Pomocnice

Pomocnice
https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/525986/bmid_pomocnice-654d68a7bd2df.jpg 4 1281 1281

Pomocnice / Pomocníčka série

Práce u Winchesterových je moje poslední šance začít s čistým štítem. Jenže se ukáže, že jejich tajemství jsou mnohem nebezpečnější než ta moje. Každý den uklízím jejich krásný dům, vyzvedávám jejich dceru ze školy a vařím pro celou rodinu. Sama pak jím ve svém pokojíku v podkroví. Snažím se nevnímat, jak Nina dělá nepořádek, jen aby se mohla dívat, jak ho uklízím. Jak o vlastní dceři vypráví podivné lži. A jak se její manžel Andrew zdá být den ode dne ztrápenější. Ale když se dívám do jeho krásných očí, je těžké si nepředstavovat, jaké by to bylo žít Ninin život. Winchesterovi nevědí, kdo doopravdy jsem. Nevědí, čeho jsem schopná.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: ekniha , Kalibr

The Housemaid , 2022

čef
27.10.2023 5 z 5

Dobře napsaný thriller s několika překvapivými momenty včetně závěru. Sice se jedná jenom o vztahový román s několika málo postavami, napětí se dá, zejména v úvodu, krájet. Kdo je větší manipulátor a psychoterorista se dozvíte až skoro na konci. Jako nenáročné čtení je to více než dobré.

zuzana2599
26.10.2023 5 z 5

Přidávám se k nadšeným čtenářům ! I mě Pomocnice lapila do osidel napětí již od prvních stránek a skutečně nepustila až do samotného závěru. A pak opět skvělý epilog, který mě přivedl i k zamyšlení a úsměvu... Vždyť pomocnice nemusí být jen služka na domácí práce... !
Téma knihy nikterak originální, zato zpracování jedinečné ! Výborný thriller !

kiraa
26.10.2023 5 z 5

Millie by ráda zpět do normálního života. Holka z basy, která přespává v autě a který je jejím jediným majetkem. Práce v nedohlednu, nikdo nechce tuhle Millie.
Až jednoho dne se sen stane skutečností a ten podělanej život ukáže Millie svoji přívětivější tvář.
Najednou je tady milionářská rodina, která zrovna Milču děsně potřebuje a mocinky moc se jim holka líbí.
Však brzy Milča i my zjistíme, komu tady slušně kape na karbid.
Tisíckrát omletý téma, jen ne všichni umí, aby stále bavilo. Jako třeba mě, která ty cvoky sežvejkala na posezení.

Makůvka
26.10.2023 5 z 5

Tak tohle se fakt povedlo. Ze začátku jsem si myslela, že čtu další tuctový příběh, kterých jsem už na toto téma přečetla hafo, ale chyba lávky. Styl psaní a podání celého příběhu bylo dokonalé.
Celá kniha, od začátku do konce mě neskutečně bavila a jsem zvědavá, jak pojme autorka další díl, jestli to je opravdu začínající série.

Komaeda
25.10.2023 5 z 5

Tak tohle bylo úžasný!!! Ten zvrat v půlce jsem fakt nečekala

barborelka
22.10.2023 5 z 5

Jej, to byla pecka!!!! Na začátku si myslíte,že víte vše ....klasika téma ničím vás nepřekvapí, ale víte prd....super, krátké kapitoly, Ninu jsem nesnášela byla peckove popsána její povaha....konec jsem si užívala ...jen ta poslední kapitola tak byt asi nemusela....těším se na další knihu od autorky. Vřele doporučuji přečíst.

evin84
22.10.2023 5 z 5

Tak to byla jízda teda. Skvělá kniha, zajímavá zápletka, skvělé rozuzlení, krátké kapitoly. Super a těším se na další knihu této autorky.

anovy64
22.10.2023 5 z 5

Napínavý psychothriller, který má zajímavou zápletku a ještě zajímavější rozuzlení. Skvělé čtení. Knihu jsem si užila od začátku do konce.

stesti.s.knihou
22.10.2023 4 z 5

Hledáte napínavý thriller se zajímavou zápletkou a nečekaným zvratem? Pak sáhněte po Pomocnici!
Trochu jsem se bála námětu, přece jen příběhů, ve kterých je hlavní postavou pomocnice v domácnosti, je nespočet (a nedávno jsem četla Hospodyni od Joy Fieldingové, jejíž zápletka byla obdobná). Ale Pomocnice mě bavila! Nenudila jsem se ani jednu kapitolu, kniha je svižně napsaná a poměrně krátká, a za co dávám palec nahoru je zvrat asi v polovině knížky, který možná budete lehce tušit, ale předpokládám, že ne až v takovém rozměru :)
Dávám 4/5 a hodnotím jako solidní thriller, jehož četbou neprohloupíte.

brixie
22.10.2023 3 z 5

Je to hodně, hodně podobné Poslední paní Parishové, takže pokud jste ji nečetli, bude se vám Pomocnice líbit. Jinak je to dost nereálné, ale jako oddechovka na víkend, proč ne..

terkahrud
21.10.2023 5 z 5

Skvělé a napínavé čtení. Kniha mě chytla od první kapitoly.

petrarka72
20.10.2023 2 z 5

Spotřební literatura - předvídatelná, včetně "privilegovaného" konce; nelze ji nepřečíst na jeden zátah, protože by čtenář mohl zapomenout, že ji má rozečtenou... :-) Holky dělají, co můžou, kluci jsou sexy a nakonec nepoužitelní. Takže vlastně sexismus naruby... :-D Ale v rámci totálního relaxu dobrý. Jen se mě zítra neptejte, o čem to bylo.

