Pomocnice

Pomocnice
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/535514/bmid_pomocnice-660c3be12a6a6.jpg 4 1264 1264

Pomocnice / Pomocníčka série

Práce u Winchesterových je moje poslední šance začít s čistým štítem. Jenže se ukáže, že jejich tajemství jsou mnohem nebezpečnější než ta moje Každý den uklízím jejich krásný dům, vyzvedávám jejich dceru ze školy a vařím pro celou rodinu. Sama pak jím ve svém pokojíku v podkroví. Snažím se nevnímat, jak Nina dělá nepořádek, jen aby se mohla dívat, jak ho uklízím. Jak o vlastní dceři vypráví podivné lži. A jak se její manžel Andrew zdá být den ode dne ztrápenější. Ale když se dívám do jeho krásných očí, je těžké si nepředstavovat, jaké by to bylo žít Ninin život. Winchesterovi nevědí, kdo doopravdy jsem. Nevědí, čeho jsem schopná... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: audiokniha , Témbr

The Housemaid , 2022

Interpreti: Marie Štípková , Sarah Hlaváčová

Akléda_
25.01.2024 5 z 5

Tak tohle! Tohle bylo fakt dobrý. Od knížky jsem neměla vůbec žádná očekávání, jen jsem věděla, že se spoustě lidem líbila, neviděla jsem na ní snad jedinou negativní recenzi. Zároveň jsem ale slyšela, že je plná klišé a vlastně nepřináší nic nového, ale i tak dokáže překvapit. A s tím vším já musím jen a jen souhlasit! Služebnice, která začne pracovat u podezřelé rodiny, kde je šílená manželka není nic nového. To, jak vás to ale překvapí a v půlce se to celé obrátí je ale velmi nové a originální. Minimálně já to fakt nečekala. Celou dobu jsem si říkala že vím jak to bude, že je to úplně jasný a ono ejhle. Vůbec. Vedle jak ta jedle jsem byla. Miluju to, jak se vám propojí epilog s koncem té knížky, miluju to, jak to do sebe všechno zapadne a miluju to, jak se to čte. Přečteno za dvě cesty vlakem Olomouc Praha, krátké kapitoly, děj odsýpal a já nedokázala přestat číst. Celé je to neskutečně zajímavé, nebudete se moct odtrhnout, je to znepokojivé, překvapivé, místy děsivé, zamotané a já si to fakt zamilovala. Konec jsem četla s otevřenou pusou a nechápala. To, jak se na jednu věc dá koukat z úplně dvou různých úhlů pohledů bylo až děsivé. Nutně toho od autorky potřebuju víc, a vy si tohle přečtěte!

Rav3n
25.01.2024 4 z 5

Přestože je velmi snadno odhadnutelné, kdo je kdo a co je zač, skutečně je to napínavé a velmi čtivé a skutečně jsem přečetla na tři zátahy v metru. Ani jedna z postav mě ale nijak zvlášť nezaujala, přikládám to ich formě, kterou nemám ráda a v první části jsem měla pocit, že čtu 50 shades of Grey....sundávám hvězdu za ten nablblý, nepravděpodobný a nepřesvědčivý závěr. Tenhleten typ knih je vhodný na dovolenou, bezva oddech od náročného čtení :D

filip5962
25.01.2024 3 z 5

Úplně nerozumím, proč má kniha tak vysoké hodnocení. Ano, je čtivá a dá se přečíst za dva tři dny, ale bohužel dá se poměrně lehce odhadnout, kdo je ten viník. A konec je až moc absurdní, jak se jedna z postav vyhnula vězení. Takže tři hvězdičky.

věrapodpěra
24.01.2024 5 z 5

Od knihy se skoro nedá odtrhnout. Vynikající, napínavý děsivý příběj. A ten konec je bomba:D

broskev28
24.01.2024 5 z 5

Thrillery nevyhledávám a Dívka ve vlaku se mi vůbec nelíbila.
Ale Pomocnice je neuvěřitelné čtení, které bych – jako mnoho jiných pokladů – minula, nebýt právě databáze knih a jejích čtenářů. Výborně vymyšlený, skvěle sepsaný a neméně dobře přeložený příběh mě na den doslova přikoval ke knize a já jsem po dočtení dala za pravdu všem komentářům na zadní straně obálky. Velmi doporučuju!

