Popis jednoho zápasu

Povídka o setkání dvou protagonistů na pražském Petříně je předznamenáním stálého tématu jeho budoucích děl - hledání smyslu lidské existence.

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32365/popis-jednoho-zapasu-32365.jpg 3.786

Beschreibung eines Kampfes (1909)

Literatura světová, Povídky
Vydáno:, Votobia

Lily101
23.10.2017

Bohužel, jakkoli moc Franze Kafku obdivuji, tak tuto povídku nějak nedokáži uchopit. Je v ní více vláken příběhu, který mi do sebe moc nezapadá, ale možná toto je právě oním smyslem.

timelady
24.06.2016

Knihu ponechám bez hodnocení, neudělala na mě vůbec žádný dojem. Nebo jen možná nejsem s to pochopit a proniknout do autorova osobního literární projevu.

Makoves
19.11.2013

Nevím jestli jsem správně pochopil tu hloubku, ale v každém případě musím říct, že v příběhu je spousta nádherných vět a odstavců, které je třeba si přečíst vícekrát a zamyslet se nad jejich dokonalostí.

evickakyticka
13.05.2013

Občas mám touhu číst i klasiku, abych nebyla za úplného literárního barbara, který čte jen horory. To abych měla aspoň obrázek, o co v té klasice vlastně jde. Tak tady jsem se to nedozvěděla. Ach jo. Asi na to nemám buňky, vidět tu hloubku...ale přece jenom jsem si něco odnesla:

" Ta krajina mě ruší v přemýšlení, rozhoupává mé úvahy jako řetězové mosty v hněvivém proudu. Je krásná a proto chce být pozorována. "