Podivuhodný svět Julese Verna

Podivuhodný svět Julese Verna https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15744/bmid_podivuhodny-svet-julese-verna-Uik-15744.jpg 5 27 5

Monografie o životě a díle vychází k 150. výročí Vernova narození. Autor využil u nás dosud neznámých pramenů a postihuje osobnost francouzského spisovatele v celé její složitosti, rozporuplnosti i tragičnosti na pozadí širších dobových politických a kulturních souvislostí.

R47
06.02.2021 5 z 5

Jedna z knih, která mě přesvědčila, že si Verna přečtu celýho. Furt ale dost knih zbýva...

Disease
29.10.2020 4 z 5

Četl jsem kdysi jako -náctiletý a paráda. Dnes už je sice kniha lehce zastaralá, ale Neffův literární styl z ní dělá pořád přečteníhodnou záležitost.

fram
11.11.2017 5 z 5

Tato kniha byla pro mne seznámením se všemi verneovkami. U každé přečtené jsem si v seznamu udělal tužkou kolečko a když jsem ji sehnal, tak kolečko vybarvil červěně. Asi mi dodnes chybí vybarvit asi čtyři kolečka.

Rade
11.04.2016 4 z 5

Tuhle knížku jsem objevila díky této Databázi. Moc zajímavé čtení. Nejvíc mě překvapilo, že vlastně Verne netoužil psát knížky pro děti a mládež, jeho ambice byly mnohem vyšší, toužil po „vážné“ literatuře a po „vážném“ ocenění. A ač již za života úspěšný a čtený, cítil se nedoceněný. Ironie je, že jako autor vážné literatury by možná zůstal jen tuctovým autorem, takto je pro všechny, co na jeho knihách vyrůstali, velikánem.

woodward
28.09.2015 5 z 5

Tento záslužný počin Ondřeje Neffa má v mé knihovně privilegované místo. Milovníků verneovek ubývá a jsem rád, že tato kniha vznikla "včas". Dneska by ji už nejspíš nikdo nevydal.

Ondřej Neff
česká, 1945