Poslední

Poslední https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/323623/bmid_posledni-ZBU-323623.jpg 3 607 202

Chtěla zažít dobrodružství. Nikdy by ji nenapadlo, jak daleko všechno zajde… Začalo to jako televizní reality show, nazvaná příznačně Ve tmě. Dvanáct účastníků vysadili v hlubokých lesích a vystavili podmínkám, které měly prověřit jejich sílu, odolnost, vytrvalost. Izolovaní od vnějšího světa netuší, že v něm došlo k něčemu strašlivému...... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Knižní klub

The Last One , 2016

Leniii
05.05.2018 odpad!

Líbil se mi námět knihy, ale naprosto vůbec mě to nezaujalo, takže jsem knihu odložila a nedočetla...

monula6471
27.04.2018 5 z 5

Skvela kniha.

Patapuf
20.04.2018 4 z 5

Mě se to líbilo.... nápad sám o sobě byl zajímavý... provedení už méně, ale na to že to byla prvotina, tak dobrý... konec byl slabší a občas sem při čtení ztratil nit....

eva-lupen
12.04.2018 5 z 5

Uf. Nechápu jak tohle může být autorčina prvotina. Skvělá kniha, kterou jsem měla (a stále ještě mám) v hlavě. Vůbec nechápu jak to někomu může připadat jako odpočinková četba. To si neumí představit, že by se to mohlo stát? A nejspíš i jednou stane? Jasně, někomu může vadit střídání děje ob kapitolu, ale má to svůj důvod a používají to i slavní autoři.
Napínavé je to od začátku do konce a i ten konec se mi líbil. Ono by to tak prostě bylo. Není to Hunger games, ale možná blízká realita.
Pro někoho je to možná moc psychologické a nechápe hrdinčino myšlení, které je ale jen přirozenou obranou aby se z toho nezbláznila.
Teď ji čte přítel a také se od ní nemůže odtrhnout :-).

eva3695
11.04.2018 2 z 5

Když se soutěžící přihlásí do reality show Ve Tmě, netuší jaký to bude mít dopad na jejich životy. V knize se prolínají dvě dějové linie - s pohledu štábu a z pohledu jedné ze soutěžících Zoo. Díky ní, zjišťujeme, jak se jí daří po psychické i fyzické stránce. Během soutěže však vypukne nákaza a lidé začnou umírat. Jen ona jediná v "soutěži o přežití" pokračuje. Jen už po takové době, co je sama, neumí rozlišit skutečnost od připravených nástrah režiséra. Po cestě potká mladého chlapce, který Zoo na konci dělá společnost. Vypráví jí, jak přišel o matku a neví jestli jeho bratr žije. Jak bude vypadat jejich život, co její manžel - je živý?
Tak tohle byla zase jednou knížka, která mě vůbec nezaujala. Možná posledních 50 stran bylo dobrých. Takové to rozuzlení, ale zbytek knihy nic extra. Po všech recenzí, co jsem četla, jsem čekala daleko víc. Děj mi přišel nezajímavý a zdlouhavý. Myšlenka mi přišla dobrá, ale provedení už ne.

i.stefany
08.03.2018 1 z 5

Tak tohle mi nějak nesedlo. Sice název i nápad na námět lákavý, ale zpracování, styl vyprávění nebo co to vlastně bylo, mě spíš odrazoval. Dost mi vadily některé popisy, kterak hrdinka přemohla zvířata a také podrobné líčení jistých nechutností. A navíc účastníků bylo dost na to, aby si čtenář zapamatoval, kdo je vlastně kdo, takže žádný požitek, spíše neustálé vracení se k popisu osob.

Terezita
02.03.2018 4 z 5

Podle komentářů jsem čekala nějaký brak. A ono to bylo celkem pěkné čtení. Byla jsem mile překvapená, možná právě proto, že jsem od knížky nečekala nic velkého.

Při čtení jsem měla dva zásadní problémy s hlavní hrdinkou:
Nedokázala jsem si ji představit jako blondýnu, pro mě to byla zrzka.
Neskutečně mě vytáčelo její opakování, jak to je jen hra, že to není skutečné. I když se v závěru všechno vysvětlilo. Prostě mě to štvalo. Hrozně.

Taky mě trochu mrzí, že ten hlavní problém je představený hned na začátku.

Jinak to bylo pěkný, na oddech super.

