Lola a kluk od vedle

Lola a kluk od vedle https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/159452/lola-a-kluk-od-vedle-159452.jpg 4 427 78

Polibek pro Annu série

Začínající návrhářka Lola Nolanová nevěří na módu… věří v kostýmy. Čím výraznější outfit, čím třpytivější, čím zábavnější, čím divočejší – tím líp. Ale Lola je přes neskutečné modely také hodnou dcerou a kamarádkou s velkými plány do budoucna. Všechno je perfektní (včetně jejího sexy přítele rockera), dokud se do sousedství nevrátí obávaná dvojčata Bellova. Calliope a Cricket. Hlavně Cricket, nadaný vynálezce, který zrovna vystoupil ze stínu vlastní slavné sestry. Cricket, který by se moc rád vrátil do Lolina života. Lola teď dumá, jak se poprat s city ke klukovi od vedle… a vypadá to na dlouho!... celý text

Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Lola and the Boy Next Door , 2011

IvcaK98
26.06.2014 4 z 5

Milé, zábavné, ztřeštěné. Předvídatelné, naivní, klišé. Bavilo. Tečka.

Klaris 99
02.06.2014 4 z 5

Takže se mi dostala do ruky Lola a já se na ni tak strašně těšila, že mě zklamala. Pořád jsem ji srovnávala s Annou a ona na Annu prostě jednoduše neměla. Příběh jako takový mě nezaujal a u Anny jo, což jsem se sama divila, protože dívčím románům moc neholduju a dávám jim nejvíc tři hvězdičky. Lole jsem dala 4, takže to znamená, že měla i své světlé stránky, jen prostě po Anně to bylo trochu pokazené očekávání.

1. světlá stránka: ty oblečky jak já jsem se někdy smála a přitom Lole dávala uznání, jak to hezky dokáže skombinovat. s tím autorka opravdu pohrála myslím, žebych to líp nezvládla, i když mám dost střeštěnou fantazii.

2. světlá stránka: Cricket. Ani nevíte jak jsem jim s Lolou fandila( škaredý Max:( be be bee) a že to bylo tak jak bylo, tak jsem úplně spokojená.( já někomu fandila chápete? já velký odpúrce vlezlé neupřímné romantiky). Cricket byl opravdu super ty jeho vlasy, kalhoty.... á jejda:D
Obdivuji autorku, že dokáže kluky vykreslit, tak že nejsou dokonalý, ale přitom úžasní. Dokonalý důkaz toho, že nedokonalosti nás dělají dokonalými.

3. světlá stránka: tátové. Jéé já mám tak ráda. Usvědčila jsem si to, že chci mít nějakého ,,teplého´´ kámoše. Fakt super rozvrácené rodiny se objevují v knihách docela často, ale takhle to, ale rozvráceno pořádně. A to se mi líbí:D

4. světlá stránka: Anna a ESC. Musím se přiznat, že jejich budoucnost mě zajímala trochu víc než osud Loly, ale co už.:D

Jo přece jen to bylo docela v pohodě, ale já fakt raději sledovala přběh tech dvou než Loly, ale bylo to hezké. A těším se na Islu protože tu už trochu znám:D

rava
17.05.2014 4 z 5

Kniha se mi líbila, ale víc se mi líbil první díl. Čekala jsem od druhého dílu víc. Ale jsem ráda, že se ve dvojce objevil i St. Claire a Anna. Knihu bych doporučila, je to oddechová, romantická a čtivá kniha.

Brambram
06.05.2014 4 z 5

trochu slabší než první díl,ale super, že se objevil i St.Claire a Anna. Jako odpolední jednohubka k čaji a domácí buchtě je tahle kniha ideální

bibi 24
05.05.2014

Tato knížka se mi moc líbila-byla veselá, dobře se četla a nebyla nudná.
Bylo super, že si Lola nakonec vybrala Cricketa, kterému jsem celou knížku
fandila.:) Max mi naopak moc sympatický nebyl.
Určitě doporučuji jako odpočinkovou knihu.

Samira
05.03.2014 4 z 5

Polibek pro Annu se mi hrozně líbil, i když věkem nespadám do dívčích románů. U té knížky to vůbec nevadilo. Doufala jsem, že druhý díl bude z vysokoškolského prostředí, ale spíš se věk ještě snížil. Knížka je moc pěkná, postavy jsou zajímavé. Měla jsem radost, že se tam objevovala Anna a Etienne, ale prostě to pro mě už nebylo. Třetí díl by, ale mohl být spíše podobný tomu prvnímu.

muchomurka
07.02.2014 5 z 5

Když jsem si přečetla komentáře, nějak se mi Lola nechtěla číst. Zpočátku to šlo ztuha, moc jsem se nechytala a nemohla jsem se s Lolou sžít. Ale první dvě kapitoly za mnou a já Lolu hltala stejně jako Annu. Mě se ten příběh moc líbil, dobře jsem se u něj bavila. Dva tátové, Anna i Etienne, ztřeštěné nápady, skvělý Cricket (i když to jméno je fakt bomba, nejdřív jsem myslela, že mluví o sportu a pak o psovi), ale zvykla jsem si :-)

luciefeix
17.01.2014 3 z 5

Lola stejne naivni jako Anna , nevedela co chce .. takova pipka ale jinak ctiva kniha :) jen vite jak to celou dobu zkončí

Barbastelle
26.12.2013 5 z 5

Myslím, že ve své kategorii dívčích románů je to opravdu bomba. Čtivě napsané (jen mě trochu mrzely chyby v textu, myslím, že by se to nemělo stávat - některé věty nedávaly smysl, ale to je spíš chyba překladu), zajímavé nečernobílé postavy a umění vytvořit tu správnou atmosféru dívčího románku. Příjemná oddechovka, kterou jsem si moc užila.

