Popel ve větru

Popel ve větru https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262653/bmid_popel-ve-vetru-N8K-262653.jpg 4 264 54

Nové vydání oblíbené spisovatelky románů pro ženy. Mladičká Alaina MacGarenová přišla ve válce Jihu proti Severu o všechno, co měla. Navíc byla falešně obviněna z vraždy. V mužském přestrojení najde úkryt u seveřanského lékaře, kapitána Latimera. Nejdřív v něm vidí jen nepřítele, ale potom se její nenávist vytrácí a mění se v docela jiný cit, ale v chlapeckých šatech může těžko očekávat, že bude její láska opětována.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Ashes in the Wind , 1979

jaja1989
27.05.2014 4 z 5

Sice zajimavé téma i příběh, ale trošku delší než by bylo dobry.

pilipp
28.04.2014 5 z 5

Krásná kniha o válce JIh proti Severu. Postavy jsou originální a Alaina je opravdu jedinečná. Dokáže se se vším vypořádat svým originálním a jedinečným způsobem, díky tomu jsem se při čtení i velmi často nasmála. Mohu doporučit všem, kdo hledají oddychovou knihu ke čtení.

IFu
27.01.2014 5 z 5

Mám tuto autorku opravdu ráda. Četla jsem tuto knihu asi před 12 lety a stále mi zůstala v hlavě. Některé přečtu, líbí se mi, ale v hlavě mi tak nezůstanou, resp.ve mě nezanechají tak silný pocit, že bych na ní nedokázala zapomenout, i když přesné údaje a děj si nepamatuji. Teď jsem si ji přečetla znovu po té době a jen jsem se přesvědčila, že příběh je zajímavý, poutavý - přečetla jsem ji jedním dechem za sobotu a neděli. Nemohla jsem se odtrhnout. Děj popisovat nebudu, protože je popsán v jiných komentářích.

munka
24.01.2014 5 z 5

Prvá kniha, ktorú som od tejto autorky čítala. Veľmi, veľmi pekná. A prečítaná nie raz. Je aj dôvodom, že som si postupne kupovala všetky knihy tejto autorky. A neľutujem.

gabca007
02.10.2013 5 z 5

Je to překrásný příběh, a u mne určitě bude patřit k těm, jejichž obsah si při přečtení názvu okamžitě vybavím. Prostě historická romance jak má být.

Margaretta
25.08.2013 5 z 5

Rozhodně zatím nejlepší knížka, co jsem od Woodiwissové četla.

Sonabelickova
18.06.2013

Kniha je průměrná, byl to poslední kousek, který jsem od této autorky nečetla, ale nemůžu říci, že bych z ní byla nějak unešená.

kathaj
07.03.2013 5 z 5

Příběh mě zaujal tím, že se podobal mému oblíbenému Jihu proti Severu. Ale oproti "otravné" Scarlet je mi Alaina sympatičtější a proto se mi kniha lépe četla. Více jsem se dokázala vžít do hlavní hrdinky. Je to moc příjemný ženský román a autorka opět potvrdila, že je jednou z nejlepších v historických romancích.

hortenzie
05.03.2013 5 z 5

Kniha se mi moc líbila - jedna z nejlepších od této autorky. Chápu, že když někdo čeká něco podobného, jako byl Jih proti Severu, tak bude zklamaný - tady jde pouze o romantický příběh, ač s chvílemi napětí, který je zasazený do válečného období. Ale je to dobře napsané a čtivé.

machrus
12.09.2012 5 z 5

Příběh je moc krásný.Válka Severu proti Jihu.Život mladé dívky,která se převléká za chlapce aby ji nezatkli a nepověsili za nepravdivá obvinění potkává mladého lékaře,který však patří k unii.Pomáhá chlapci najít práci a se všema problémama které se naskytnou.Samozřejmě se do sebe zamilují (myslím dívka a lékař). Kniha má dvě části z toho obě mají svá kouzla ale mají také části,které mi tam nesedí.V první části se mi vůbec nelíbila ta část kdy Roberta vlezla pomocí lsti do postele Coleovi. V druhé části se mi nelíbil ten konec,kdy Cole a Alaina zjišťují,že pod jejich domem je nějaká skrytá chodba a jeskyně, kde piráti a Coleho nevlastní matka ukrývají lup a nevím co všechno...přišlo mi to dost uhozené...Nemohu si pomoc,ale K.E.Woodiwiss psala nádherné romance,ale když došlo na závěr tak mi téměř vždy něco nesedí.Jak kdyby to chtěla rychle zakončit.Ale jinak kniha byla nádherná.Dala jsem ji přesto 5 hvězdiček.

Lenka 13
09.06.2012 5 z 5

Knihu jsem měla půjčenou a musím napsat že kniha se mi líbila.
Moje první kniha od této spisovatelky,určitě si přečtu i jiné a těším se.

netty.vanity
21.10.2011 4 z 5

Asi můj nejoblíbenější historický román. Chápu, že to někomu nesedne, ale kdo zkrátka na tyhle slaďárny není, nejspíš by takovou knihu neměl ani otvírat;) Mně se příběh moc líbil, přijemná oddychovka.. Především mne zaujalo prostředí, ve kterém se příběh odehrává.

danyda
17.02.2011

Mně se knížka líbí. Je sice trošku přeslazená, ale je to příjemné čtení ke kafíčku :o)

Alix
30.11.-0001 1 z 5

Tady jsem si brousila zuby na knihu z doby americké občanské války a spadla jsem do červené knihovny. Naprosto nepřirozené a nepravděpodobné situace, kdy už autorka nevěděla, jak ty dva dát dohromady, mi připadaly někdy tak přihlouplé, že jsem s knihou dvakrát praštila, ale nakonec jsem přetrpěla i přeslazený happy end. Brrr!