Polibek pro Annu

Polibek pro Annu https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117813/bmid_polibek-pro-annu-ynL-117813.jpg 4 793 183

Polibek pro Annu série

Sedmnáctiletá Anna se cítí podvedená. Její rodiče ji totiž posílají na roční studium do Francie – přes půlku planety, do neznámého prostředí, aniž by navíc uměla slůvko francouzsky. Musí tak opustit své přátele, potenciální lásku i veškerá pohodlí amerického života a začít úplně nanovo. V romantické Paříži, ve městě, které nikdy nespí, se vrhá do nových vztahů i zkušeností a odhaluje v sobě skryté vlastnosti. A také je tu jeden spolužák, Étienne St. Clair, který se liší od všech chlapců, které kdy Anna potkala…... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Anna and the French Kiss , 2010

YuuMitsuko
10.08.2016 3 z 5

Young Adult jako podle šablony. Ztracená dívka, problémy doma, nikdo jí nerozumí, potká skvělého kluka, kterého chce každá a který se z nějakého nepochopitelného důvodu zamiluje do právě do ní. A ona tento fakt odmítá přijmout, protože je zcela očividně mimo její ligu ale taky se do něj zamiluje a na konci.. No však to znáte.
Je to milé čtení, ale ne skvělé, ne báječné. Není to překvapivé, není to neotřelé.
Já Young Adult knížky čtu ráda a tudíž budu nadále číst i knížky jako je Polibek pro Annu, ale mám pocit, že ve mně pokaždé něco malého umře, když to pořád pokračuje stejně, stejně to začíná, stejně to končí. Občas mám pocit, že by stačilo vyměnit jména postav a místopisné názvy a můžu číst další a další…

Nakonec ale musím uznat, že si to čtení i přesto užívám. Protože když něco v životě nedává smysl, když se holka cítí ztracená, možná potřebuje číst o jiných ztracených holkách, které dostanou svůj happy ending. Protože někdy prostě potřebujeme naději.

AjinQa
06.07.2016 4 z 5

Nebyla to úplně nejlepší kniha, ale to stačilo. Čekala jsem od toho možná o trošku více, protože jsem na tuto knížku slyšela samou chválu.
Anna byla jako hlavní hrdinka vcelku příjemná. Akorát mi někdy připadala přehnaně žárlivá.
Étienne byl takový "slaďouš". Hned jsem si ho oblíbila.
Konec mi přišel lehounce unáhlený.
Knihu určitě doporučuji, ale kvůli malým nedostatkům dávám 4*.

KláraLoving
01.07.2016

Celou dobu jsem milovala St.Claira. Proto mě Anna nesmírně štvala s tím, jak se chovala. Bylo úplně jasné, že ji St.Clair zbožňuje a jak to tam bylo řečeno: Postaví se mu pokaždé, když vejde do dveří. Meredith jsem neměla ráda, protože tam pořád tropila žárlivé scény i když na St.Claira neměla vůbec žádné právo. Žárlivé scény tam netropila jenom Mer, ale i Anna. Nechápu, jak si po té "líbačce" mohla vůbec dovolit, myslet si, že o ni nemá zájem a, že chce radši Ellie. Jak Anna tak i Bridgette a Toby (teda myslím, že je to Toby) mi kroutili krkem. Konec byl skvělý, ale moc náhlý. To, že se Anna s Étiennem dájí dohromady, jsem čekala o hóóóóóóódně dřív. Až na to co jsem teď téhle knize vyčetla, byla tahle kniha úžasná. Doporučuji a doufám, že se s Annou nebudete trápit tak, jako já.

Kat9
19.06.2016 3 z 5

Nebylo to sice špatné, ale podle hodnocení jsem od toho očekávala přece jen trochu víc. Autorka to podle mě zbytečně natahovala, mohlo to být klidně o 100 stránek kratší. Ten popis Paříže byl ale super. Spoiler: Nakonec mi bylo trochu líto, že se Josh a Rashmi rozešli, mě příšli jako docela dobrý pár. Mě se Josh občas možná líbil i trochu víc než St. Clair.

InFinito
07.06.2016 5 z 5

Tak dlouho mi trvalo, než jsem se ke knize vůbec dostala, ale všechno usilí za to stálo.
Knížka je skvělá. Je neuvěřitelně čtivá (přečteno za den), příběh mě bavil, místo zajímavé, spoustu postav jsem si oblíbila (a zvlášť Étienna:)).. co dodat?
Těším se na další díly.
5* jasných.

Barbra06
14.04.2016 4 z 5

Trochu jsem se toho bála, ale nakonec mě to překvapilo. Bylo to čtivé, zábavné a Anna i St. Claire byli boží.