Dela111
18.10.2023 4 z 5

Tento thriller jsem původně nechtěla číst, podobných věcí už jsem četla dost a už o ně ani nemám moc zájem. Jak však přibývalo nadšených komentářů a vysokých hodnocení, neodolala jsem a bohužel jsem se nemýlila, tohle není nic nového.
Naprosto souhlasím s komentářem Mandlevest, thriller je v podstatě nereálný, ale je napsaný tak poutavě, že spousta čtenářů ho dá na jeden zátah.
Kdybych nic podobného dosud nečetla, pravděpodobně bych teď hýřila v komentáři superlativy, mezi podobnými příběhy odehrávajícími se v domácnosti za tzv. zavřenými dveřmi je tento skutečně čtivý se svižným dějem. Právě to ocením v hodnocení, přestože námět je mnohokrát ohraný a děj směšně předvídatelný. Už po přečtení anotace jsem věděla o čem to asi bude, dokonce bych mohla jmenovat thriller, který je v podstatě totéž v bledě modrém.
Doporučuji těm, kteří podobné thrillery dosud nečetli, budou spokojení. Všem ostatním doporučím jako dobrý relax, pokud chcete vypnout a nevadí vám číst dokola podobné věci.
3,5*

Denisa232623
18.10.2023 2 z 5

Jsem ráda, že se zde nedají psát komentáře pod hodnocení, protože jsem si zcela jistá, že bych dostala jen samý hejt, ale za mě každý pěje na tohle dílo ódy a ono vlastně není úplně proč.

První * dávám určitě za čtivost, protože to se knize nedá upřít a i přesto, že nezpůsobila wow efekt tak se četla velice dobře.
Druhou * dávám za originální námět.
Ale tady jsem začala a i končím. Miluji thrillery, ale tohle byla slátanina.
Takže všem příznivcům této knihy se omlouvám, ale za mě není dobrá.

Vampucha
18.10.2023 4 z 5

Po velmi dlouhé době jsem četla psycho thriller a bylo to opravdu psycho. Na jednu stranu mi ty dvě ženské lezly tak neskutečně na nervy, že jsem si čtení té první části zas tak moc neužívala. Ale jako celek to samozřejmě funguje skvěle. Kdyby obě nebyly takové, jaké v knize jsou, nezapadlo by to tak skvěle do sebe.

Jak moc musí být člověk zoufalý a zůstává v práci, kde si nechá líbit to, co si v této knize nechá líbit Millie, nová pomocnice u Winchesterových. A naopak, jak moc psychicky labilní asi člověk je, když se chová tak, jako paní Winchesterová v knize.
Je to neskutečná psychologická hra a právě Millie je poslední chybějící dílek, jenom o tom neví. Odhalit tajemství není jen tak. Když už si myslíte, že to nebude horší, přijde zvrat, pak druhý, pak další. Nakonec i moje dušička, co má ráda nechutnosti, byla vlastně uspokojena!
A ačkoliv jsem tedy jeden zvrat v průběhu odhadla, tak jsem ke konci byla překvapená a takový závěr jsem nečekala.

Je těžké napsat více, s každou větou mám pocit, že vám prozrazuji příliš a to by byla vážně škoda. Takže je to hra, je to psycho a je tam mnoho tajemství, které jako čtenář samozřejmě čekáte. A to je právě ono, co vlastně čekáte? Určitě ne to, co zde nakonec dostanete.

Ivuska.09
17.10.2023 5 z 5

I já jsem spokojená. Konečně příběh, který se liší od ostatních a v mnoha ohledech vás dostane. Je mnohem lepší než ostatní knihy podobného ražení, ke kterým je přirovnáván. Zkrátka doporučuji!

Verunka289
16.10.2023 5 z 5

Velmi povedený thriller a za mě překvapení tohoto roku. Většinou se mi už nové thrillery moc nelíbí, protože jsem jich přečetla hodně a všechny byly jak přes kopírák. Tady, když se člověk zamyslí, tak si uvědomí, že se taky některá témata hodně opakují, ale přišlo mi, že to bylo napsané tak nějak jinak.... čtivěji, napínavěji.... Přečetla jsem během dvou dnů, což je na to, že pracuji na plný úvazek, dojíždím a starám se o domácnost a zahradu, docela velký úspěch a záruka kvality.

marketa0224
16.10.2023 5 z 5

Skvělý thriller! Roky jsem se thrillerům vyhýbala a nečetla je. Pak jsem dostala tuto knihu a nemohla se odtrhnout od čtení. Za mě top!

Kniholapka
15.10.2023 5 z 5

Dlouho se mi nestalo, že bych nějakou knihu přečetla během dvou dnů. U téhle to šlo úplně samo. Scénář je již využívaný, ale zde najdeme obrat, který nás bude šponovat a budete mít chuť číst stále dál.

kap66
15.10.2023 4 z 5

Knížka z kategorie ,,čističek hlavy". Tak trochu blbůstka s lehce předvídatelným dějem, ale celkem zábavná, a to válcuje onen údajný thrillerový charakter. Z autorčiny poznámky jsem získala dojem, že to snad bylo tak i míněno, a mně to ani zbla nevadilo. Jak jsem nedávno k něčemu už psala: radši být pobavená než zhnusená. Prima.