MartulkaS
24.01.2024 5 z 5

Po dlouhé době knížka kterou jsem shltla za pár dní.

terezapolednik
23.01.2024 5 z 5

Když spojíte Shari Lapenu, Pravdu, nebo lež od Hooverové a Dívku ve vlaku, vznikne přesně tohle. Kniha přečtena na jeden zátah.

Mamberi
23.01.2024 3 z 5

Jelikož jsem četla Poslední paní Parrishovou, tak se žádný WOW efekt nedostavil. Nebylo to špatné, ale vzhledem k vysokému hodnocení jsem čekala od knihy víc.

Naďa2411
23.01.2024 5 z 5

(SPOILER) Děj začíná vraždou. Pak pokračuje událostmi před 3 měsici. První půlku knihy vypráví Millia, která byla 10 let ve vězení. Jediným majetkem je auto a právě je vyhozena z baru, kde pracovala. Uvítá možnost pracovat jako služebná - pomocnice u Winchesterových. Nina má velmi rozmazlenou dceru a brzy se objeví nenávist mezi ženami. Vztah u manželů Niny a Andrewa začína upadat.....Tady se děj dal předvidat, byla to taková oddychovka....A teď nastává velky zvrat....v druhé půli vypráví v ten samý čas před pár měsíci Nina. Z knihy se stává psychotrihler ...Nina popisuje, jak poznala manžela a co pak následuje.... je napínavý příběh jednoho bezzubého psychopata. Kniha mne zaujala velmi pěknou obálkou, obsah su budu dlouho pamatovat. Autorka píše v krátkých kapitolách a používá hodně přímou řeč, což mi vyhovuje. Toto dílo si určitě zaslouží vysoké hodnocení na DK.

Ophelie
22.01.2024 5 z 5

(SPOILER) Wow! Opravdu zdařilý psychologický thriller, který čtenáře udrží v napětí až do konce. Trochu mi to připomínalo knihu Poslední paní Parrishová, ale díky konci je tato kniha ještě o level výše. Po přečtení chápu, proč má kniha tak vysoké hodnocení a v knihovně se na ní čeká měsíce. Rozhodně nelze než doporučit všem milovníkům thrillerů a napětí.

zimolka
22.01.2024 5 z 5

Tak tady věřím ,že se dá kniha přečíst na jeden zátah. Nemít povinnosti, tak se neodtrhnu od příběhu.

lenylee
21.01.2024 4 z 5

Asi před rokem jsem četla knihu Poslední paní Parrishová a musím říci, že jsem si Pomocnici tolik neužila, jelikož jsou si knihy hodně podobně. Ale určitě dobře napsaný, napínavý thriller. Ale doporučila bych si nejdříve přečíst Poslední paní Parrishová. Za mě o něco lepší.

annora_cte
21.01.2024 5 z 5

Napínavý thriller, ze kterého mi tuhla krev v žilách. Ke knize jsem sedla včera večer a neodložila ji, dokud jsem ji nepřečetla.
Já miluji thrillery, ale dlouho jsem se k žádnému nedostala. Díky @_knihomol_ka jsem to napravila a myslím, že lepší knihou jsem začít znovu nemohla!
Příběh vypráví o Millie, která si po propuštění z vězení těžce hledá práci. Po několika nezdařilých pokusech najde zaměstnání u manželů Winchesterových jako pomocnice. Už při nástupu si Millie všimne v domě pár podivností, ale to ji neodradí. Práci potřebuje, a uklízet, vařit a plnit další úkoly od paní domů Niny nemůže být tak složité, nebo ano?
Tohle je zaručeně jeden z nejlepších thrillerů, jaký jsem kdy četla. Během čtení jsem vytvářela jednu teorii za druhou, no bohužel jsem se netrefila. Promyšlený, dechberoucí, neskutečný! Měla jsem tolik otázek a tak moc jsem se snažila odhalit víc než dobře ukrytou pravdu.
Konec byl úžasný a napínavý. Vlastně celá kniha byla napínavá. Vůbec jsem to nečekala a celá jsem se třásla napětím a zvědavostí. Došlo na pár obrovských odhalení, která mě připravila o dech. Autorka je neskutečně talentovaná, vymyslela naprosto famózní dílo.
Na závěr: Jeden z nejlepších, snad i nejlepší thriller, co jsem četla! Nedá vám klid, dokud neotočíte poslední stránku.