Pajulka02
07.04.2016

Příjemná oddychovka, kterou jsem za pár dní přečetla. Líbily se mi vtipné momenty. Pěkná knížka! :-)

kklepkaa
31.03.2016 2 z 5

Anna mě velmi překvapila... takové milé oddechové čtení. Autorka mě vtáhla do Paříže, nechala mě "zabouchnout" do jednoho z nejúžasnějších kluků a donutila mě si to všechno opravdu náležitě vychutnat. Pak to hodně přidusila Anninou tupostí a nesmyslností jejích rozhodnutí, ale stálo to za to se tím prokousat :-)

andrejqa
17.03.2016 5 z 5

Skvělá kniha, úplně mě to vtáhlo do děje, přečetla jsem to jedním dechem. Velmi dobře napsané a zajímavé. Pobavila jsem se u toho, ale i rozzlobila na Étienna za to jak se choval :D Kniha se mi opravdu moc líbíla. Byla to první, ale určitě ne poslední kniha co jsem od této spisovatelky četla. Doporučuji :-)

prajzulka
13.03.2016 5 z 5

Knihu jsem si koupila před půlrokem a od té doby jsem se jí dvakrát snažila přečíst. Nepovedlo se. Vždycky jsem skončila u té stejné kapitoly - str. 99. Ale potřetí jsem se přinutila to dočíst. No přinutila - to dost přeháním, vlastně jsem si hrozně užívala. Je to výborná knížka a má skvělé recenze a jak to u takových knih bývá jsou přechválené a vy jste pak zklamaní. Ale u Anny ne. Tady zklamaní být nemůžete.
Skvělá knížka. Jasně všichni víme, jak to skončí, ale i tak jsem byla často překvapená.
DOPORUČUJI :)

Etule
12.03.2016 4 z 5

Tuto knihu jsem si vybrala hned z několika důvodů.
1. Obálka. Úžasná, dechberoucí a tajemná, která nutí zvědavého čtenáře chtít vědět, kdo je ten tajemný cizinec, ze kterého vidíme jen ruku.
2. Paříž! Miluju Francii, ačkoliv jsem tam zatím nikdy nebyla. Díky knize jsem se po ní mola projít.
3. Étienne. To jméno má pro mě velice zvláštní význam. Jen díky němu vznikla má přezdívka. ;)
4. Když má člověk načteno z červené knihovny tolik co já, kniha, kde je jen pusa a ne hodiny a hodiny sexu, je příjemným osvěžením.
A taková celkově kniha byla. Příjemné zpestření, které se skvěle četlo. Občas mi hodně lezlo na nervy St. Clairovo chování (pokaždé běžel za Elle), ale i Anna byla sem tam na pěst, takže se vyrovnali. Beru v potaz, že to byla mladá ucha.
Fajn oddychovka, další díly si určitě zařadím k přečtení.

Zuzulína
27.02.2016 5 z 5

Knížku jsem přečetla jedním dechem, příběh Anny je napsaný velmi dobře, úplně mě to vtáhlo do děje. Můžu jedině doporučit! :)

en.bee
27.02.2016 4 z 5

Měla hezká, ale až tak moc mě nezaujala, dost dlouho jsem ji četla.

Pedruska01
24.02.2016 5 z 5

Kniha se četla téměř sama. Neuvěřitelně to uteklo. Příběh byl poutavý a nedalo se od Anny a spol. odtrhnout. Vyloženě mě kniha nalákala k opětovnému, však důkladnějšímu výletu do Paříže. Byla to příjemná oddechovka, nic náročného, nic, kde bych našla hluchá a nudná místa. Tenhle příběh mě dokázal pobavit i rozesmutnět, natáhnout jak kšandy, jak to vlastně bude dál, šokovat a překvapit zároveň. Rozhodně žádné klišé, i když to je romantika s krásným koncem.
Anna mi padla do oka hned a se St. Clairem to bylo jasný ;) (celé jeho jméno je dle mého trochu šílenost, ale co :D). Nebylo to jednoduchý, ale nakonec se k tomu správnému dobrali - všichni důležití. Autorka to napsala skvěle, nebudu váhat sáhnout po další její knize. Za mě doporučení, líbilo se mi to. :)

Sheena
21.02.2016 4 z 5

Nevím, proč jsem ve svém věku sáhla po této knize, ale přečetla jsem ji jedním dechem. Připoměla mi knížky Lenky Lanczové, které jsem hltala v devítce.

tynka65
18.02.2016 5 z 5

Teď jsem jí dočetla přesně po roce znovu, a i přes to, že vím jak knížka dopadne a pamatuji si skoro každé slovo zase mě něčím naplnila. Miluji tuhle knížku a myslím, že z každoročního čtení si udělám tradici. ♥♥♥

Nikuš16
31.01.2016 5 z 5

Užasná kniha...bavila me...už se teším na další spisovatelky díla

alwa
25.01.2016 5 z 5

Uzasna. Cetla jsem ji nekolikrat a porad je vyborna, az mam nekdy strach, abych si ji moc neocetla. Jejich pribeh lasky se mi moc libil, stejne jako jejich styl komunikace o prazdninach a kdyz nebyli spolu. Cela kniha je humorne napsana a ja navic s Annou soucitila, protoze taky bych se taky rozzurila, kdyby me rodice surove vykopli do cizi zeme samotnou.

Hanula614
16.01.2016 5 z 5

Tohle je moje nej kniha. Mam ji moc rada a ctu ji porad dokola. Nikdy neomrzi, je chytlava a skvele se cete. Vrele doporucuji

annet1233
16.01.2016 5 z 5

Musím říct že tato kniha mě absolutně pohltila. Je to jedna z těch které když člověk začne číst tak nepřestane dokud jí nedočte. Rozhodně ji všem vřele doporučuji :)