlavní hrdinka. Chce si dokázat že na to má, pak lituje že šla soutěžit. Posledních 50 stránek nějaká akce, ale jinak zklamání

zbožňuju_knihy
30.09.2017 3 z 5

Možné SPOILERY: Knihu jsem měla rozečtenou dlouhé tři týdny. Nebyla špatná, ale nebyla ani úžasná - o ženě, která si chce něco dokázat, udělá pro to cokoli a nakonec by celou účast v soutěži nejraději vzala zpět.
Kolem a kolem to zase tak špatné nebylo, pokud se člověk vcítí do role, kdy hrajete, vyhrát chcete a věříte, že štáb udělá cokoli, aby se diváci pobavili. V dnešní době mi to tak neuvěřitelné ani nepřijde, jelikož snaha o sledovanost jde pře mrtvoly (snad časem nepůjde doslova).
Na knize se mi velice líbily ty pasáže, kde se divákům upravuje náhled na reality show a situace jsou vykreslovány jinak, než se staly.
Knihu si kupte, pokud chcete něco, u čeho se nebudete bát, červenou knihovnu nečtete a máte rádi skákání z minulosti do současnosti.
Dávám 3*, kdyby bylo možné, dám 3 a 1/2 :-).

ufounseztratil
27.09.2017 1 z 5

Marně přemýšlím, proč je to bestseller.

Amazonka72
19.09.2017 3 z 5

Další kniha patřící do skupiny světových bestsellerů, která se sice dá přečíst a bude Vás i celkem bavit, ale rozhodně ve Vás nezanechá žádný hlubší dojem. Příjemné čtení na dovolenou u vody či na deštivý víkend.
Nepochopitelný svět reality show - pro mě pouze potvrzení teorie, že se takovýchto soutěží mohou účastnit pouze duševně nevyrovnaní jedinci. Člověk spokojený se svým životem nemá zapotřebí běhat po lese a snažit se sám sobě něco dokázat. Na druhou stranu kniha velmi dobře popisuje charaktery jednotlivých účastníků. Jenom postava Vymítače mi připadala přitažená za vlasy. Hlavní hrdinka Zoo neví co chce, pochybuje sama o sobě, o své schopnosti být dobrou matkou, a tak se přihlásí do soutěže, aby si dokázala ... těžko říct co. Dle mého názoru to ani autorka netuší.
Nebudu prozrazovat příběh ani jeho ukončení, protože pak by už nebyl důvod si knihu přečíst. Není to propadák, ale ani nic vyjímečného.

Deny2002
13.09.2017

Kniha se mi celkem líbila, ale má i pár vad. Párkrát jsem se musela zastavit a přemýšlet, co se vlastně děje, taky jsem nechapala zaslepenost hlavní hrdinky. Navíc je to až moc podobné Hunger games, které miluju. Ale jinak to bylo v poho.

LenkaWal
11.09.2017 4 z 5

Mě se to líbilo. Hodně se tu kritizuje, že si nevšimla, že je všechno pravda a myslela, že je to součást soutěže. Těžko říct, jak bychom reagovali my. Prostě se sama přesvědčila, že je to nahrané, aby nemusela čelit realitě. Tomuhle opravdu věřím. Popírání kruté reality, vytěsnění hrůzného zážitku, to mozek dělá často, aby se ochránil. Jinak děj byl opravdu vleklý. V půlce jsem na dlouho knížku odložila, ale druhou půlku jsem už zhtla. Pak už to zrychlilo. Čtyři hvězdy podle mě zaslouženě.

Adelka123456
10.09.2017 1 z 5

Tak toto je velmi, velmi špatné... Prakticky celý děj je v anotaci... Ani nevím, proč sem to celé dočetla...Nálepka bestseller rozhodně není záruka kvality... Škoda...