Terry.89
25.01.2018 4 z 5

Kniha se četla pěkně. Příběh mi přišel zajímavý, i když zpočátku to místy skřípalo. Nakonec jsem si čtení užila a opět byla zvědavost silnější, než povinnost. :D Mě se kniha líbila a jako prvotina si myslím, že autorka odvedla dobrou práci.

Zuzana08
24.01.2018 3 z 5

Neurazí a nenadchne. Nápad, který měl potenciál........ale to je vše.
Rozvláčnělý popis realityshow 3/4knihy, která ani není podstatná a konečně konec, kdy je v posledních cca 10 stranách nacpáno v pár větách, kdo přežil a kdo ne. V podstatě bez zájmu o bližší vysvětlení :-(
Tři hvezdničky za nápad a lehké čtení.

KIKI33
21.01.2018 2 z 5

Zajímavé téma. Byla jsem na knihu zvědavá, nečetla jsem recenze, pouze anotaci. Start dobrý, později se člověk ke čtení až nutí. Závěr nijaký. Škoda.

charlizee
18.01.2018 3 z 5

S ohledem na zdejší komentáře jsem čekala šílený brak, k jehož čtení se budu přemáhat, ale byla jsem mile překvapena. Oceňuji nápad, sice už 100x recyklovaný, stále ale dostatečně zajímavý. Vyhovovalo mi nechronologické vyprávění, kdy téměř až na konci knihy dojde ke spojení obou linek - ano, v polovině knihy už se dá očekávat, kde je správné vnímání světa a co je realita, ale přesto to na mě působilo pořád svižně. Co knížce ubližuje nejvíc je fakt, že hlavní marketingový slogan prozrazuje hlavní pointu - myslím, že kdyby tohle čtenář netušil, zapůsobil by příběh zcela jinak.

Lucie838
17.01.2018 odpad!

Podle popisku jsem se na ni velmi tesila, ve skutecnosti vsak jedno velke zklamani. Vetsinu knihy tvori nudne pasaze, konec byl vylozene primitivni. Rozhodne nedoporucuji.

radka.csemi
11.01.2018 2 z 5

knihu jsem četla několik měsíců, dle popisu jsem se na ni těšila, ale dost mě nudila, vůbec mě nelákala ke čtení a konec byl předvídatelný a nudný, téma zajímavé ale mělo být lépe zpracované, nechápu jak se mohla dostat mezi bestsellery

a.xy
07.01.2018 2 z 5

Knizla me nenadchla, obcas jsem nudne pasaze preskakovala.

renski33
30.12.2017 1 z 5

Velice moc moc moc jsem se snažila přečíst alespoň pár stran, ale nešlo to. Špatně psané, divné, nudné, vůbec mě to nezaujalo a nejspíš se k ní už ani nikdy nevrátim. Název byl docela slibný, ale je to obrovské zklamání.

sonycat
28.12.2017 2 z 5

A tak som sa tesila...
A pritom je to takova pitomina, Velebnosti.
:D
Hladam slova, ktorymi to opisat, ale kniha vo mne vela konkretnych dojmov nezanechala a ak, tak hlavne pachut z mne neprijemnej hlavnej postavy, ktorej chovanie mi liezlo na nervy a tazko sa mi s nou vobec putovalo. Par zaujimavych, ale okamzite aj pochovanych napadov. Docitane, nikdy viac sa k nej nevratim.

miuk
28.12.2017 3 z 5

Čekala jsem něco více čtivého, něco, co má větší spád. Začátek se vlekl, trvalo, než jsem se začetla, pak mě to chytlo, ale konec mě zklamal. Chtělo by to zapracovat na konci, takhle to nějak vyšumělo.

alva1
21.12.2017 1 z 5

Bestseller? Tak za mě určitě ne. Nebavilo mě to.

Belanna
19.12.2017 3 z 5

Od knihy jsem nečekala nic závratného, pro mě neznámá autorka mě vcelku mile překvapila. Knížka se dobře čte. Líbilo se mi střídání se času v soutěži a reálného času.
Jen konec mohl být více propracovaný.

BiancaB
18.12.2017 3 z 5

Z anotace kniha působila mnohem zajímavěji než při samotném čtení. Přišlo mi to takové trošku rozvleklé, pomalé a ničím nepřekvapilo. Konec byl tak trochu zklamáním, očekávala jsem od knihy něco jiného.