Adele02
31.10.2013 5 z 5

Nevím, co s tím ostatní mají, ale mě Lola přišla stejně dobrá jako Anna. Jen ten konec se mi zdál lehce otevřený. Bomba! :D

Odehnalka
20.09.2013 4 z 5

Romantická oddechová kniha. Avšak jen na jedno přečtení.

barca14
13.09.2013 4 z 5

Knížka se mi líbila, ale musím souhlasit s ostatními, že Polibek pro Annu byl určitě lepší:)

erga
01.09.2013 4 z 5

Jeden z dalších hezkých románů od této spisovatelky. Avšak ani zdaleka nepředčil mé očekávání. Četla jsem ho jako druhou knihu hned po Polibku pro Annu. Čekala jsem od něj víc. Ale i tak hezky propracovaný příběh, který určitě vtáhne.

suze
18.08.2013 4 z 5

Všichni co znám a co četli tuto knihu po Polibku pro Annu byli zklamaní, nebo se prostě shodli na tom, že Polibek byl lepší... Z toho důvodu jsem si přečetla první Lolu, abych mohla knihu posoudit nezávisle... Celková myšlenka nebyla špatná a zpracování také ne, ale něco knížce chybělo abych mohla dát pět hvězdiček... Ze začátku mi hlavní hrdinka ani nebyla moc sympatická, ale ke konci už jsem ji měla celkem ráda. Obecně si myslím, že i obsah celé knížky se s narůstajícím počtem stran zlepšoval...

Lily96
26.07.2013 4 z 5

Po velkém nadšení z knihy Polibek pro Annu jsem se s velkým očekáváním pustila do Loly. A - nutno uznat - trochu mě zklamala. Z části si za to můžu sama, protože jsem od toho čekala opravdu hodně, ale když to srovnám s Annou...no, nebýt podobné obálky, asi bych ani nepoznala, že je to od stejné autorky.

To nejlepší na téhle knížce pro mě bylo to, že i tady vystupovali Anna a Étienne, a právě oni dva jsou asi mé nejoblíbenější postavy.

Zatímco Annu v PpA jsem si okamžitě oblíbila a dokonale jsem jí rozuměla, Lola je úplně jiný typ člověka než já. Někdy mi byla sympatická, ale asi by se nestala mou nejlepší kamarádkou. Často jsem ji nechápala a prostě si mě moc nezískala.

Naproti tomu Cricket...no, když jsem četla PpA, Étienne si mě hned získal svou bezprostředností, vtipem a takovým tím osobním kouzlem (já vím, že to zní divně, když je to jen postava z knížky, ale je to tak). Cricket je úplně jiný než Étienne - hodný, milý, slušný,... Ale líbil se mi úplně stejně. To kvůli němu jsem fandila i Lole a chtěla jsem, aby všechno dobře dopadlo. Vlastně jsem se těšila na každou část, kde bude vystupovat i Cricket, a zbytek jsem většinou tak zběžně prolítla.

Takže můj celkový dojem...kdybych Lolu četla jako první kížku od Stephanie Perkins, určitě bych z ní byla nadšená. Ale myslím, že Polibkem pro Annu si nasadila laťku hodně vysoko a touhle knížkou se jí ji nepodařilo překonat. Z Anny jsem byla nadšená, Lola se mi líbila. Annu jsem četla už dvakrát během jednoho měsíce, k Lole už se určitě nevrátím. Polibek pro Annu bych si chtěla koupit, knížku Lola a kluk od vedle s lehkým srdcem vrátím a budu si ji pamatovat jako pěknou knížku od autorky skvělého Polibku pro Annu.

Když jsem Anně dala 5 hvězdiček, Lole bych dala tak 3,5, ale protože srovnávání už bylo dost, nakonec jsem se rozhodla pro 4 hvězdičky.

ciniminisek
12.06.2013 4 z 5

Pěkná, relaxační knížka. Zajímavý, ale přesto všední příběh o holce, co láskou "pedluje" mezi dvěma chlapci. Láska z dětsví a nýnější přítel. Kdo, že vyhraje? Jak se s tím dívka, co meze v oblékání neklade popere? To vše se dozvíte v příběhu Loly. Já nedávám plný počet bodů, jedině z důvodu toho, že Pobilek pro Annu, byl jednoznačně lepší.
Čemu ovšem dávám plus je obálka (cooboo špatné ani neumí) a také tomu, že se v příběhu Anna s Etienem objevují. V knihách to nesnáším a Spin off nikdy nečtu, tady mě to ale kupodivu trochu příběh okořenilo. Takže shrnutí, klasika co neurazí ale jsem moc ráda, že v mé knihovně má své místo.

Adele02
21.05.2013 5 z 5

Ukázková kapitola na webu CooBoo je opravdu chytlavá, doufám, že se Lola brzo objeví v našem knihkupectví...

JíťuleJ
20.05.2013

Knížka je suprová jako předchozí Polibek pro Annu.Doufám že vyjdou ještě nějaké :)

Kniha Lola a kluk od vedle je v