Pohádky z pařezové chaloupky Křemílka a Vochomůrky

Pohádky z pařezové chaloupky Křemílka a Vochomůrky https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42039/bmid_pohadky-z-parezove-chaloupky-kremil-poC-42039.jpg 5 399 76

Kniha přináší třiatřicet pohádek s dobrodružstvími dvou mužíčků z pařezové chaloupky - Křemílka a Vochomůrky, které děti znají z televizních večerníčků.

Vydrýsek
13.11.2020 4 z 5

Oblíbené večerníčkové pohádky přečtené dětem v MŠ před spaním, doplněné ilustracemi, které se dětem velmi líbily.

Monike
01.11.2020 5 z 5

Pribehy dvou kulisaku nas provazela vecery stravene v ozdravovne a vsem trem se nam pribehy libily.

harena
22.10.2020 5 z 5

Nesmrtelné pohádky. Snad žádná knížka nemá tak ohýbané rohy jako ta o Křemílku a Vochomůrkovi. Četla jsme ji s mými dětmi, čtu ji právě teď i se svými vnoučaty. Nelíbí se jenom jim, ale i po tolika letech je stále moje nejoblíbenější.

tygřík2
17.10.2020 5 z 5

Pokaždé kolem Vánoc se prodávají jedlé kaštany. Pokaždé se mi vybaví (nevím, jestli je to dobrou pamětí nebo už stařeckou demencí :-))), jak si je ti dva lesní skřítci pekli, zapomněli na ně a následný výbuch jim hnul pecí! Pokaždé si, pro tu milou utkvělou vzpomínku, kaštany koupím, i když mi nechutnají. Doma je, skrz troubové sklo, pozoruji, nasávám jejich vůni a snažím se neudělat stejnou chybu, jaké se dopustili K a V. :-)))

ArwenAragorn
16.10.2020 5 z 5

Ty večerníčky jsou nezapomenutelné. Nostalgie....Ani nevím, jestli teď ještě běží.

Olous1
16.10.2020 5 z 5

Ach jo,to byly tak nádherné večerníčky.A kniha je samozřejmě také moc hezká. Někdy si člověk zasteskne,a vrátil by to nazpět. Určitě doporučuji pro všechny děti.

TaLu
14.10.2020 5 z 5

Občas zahlédnu koutkem oka nějakou tu trojúhelníkovou nebo šišatou hlavu, případně Pokémona v televizi, na dětském programu. A vždy ( určitě k nelibosti sledujících) začnu tesknit, kde je víla Amálka, Rumcajs, Krteček a všichni ti hrdinové mého dětství. Příběhy Křemílka a Vochomůrky jsem nejraději poslouchala z LP desky v podání Jiřiny Bohdalové. Dalo by se říci, že to byla audio kniha ( budu si muset nějakou už konečně poslechnout) .
Sedávala jsem v točivém křesle, poslouchala a těšila se na tchoře Šuperku.
Nezapomenutelné. Kouzelné.

Hoshi
18.09.2020 5 z 5

Čtivé, tak akorát dlouhé/krátké pohádky na dobrou noc o dvou kmotrech, na kterých jsem vyrůstala. Vhodné pro každou věkovou kategorii. Těším se, až ten můj drak ještě trochu povyroste a přečteme si je znovu.

verka5083
22.08.2020 5 z 5

Tohle byly pohádky mého dětství, která jsem poslouchala na kazeťáku. Měla jsem hodně ráda hlas paní Bohdalové a mám ho ráda do dneška, proto jsem se rozhodla, že si audioknihy opět pustím a pohádky si připomenu. Mohu říct, že se to krásné poslouchalo a pro děti je to určitě ideální.

Monika1717
20.07.2020 5 z 5

Když byli synové malí / dnes už oba překročili 30 /, namluvila jsem jim všechny pohádky na kazety a oni si je pouštěli pořád dokola. Dodnes na to vzpomínají. Některé pohádky uměli zpaměti. Nejoblíbenější byla Jak vezli vejce na sáňkách.

hamploka
16.07.2020 4 z 5

Jako malá jsem je milovala, ráda četla, i koukala na večerníček. Nyní je čtu a přijde mi, že jsou věty hodně dlouhé, plné přímé řeči a ztrácím se ve větách.

Knihomolka506
13.07.2020 5 z 5

Večerníček pro děti formou audio. Pěkné a vtipné příběhy dvou zvířat v lese , kde spolu bydlí v parezové chaloupce. Hlas - herečka Jiřina Bohdalová
Poslouchala jsem je poprvé a musím napsat, že se mi to, aj když jsem něčemu nerozuměla moc líbilo.

Skallarix
17.05.2020 3 z 5

Křemílek a Vochomůrka, neboli "Pohádky z pařezové chaloupky", jsou ten typ pohádek, se kterými se mnohdy setkáte ve třech etapách za život. Poprvé když jste dětmi - předčítají vám je rodiče před spaním, čtete si je pravděpodobně ve škole na prvním stupni a vídáte jejich animované zpracování v televizi ve večerníčku, než jdete spát. Podruhé zase, když jste rodiče vy sami a čtete je dětem. A stejně tak i po třetí, když je předčítáte svým vnoučatům...

Musím se přiznat, že už tak roztomilí a vtipní mi tito dva černobílí skřítkové nepřipadali, jako když jsem byl v oné zmiňované první fázi. Ale to nic nemění na tom, že Křemílek a Vochomůrka patří do takové možná moderní, ale naprosté klasiky pohádek, které těžko ty novodobější nahradí.

m_martina
17.05.2020 5 z 5

Naposledy jsem knihu předčítala vnučkám a moc nás bavila. I večerníčkovy pohádky jsou zdařilé.

n.ezn.amy
02.04.2020 5 z 5

Kdo by neznal krásné příběhy o dvou skřítcích z pařezové chaloupky. Václavu Čtvrtkovi se podařilo, že tito dva se jednoznačně řadí mezi nezapomenutelné klasické postavičky českých pohádek

Katka.N3
15.03.2020 5 z 5

Krasna ceska klasika. Mne ji cetli rodice, kdyz jsem byla mala a ja to zase predavam dal svym detem.

Venda32
11.03.2020 5 z 5

Zprvu mě příběhy nebavily. Dceru však ano, takže kniha svůj účel splnila. Navíc i mě s přibývajícími příběhy ti dva mužíčci začali bavit.
Díky krátkým příběhům ideální před spaním.

Witta
10.03.2020 4 z 5

Před spaním pro děti ideální. Tak akorát dlouhý příběhy, u kterých jsme se nejednou pobavili.

JulianaH.
05.03.2020 5 z 5

Z Pohádek mi bylo předčítáno ráno před odchodem do školky, ještě v postýlce. I ve vzpomínce úplně hřejí. :)

JancaMia
30.01.2020 5 z 5

Večerníček byl prima, knížku rodiče nesehnaly a moc jsem si jí přála. Minulý týden kniha objevena v knihobudce, to si nedovedete představit tu radost, co teprv až začnu číst dcerkám.