Pomalu hořící oheň

Pomalu hořící oheň https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/472744/bmid_pomalu-horici-ohen-iMN-472744.jpg 3 607 197

Nový román autorky Dívky ve vlaku – knihy, která se stala fenoménem. Když je na říčním člunu v Londýně nalezen brutálně zavražděný mladík, v centru pozornosti se ocitají tři ženy, které ho znaly. Laura, temperamentní podivínka, o níž si leckdo myslí, že je nebezpečná, s Danielem strávila poslední noc před jeho smrtí. Jeho sousedka Miriam ví, že ačkoli Laura odcházela z místa činu s krví na oblečení, nemusí to ještě znamenat, že je vražednice – hořká zkušenost Miriam naučila, co to znamená, ocitnout se v nesprávný čas na nesprávném místě. A do třetice je tu Carla, teta zavražděného, která dosud truchlí nad nedávnou smrtí jiného člena rodiny. Nikomu nevěří – vždyť i dobří lidé mohou být schopni strašlivých činů. Tři ženy, které nemají společného nic kromě zášti, kterou k zavražděnému cítily… Jak dlouho mohou doutnat křivdy a stará tajemství, než se rozhoří v divoký plamen?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

A Slow Fire Burning , 2021

olca1983
30.05.2023 1 z 5

Nevybavuji si detaily autorčiny Dívky ve vlaku, ale vím, že mě nijak extra nezaujala.. Přesto jsem sáhla po této její další knize. V průběhu čtení jsem si jí dala do čtenářské výzvy, abych se donutila jí dočíst.
První třetina jakž takž ušla, druhou třetinu jsem vyloženě protrpěla a až třetí nabrala spád (tedy krom posledních asi 20 stránek, ty byly opět takové nějaké slátané).
Ze smrti Daniela jsem podezírala všechny. Což je na knize asi jediné pozitivní.
Po dalších autorčiných knihách již nejspíš nesáhnu.

evin84
30.05.2023 4 z 5

Není to úplně top ale pro mě byla kniha ctiva

Petra1323
24.05.2023 1 z 5

"Prokristapána!" zamumlala nahlas Irene. Zprudka knihu zaklapla a hodila ji na hromádku určenou pro dobročinný obchod. "Totální blábol!"
Komentář ke knize si autorka napsala hned v poslední větě úvodu. Co dodat? Má pravdu. Rozvláčné líčení hlavních postav a informace o nich, které k ničemu nevedou. Opakující se flashbacky neposunující další děj. Překombinované vztahy a situace. Rádoby ponurá a tajemná atmosféra. A najednou, na straně 280, vše vyřešila bezmocná stařenka, něco jako slečna Marplová nebo Jessika Fletcherová.
No a potom už jsou jenom samá pozitiva a sociální jistoty. Usvědčení prvního vraha, následuje propuštění z vězení neprávem obviněné, pak již výše zmíněná stařenka poskytne azyl neprávem obviněné, odhalení druhého vraha a následně jeho zavraždění. Lumpi jsou v base nebo mrtví. Všichni živí si odpustili, staré křivdy jsou zapomenuty, plácají se po ramenou ve stylu "dobrá práce", hýří zlehčujícím ostrovtipem, ujišťující se, že budou společně cestovat. Nakonec se všichni shodnou, že by to byl námět na román. Raději už ne!
*Hvězdička za mapu.

L.Helena
14.05.2023 1 z 5

Dobrý záměr, špatné provedení. Nebavilo mě to.

Špekyn
10.05.2023 3 z 5

Thriller, který má hloubku. Gró příběhu ke skryto pod povrchem, v psychologii postav. Na pozadí je retrospektivně vyprávěn druhý thriller, Ta, co vyvázla, neboli příběh podivínky Miriam. Vše je velmi zamotané a plné zvratů. Konec je náhlý a nechává některé záležitosti otevřené. Kvituji mapku v úvodu.

Pajina68
10.05.2023 3 z 5

Ze začátku mě knížka skoro vůbec nebavila. Později už to bylo lepší, ale ten konec byl zbytečně komplikovaný.

pige
02.05.2023 1 z 5

Zklamání. Detektivka se autorce vůbec nepovedla. Žádné hledání stop, žádné indicie.
Ano, stane se tady vražda. Ihned je označen pachatel. Po zbytek příběhu se z toho snaží udělat záhadu a z obviněné chudinku. Samozřejmě že vraždil někdo jiný. Happyend. Všichni se udobřili bylo jim dobře.
Druhý příběh, o dívce, která přežila, byl zmatený a úplně zbytečný. Jen to prodlužovalo hlavní dějovou linii.

MonikaV
29.04.2023 3 z 5

Trochu slabší.

