Posel ekniha

Představte si, že vám jednoho dne začnou do dopisní schránky chodit hrací karty se zašifrovanými úkoly - máte vstoupit do života úplně cizím lidem a najít způsob, jak jim pomoci v jejich nelehkém osudu. Nevíte, kdo vám karty posílá ani proč si vybral zrovna vás. Jasné je jenom to, že ví o každém vašem kroku a nenechá vás na pokoji, dokud sám nebude chtít přestat. Má vás zkrátka v hrsti. Přesně v této situaci se ocitá Ed Kennedy, devatenáctiletý taxikář, který až doposud dělil svůj čas mezi kamarády Marva, Ritchieho a Audrey (do které je beznadějně zamilovaný), věrného psa Portýra, hraní karet a svou práci, a má pocit, že se už na nic dalšího nezmůže. Ed na svých záchranných misích schytá spoustu bizarních výprasků, ale s každým úkolem roste jeho schopnost poradit si se vším sám a také vědomí, co musí udělat, aby jeho život za něco stál. Vyprávění vás upoutá situačním humorem a trefnými komentáři dospívajícího hrdiny....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/319500/posel-X1r-319500.jpg 4.41256
Vydáno (ekniha), Argo

I am the Messenger, 2002

Kniha Posel

Artinka

I jako naprostý lůzr můžeš změnit svět. Stačí se dívat kolem sebe a začít maličkostmi. To je poselství.

IvaKo

Markus Zusak patří k mým oblíbencům, takže jsem ráda sáhla po této knize, která se mi navíc hodila do letošní Výzvy. Příběh s originální zápletkou je poutavý, lidský a k zamyšlení. Každý může svým přičiněním v životě dosáhnout víc, než na co zdánlivě má schopnosti.

Maciiik

Zvláštní kniha, hodně jiná, než jsem čekala. Dojala mě (několikrát). Dlouho mi trvalo, než jsem si zvykla na hovorový jazyk, ale knihovny vedou Posla v oddělení pro děti, mládežníkům to asi bude sedět ;) A poselství? Je to pro mě jedna z knih, kterou by si měl přečíst každý. Všímejte si lidí kolem sebe, někdy stačí málo, aby i obyčejnej lůzr někomu prosvětlil život ;)

Ophelie

Stejně jako Zlodějka knih, i tato kniha v sobě obsahuje hluboké poselství... Postava Eda mi byla od začátku sympatická, bylo hezké sledovat jeho cestu a plnění jednotlivých úkolů či poselství z karet. Někdy stačí tak málo a pro druhého to může znamenat mnoho. Začátek vyprávění příběhu má spád, ale cca v polovině se to trošku jakoby vleče, čtenář se při četbě nenudí, ale je to taková trošku hluchá část, ačkoli to vůbec neubírá na významu jednotlivých poselství a jejich sdělení. Ke konci se opět vrací jistá živost příběhu a závěr vše vyjasňuje. Je to hezká, smysluplná kniha s krásnou myšlenkou.

Boby17

Tak nevím, jsem z knížky docela rozpačitý. Poselství je jasné, ale nějak to nefunguje, respektive mi příběh nepřišel přirozený, ale takový nějaký umělý, jak instantní polévka. Z mého pohledu je to na rozmezí mezi trojkou a čtyřkou. Možná to časem překulím na čtyřku, teď ale dávám 3,4 hvězdy, takže matematicky za tři. Mám ale splněný 19. úkol ČV 2021 a to je pro mě pozitivní (i bez nutnosti testování).

zdenaR

Kniha mě částečně překvapila, příjemně, byla tajemná, ale i vtipná, především je o přátelství a dobru, které jsou čím dál více třeba.
Hlavního hrdinu jsem si oblíbila a prožívala to celé s ním.
Konec je jaký je, zvláštní, ale nepředvídala jsem ho.

Petiz

Přišlo mi fajn, jak jsem si musela spoustu věcí domýšlet a otevřený konec, za který si každý může dosadit, co chce. A ta různorodost lidí a prostředí, prostě pohodová knížka

hanzmb

Méně bývá mnohdy více. To je případ této knihy. Po 1. kartě jsem myslel, že nebudou stačit *. Vynikající nápad, perfektní zpracování. Bohužel nakonec jen 1. a 4. karta dávaly románu smysl. Zbylé dvě byly jen vata, která nic nikam neposouvala. K tomu místy přeslazeno jak v Harlequinu. Podivné, absolutně nezajímavě nalepené vyřešení a závěr, který se dal čekat od 1/3 knihy. Ty 4* nakonec jen za první třetinu knihy.