Vzplanutí

Vzplanutí https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/396561/bmid_vzplanuti-0JC-396561.png 4 448 448

Policista Tomáš Volf série

Hromada popela byla ještě včera lidským tělem. Nadpřirozený jev, zvláštní shoda okolností, nebo rafinovaná snaha zničit důkazy? To je případ, nad kterým kroutí hlavou i vyšetřovatel požárů. Najít odpovědi rozhodně nebude snadné. Poručík Tomáš Volf na novém působišti v Praze mezi nové kolegy zrovna nezapadl a na složité vyšetřování je tak vlastně sám. Pomůže mu návrat k uzavřenému případu, který začal podobně hrůzným nálezem? Může se ale stát, že narazí na něco, co změní život hned několika lidí.... celý text

bedkniha
25.01.2022 5 z 5

Zatím nejlepší kniha tohoto autora. Původně jsem měla knihu Polednice jako nejlepší, ale tato kniha jí předčila. Nyní čtu Mizení, tak jsem zvědavá, na jaké místo se dostane.

Evka27
07.01.2022 5 z 5

Dlouho jsem neměla potřebu nějakou knížku dočíst ihned do konce. U této to fungovalo. Tak ještě si přečtu Polednici a novinku Mizení.

kolacky
21.11.2021 4 z 5

Přečetla jsem si všechny (zatím) tři díly a hodně se mi líbily. Dobrá česká detektivka se špatně hledá a tady jich máme hned několik.

Iki1
04.11.2021 5 z 5

V záplavě průměrných českých detektivek tahle hodně vyčnívá. Jednodušší přímočarý děj, postupná velmi dobrá charakterizace hlavních postav, neotřelá zápletka a perfektně vygradovaný konec. To je recept na dobrou detektivku. Četl jsem ji se zájmem a těšil se příští den na její pokračování.

lea735
07.08.2021 5 z 5

Joj, to byla jízda !! Moc se mi to líbilo . Upřímně, paní Klevisové roste obrovská konkurence. 5 hvězd zcela zaslouženě . Konec byl překvapivý a typicky český. Velké díky za pěknou knihu. Nyní mě čeká Promlčení a už se těším !

maximus13
14.07.2021 5 z 5

Toto byla OPRAVDU HODNĚ DOBRÁ KNIHA! Velmi zajímavě napsaná detektivka, která klidně snese mezinárodní srovnání. Naprostá bomba byl popis pokusu v laboratoři hasičů, kde prováděli rekonstrukci hoření. To mě opravdu dostalo. Detektivka měla perfektní atmosféru a kniha jak se říká "sama odsýpala". Metodika vyšetřování i okruh podezřelých výborný. Naprosto jsem neodhalil, kdo je vrah. Pan Březina válí.

jana8352
12.07.2021 5 z 5

dobrá klasická detektivka líbila se mi

Zuzulinka
07.07.2021 5 z 5

Třetí díl perfektní jako dva předchozí. Fakt pecka. Doporučuji všem.

ivzu77
22.06.2021 4 z 5

Tak tato se mi asi líbila ze všech tří padů Tomáše Volfa nejvíce. Těším se, jestli bude autor takto dál pokračovata a dočkáme se dalšího přírůstku do série.
Tomáš je mi svou odhodlaností a dravostí sympatický. ZAkousne se do případu a chce ho vyřešit, i když už to dávno někdo jiný nechal být.

knihomolka1197
14.06.2021 5 z 5

Skvělá detektivka!!!!! Rozhodně řadím mezi top detektivky. Moc mně to bavilo. Už aby tady byla nějaká další!!

Pajulinka69
11.05.2021 4 z 5

Velmi dobrá česká detektivka se zápletkou.

Aligator805
28.11.2020 4 z 5

Dobrá a čtivá detektivka. Zajímavé téma.

wooloong
13.10.2020 4 z 5

Zajímavý námět, čtivě napsané, ale mezi českými detektivkami ze současnosti to pro mě není úplně top.

petrarka72
09.10.2020 5 z 5

Antický příběh v českých poměrech. Jednohubka na dva dny, velmi čtivá, uvěřitelná a s přesahem (krajina dětství umí být pěkná mrcha). Přechod do dospělosti za nepěkných okolností a výzkum hoření člověka...

Vilma232
27.08.2020 4 z 5

Velice slušná česká detektivka. Postavy, jejich chování a pohnutky jsou uvěřitelné a srozumitelné. Nečetla jsem předchozí díly série s detektivem Tomášem Volfem, ale myslím, že to nijak nevadilo.

daza.dt
03.08.2020 5 z 5

Jen tak dál pane Březino, jen tak dál. Velmi zajímavě napsáno - já nechemik a rozhodně nefyzik - jsem se bavila. Zajímavá zápletka, vrah odhalen až těsně před koncem. Asi ze mě detektiv nikdy nebude. :) Už se těším na další knihu.

Kerberos
31.07.2020 4 z 5

Dobrá česká detektivka,která měla jednu vadu ,kdo vlastně zabil Semerádovou?!

Mandlevest
30.07.2020 3 z 5

(SPOILER) Tak chemii jsem nikdy nefandila (snad s výjimkou mého manžela, který je chemik, tomu fandím již dlouhé roky :-)) a už na střední škole mi dělala nemalé potíže. Bohužel, podobné to bylo i s fyzikou a bohužel, i po dlouhých letech , které od studia uběhly, se nic moc nezměnilo. Detektivní případ, který je zčásti založen na výše uvedeném mě moc nevtáhnul, místy jsem se v popisech jak spolu co reaguje, v jaké teplotě a za jakých podmínek, docela ztrácela. Moc jsem chtěla českou detektivku, kterou jsem si v knihovně vybrala jako součást mého částečně českého knižního léta, pochválit, ale prostě mě nebavila a to ani druhá linie příběhu, ve které šlo hlavně o lásku. Dle vysokého hodnocení si ale své čtenáře našla a to je moc dobře.

ivoiro
11.07.2020 5 z 5

Tohle byla příjemná sobotní jednohubka.

Rade
01.07.2020 4 z 5

Plusy: Hodně zajímavé téma i zápletka. Dnes najít ještě neokoukané téma pro detektivku je docela náročné, tady se to zdařilo, fajn je přechod od jednoho případu ke druhému, české prostředí, kterému rozumíme, mezilidské vztahy zaujmou, docela trefně popsaný vztah vesnice a lufťáků z města.
Mínusy: Autor si na sebe bere těžký úkol v podobě netradiční formy, tentokrát (v Promlčení to bylo vyprávění) je pohled do minulosti přiblížen v podobě nalezeného deníku. No a tady mi to chvílemi trochu drhlo, mladá holka si prostě píše deník jinak (taky jsem si psávala), deníkové stránky jsou tady určené čtenáři (bude si např. sama sobě v deníku psát, že chodila na gympl?), a tak mi to občas neznělo pravděpodobně.
Přesto nakonec musím říct, že se mi to vlastně docela líbilo. Když si odmyslím způsob psaní deníku, dělají ty návraty do minulosti knihu hodně čtivou, žádná velká akce (kromě té na konci, ta pro mě být nemusela), žádné veletoče, hodně vyšetřování, a přesto jsme napnutí, i ten dlouhovlasý netradiční policista zde byl o fous sympatičtější a uvěřitelnější, než v předchozích dílech...