Záhada sedmi ciferníků

Zámožní manželé Cooteovi mají rádi společnost mladých lidí, a tak jich pár pozvou těsně předtím, než jim vyprší nájemní smlouva na sídlo Chimneys. Jeden z nich, Gerry Wade, má velké problémy s ranním vstáváním. Kamarádi si na něj vymysleli malý žertík - nakoupili osm budíků a nastavili je v jeho pokoji na 6:30. Druhý den ráno očekávají jejich mohutné řičení, které ale na Gerryho nemělo pražádný vliv. V tu dobu už totiž byl mrtvý. A jeden budík chyběl......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60306/zahada-sedmi-ciferniku-60306.jpg 4.2226

Policista Battle 2.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Vesmír

The Seven Dials Mystery, 1929

Kniha Záhada sedmi ciferníků

LahoferRose

Páni! Ani se mi nechce věřit, že jde o jednu z Agáthiných prvotin. Ta kniha má vše - sympatické i záhadné postavy, tajemství, skvělý britský humor, dobrou zápletku, žádné zbytečně krvelacné výjevy jak je v dnešních detektivkách, ale hlavně to rozuzlení! No řekněte, koho Agatha totálně nezblbla? Tohle byla naprostá paráda!

Hotovson

Pěkně napsáno a vymyšleno. Opět jsem nic neuhád, jako vždy, ale bez těch nečekanejch zvratů na konci by to nebylo ono.

AnselmaAlois

Podle mě jedna z nejlepších knih Agathy Christie,i přesto(nebo právě proto?)že byla jednou z jejích prvotin.Dokonalé!

olívoil

Ani slečna Marplová, ani Hercules Poirot…………...ale opět úžasná detektivka Agathy Christie………..víc není třeba dodávat

čef
13.09.2019

Kniha z počátků kariéry této veleznámé spisovatelky a již tak výborná. Spousta anglického humoru, duchaplnosti a reálií britského způsobu prožívání života lepší společnosti meziválečné generace. Možná v jejím díle prvně nikoliv však naposled zde máme chytrou mladou dívku, která se usilovně snaží rozmotávat klubko tajemství. Samozřejmostí je napínavý průběh pátrání a překvapivý závěr. Tuto spisovatelku nelze než chválit i za toto dílo z jejích začátků.

Kat9
11.08.2019

Detektivka, trochu spletitá, v níž si s vámi autorka opravdu pohraje.

petraj30
25.07.2019

Ze začátku, jsem knihu moc nechápala, ale potom jsem knihu nemohla odložit, bylo to úžasné. Agatha je prostě jen jedna

slaska77
04.08.2018

Agatha Christie si zase se čtenářem hezky na konci dílka pohrála, ale škoda, že se to nedá říci o prvních 90 % knihy. Prostě mi tentokrát nějak nesedlo a napětí či dobrodružství jsem necítila. S největšími klenoty Agáthiny tvorby se nedá vůbec srovnávat. Zase je to 89 let stará kniha a pořád se dá slušně číst, o jaké knize současnosti by se to dalo říct. Takže ty 4 hvězdičky za mě z úcty k autorce a s trochu provinilým pocitem, že tentokrát byla chyba spíš i na straně čtenářky a jejího hektického letního programu.

Muž s dýmkou a houslemi
Muž s dýmkou a houslemi