RebeccaLynn
26.04.2023 2 z 5

Příliš mnoho podivných postav, aby to bylo uvěřitelné nebo zábavné.

LP113
21.04.2023 1 z 5

Je mi líto, ale jedním slovem nuda! Možná jsem náročnější, ale celá kniha by se vešla tak do 15 stránek. Nálepka bestseller je absolutně neoprávněná. Dlouho jsem se tak netěšila až to dočtu a teď už na mě čeká moje milovana Kim.

Petra101
16.04.2023 1 z 5

Moc mě to nebavilo, nemohla jsem se začíst, spekulovala jsem, že knihu odložím nedočtenou,nakonec jsem asi snad po měsíci dočetla,ale příběh mě nezaujal, pasáže nudné a postavy také. To se trochu nepovedlo...

cornetka
09.04.2023 3 z 5

Musím říct, že všechny tři podezrelé mě svým chováním iritovaly. Až ke konci mi bylo líto Laury, která nedokáže ovládat své emoce a často se tak dostane do nepříjemné situace. Kniha je čtivá, zajímavé propletená, nešetří vulgarismy , ale úplně top mezi thrillery za mě není.

Janadvorackova
04.04.2023 3 z 5

Poměrně zajímavý příběh. Horší než "Dívka ve vlaku," o mnoho lepší net "Do vody."
Ono je to trochu komplikované.
Na lodi zemře mladý malíř, který je synovcem spisovatele. Ten byl nařčen z ukradení příběhu jedné dámy.
Ta dáma má za sebou poměrně pestré mládí.
No a pak je tam asi ještě deset důležitých lidí, kteří dokreslí celý obrázek.
Laura je trochu psycho. Sestry se z jistého důvodu nějakou dobu nemusejí. Stará šmejdivá sousedka ví všechno... A pes taky zmizel z nějakého důvodu.

SilvieSisinka
27.03.2023 4 z 5

Za mě dobré čtení.Zamotane klubíčko v rodině.Klubicko se pomalu odmotava až je minulost na světě.

hroneczek
27.03.2023 5 z 5

Toto byla má první kniha od P. Hawkins. A moc se mi líbila. Dle mého názoru se děj pěkně rozvinul, nenarazila jsem na žádné nudné kapitoly nebo nevýznamné dějové výplně. Vše do sebe krásně zapadalo, nakonec vysvětlilo a uzavřelo.
Knihu určitě doporučuji. A narazila jsem pouze na pár překlepů, tudíž práce korektorů vcelku dobrá.

Nofar197
15.03.2023 4 z 5

Nebyla to špatná kniha, to opravdu naopak, ale paní Hawkinsove se opět nepodařilo překročit stín Dívky ve vlaku.

Pavlina1987
08.03.2023 1 z 5

Slabší kniha. Čekala jsem víc. Čekala jsem kdy se kniha rozjede, než jsem se dočkala, tak jsem se dočetla konce. Nejvíce mne v knize bavila Laura, pán bůh zaplať za ni, jinak bych to nedočetla.

JancaKube
04.03.2023 1 z 5

Tak tohle bylo opravdu slabé. Celou dobu jsem vlastně nevěděla o čem kniha je a na co se zaměřit. Přišlo mi, že žádná zápletka se nerozuzlila a vše bylo takové vlažné. Neorientovala jsem se ani v postavách, ani v čase. Dočetla jsem jen proto, že jsem doufala v zajímavý konec. Což bylo jen dalším zklamáním.

Naďa2411
04.03.2023 5 z 5

Od této autorky mám přečtené všechny tituly. Kniha měla dobrý námět. Děj postaven na životní náhodě nebo záměru? Tajemství, jako když se po polínku přidávají do ohně, aby začal pořádně hořet, se pomalu rozuzlují a nabalují na sebe nitky z dávné historie. Autorka nás nechává udržovat v napětí a těžko se odhaduje pachatel z minulé a současné doby. Zajímavé rozuzlení. Doporučuji. Nudit se nebudete.

Pavčule
21.02.2023 4 z 5

Za mě tisíckrát lepší než neustále pro mě naprosto nepochopitelně opěvovaná Dívka ve vlaku . Dívka ve vlaku mě vůbec nezaujala . Tohle mě bavilo , hned jsem se orientovala v postavách a prakticky od začátku jsem se těšila na rozuzlení . Nicméně i tak tahle autorka a její knihy prostě nikdy nemají na plný počet hvězdiček. Něco tomu , aby to bylo top pořád chybí .

vraždy nenávist tajemství pomsta psychologické thrillery thrillery pro ženy

Paula Hawkins
britská, 1972
2017  65%Do vody
2021  67%Pomalu hořící oheň
2021  75%Dívka ve vlaku

Kniha Pomalu hořící oheň je v