Knihomol_ka
21.01.2024 5 z 5

Tak tady nemám slov ! Letos jsem si dala takový menší úkol a to, že bych chtěla zkusit i něco jiného než pořád jen fantasy a romantiku. Na doporučení a skvěle hodnocení jsem se pustila do tohoto thrilleru a . Bylo to parádní a zhltla jsem to za jeden večer.

Příběh byl čtivý q poutavý. Do půlky jsem nevěděla, kdo je tady vlastně blázen jestli holčiny nebo nakonec já sama. V půlce příběhu jsem už tak nějak uhodla zápletku, ale ten konec jsem nečekala a Millie byla úžasná ! Další díl prosím co nejdříve

Jinak příběh je o mladé dívce Millie, která byla propuštěna z vězení. Do poslední chvíle nevíme za co sedela. Chce vzít život do svých rukou a něco s nim dělat. Jde na pohovor k rodině Winchesterových, kde bude dělat hospodyni/služku. Během jejího pobytu zjisti, že v rodině to není žádná pohádka a Nina se chová zvláštně. Dokonce i její dcera je zvláštní Millie se zakouká do Ninima manžela a tady to začne být velmi zajímavý.
Vše se zvrtne a sami nebudete vědět čemu věřit
Opravdu povedená kniha a celý příběh! To se musí nechat

MichaelaShelly
20.01.2024 5 z 5

Úžasný thriller! Napínavý od začátku až do konce. Doporučuji!

Krchnaida
20.01.2024 5 z 5

Parádní !

janca.hl
19.01.2024 5 z 5

Můj první thriller a určitě ne poslední, akorát se bojím, jestli tato kniha nenasadila laťku až moc vysoko. Děj byl naprosto strhující a napínavý. Vzhledem k nemoci a celodennímu nicnedělání jsem jí přetla za okolo 8 hodin. Nemůžete se od ní absolutně odtrhnout. I těch pět hvězdiček je málo, moc doporučuji!

Micandy
19.01.2024 5 z 5

Nerada používám superlativa, ale tohle byla pecka...wau. Šokující napínavý thriller, plný zvratů a překvapení. Velmi chytlavé čtení, žádná hluchá místa a hlavně chcete vědět, jak to celé dopadne. Vřele doporučuji.

4xbabča
18.01.2024 5 z 5

Krásně napsaná kniha, plná napětí a šokujících překvapení, kdy se nedalo vůbec odtrhnout od čtení.

KerrKnock
18.01.2024 5 z 5

Tak tohle byla naprostá bomba. Takhle dobrých psychothrillerů jsem za svůj život moc nečetla. Millie je propuštěna z vězení, bydlí v autě a nedaří se jí najít práci. Když jí manželé Winchesterovi přijmou jako služebnou do jejich nádherné vily, kde se má starat o dům, vařit jídla a vyzvedávat jejich dceru ze školy, je to její jediná záchrana a vše se zdá dokonalé. Než začne zjišťovat, že Nina je zřejmě úplný magor a Andrew chudák, který to má se svou ženou těžké. Jenže pak se vše zvrtne a na povrch začnou vyplouvat děsivé skutečnosti. Nemůžu prozradit víc. Příběh to není úplně originální, přijde mi podobný ke knize Pravda, nebo lež od C. Hoover, kterou jsem četla na podzim, i tak tam ale bylo několik momentů, kdy jsem jen seděla s otevřenou pusou a absolutně nechápala, co se to zrovna stalo - hlavně ke konci knihy. Neoriginalitu příběhu také musím hned odpustit díky tomu, jak neuvěřitelně čtivě je kniha napsána. Díky malému množství postav se v příběhu snadno vyznáte a díky ději, který je tak rychlý, že se ani chvilku během čtení nenudíte, vzniká hodnocení pět hvězdiček z pěti - to ani jinak nejde. Příběh jako takový se místy může zdát přitažený za vlasy, nebo až nereálný, ale upřímně, mně jde o zážitek ze čtení, který v tomto případě byl famózní. Těším se na další knihy od autorky!