Poklady klasické české kuchyně aneb Jak to ta babička tenkrát vařila

Poklady klasické české kuchyně aneb Jak to ta babička tenkrát vařila https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/98239/bmid_poklady-klasicke-ceske-kuchyne-aneb-65e824194c25e.png 5 198 35

Každý recept je pečlivě popsán a fotograficky zdokumentován, což orientaci v něm i jeho přípravu ještě zjednoduší. Pro recepty sáhl autor do skutečně klasické české kuchyně, jakou vařily naše babičky - název tady skutečně nelže, jde o opravdové poklady! Od poctivé hovězí polévky, přes huspeninu, škvarky, utopence, řízek s bramborovym salátem, koprovku, rajskou, svíčkovou, šípkovou, tatarák, jehněčí, vepřové, telecí, vnitřnosti, drůbež, divočinu, ryby, krupicovou kaši, koláče až po vanoční cukroví. Recepty najdeme v nové knize Poklady klasické české kuchyně jak složitější, tak zcela základní včetně velmi zdařile zpracovaných tipů, všechny jsou ale zpracovány pečlivě a přehledně tak, aby byly čitelné a hlavně proveditelné doslova pro každého. Po dlouhé době je tady nová příručka, která si mezi klasickými českými kuchařkami bezpochyby najde své čelní místo. "Poklady" musíte mít!... celý text

caracol
15.09.2017 5 z 5

Nejlepší kuchařka, jakou jsem kdy viděla. :)

MorriconeTheGod
05.05.2017 5 z 5

Nejlepší Vaňkova kuchařka, která nádherně shrnuje ty skutečně "nejfundamentálnější" pokrmy současné a tradiční české kuchyně. Recepty jsou popsané velmi pěkně a vše je dělané sakumprásk od podlahy, ne ve stylu ...kupte si těsto a vložte do mikrovlnky nebo guláš v prášku od vitany a pět minut povařte. Pro mě jako vyučeného kuchaře vůbec nejlepší kuchařka co znám!

KaterinaJ11
25.02.2017 5 z 5

Jedna z nejlepších kuchařek! Od Vaňka máme doma 4 kuchyřky ale tuto využíváme nejvíc. Kdykoli máme chuť na něco "tradičního" nebo "nevšedního" pro dnešní uspěchanou dobu vybereme něco z této kuchařky a vždy se to díky detailnímu popisu povede! Kupovali jsme ji i jako dárek a u všech velká spokojenost! Doporučuji!

Hanule77
25.02.2017 5 z 5

Nejsem kdovíjaká kuchařka. Vařím málo. V podstatě jsem stále začátečník. Ale když chci připravit dobrý nedělní oběd nebo českou klasiku tak jedině podle této kuchařky. S ní si troufnu na husu, vrabce, svíčkovou, buchty...cokoliv a povede se to vždy. Perfektní!

vikina75
28.10.2015 5 z 5

Kuchařku jsem si půjčila v knihovně jen tak na prohlédnutí, vždyť matka od 3 dětí přeci žádnou domů nepotřebuje - jsem si říkala :-) , ale ty jídla fakt dělala i moje babička a je to prostě česká klasika s jednoduchým popisem přípravy. Takže jsem si nostalgicky během posledního týdne uvařila několik vzpomínek na moje babičky. Knihu nejspíš koupím dceři takzvaně do výbavy :-) Fakt povedená kuchařka.

Rade
07.04.2015 5 z 5

Jsou jídla, která už jinak nevaříme! A i když to vaříme jinak, vždy se jdeme pro jistotu podívat "do Vaňka". Recepty jsou navíc polopatické, takže se do vaření podle nich může bez obav pustit i méně sběhlá kuchařka, jako jsem například já. :-)

katerina2651
22.03.2015 5 z 5

Kniha je skvělá. Obsahuje krásné fotky a srozumitelné návody krok za krokem. Už jsem uvařila podle ní tři recepty a jeden lepší než druhý. Doporučuji všem.

zelenoockaa
11.10.2014 5 z 5

Vařím podle ní poměrně často, v podstatě používám jen ještě jednu další kuchařku. Tahle kuchařka je opravdu skvěle napsaná, není těžké podle ní něco uvařit, i když jste to ještě nikdy nevařili nebo nejedli. Recepty jsou výborně popsané a nádherné fotky jídel vás na jídla perfektně nalákají. Prostě nedá se jí odolat. A úplně nejlepší je, že se jedná především o Česká jídla - suroviny se dají poměrně snadno sehnat a většinou nejsou ani tolik drahé! Takže doporučuji.

Miranda
30.06.2014 5 z 5

Konzumaci vídeňské roštěné připravené podle této knihy musím zařadit mezi mé nejúžasnější gastronomické zážitky - každá buňka v mém těle se tetelila blahem! Podle téhle kuchařky uvaří naprosto každý (tedy i já) výborná jídla, k jejichž přípravě by si jen tak někdo netroufl a VŽDYCKY se povedou. Mám odzkoušeno. Jen ta svíčková mi tam chybí, pane Vaňku. Každopádně DĚKUJI za tuto knihu, naše rodina je nyní ještě mnohem šťastnější!

Freechappi
26.12.2013 5 z 5

Po zkušenosti s touhle knihou chci i ostatní kuchařky od p. Vaňka, naprostá spokojenost. Srozumitelné postupy a normální ingredience, určitě nejlepší kuchařka se kterou jsem se kdy setkala.

Evickar
05.11.2013 5 z 5

Nejlepší kuchařka, co jsem kdy otevřela. Pro kuchaře amatéra nejlepší volba. Ke každému receptu fotografie, nejzákladnější české recepty. Už jsem jich vyzkoušela sama dost a vždy se mi recept povedl.

M.V.Z.
10.10.2013 5 z 5

Spoustu super receptů. Každý si vybere to svoje. I česká kuchyně může být zajímavá.

Elka85
01.04.2013 5 z 5

Naprostá spokojenost se zakoupenou knihou, skvělé recepty, srozumitelné postupy.....super!

maximka
28.02.2013 5 z 5

Knihu jsem koupila na doporučení a jsem nadšená. moc ráda podle ní vařím a všem chutná jako od maminky/babičky :-)

alnahu
16.03.2012 5 z 5

Výborná kuchařka,klasické recepty-dobře popsané a doplněné fotografií.

česká kuchyně kuchařské recepty babiččiny recepty

Roman Vaněk
česká, 1969