Pod sněhem

Pod sněhem https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/233977/bmid_pod-snehem-YTV-233977.jpg 4 1353 1353

Zdánlivě běžná situace: Tři sestry nasedají jednoho zimního dne do auta a vyrážejí k rodičům na oslavu otcových narozenin. Blanka se dvěma dcerami, miminem a psem, Olina se synem a ipadem, Kristýna s kocovinou. V plném autě se však spolu s nimi ocitají i jejich životní příběhy, vzpomínky na dětství, nenaplněné sny a frustrace, a atmosféra tak už po několika kilometrech jízdy houstne. A to ještě žádná ze sester netuší, že další nepříjemnosti je čekají v domě rodičů. V rodinných vztazích a na první pohled obyčejných událostech dokáže Soukupová zachytit otisky spletitých osudů s takovou bravurou, že před čtenářem vyvstávají jako jedinečná životní dramata. Autorčin typický způsob vyprávění s přirozenou lehkostí podtrhuje autenticitu příběhu a vtahuje do něj čtenáře natolik, že se sám stává jedním z pasažérů auta jedoucího zimní krajinou.... celý text

limetka2008
19.01.2016 4 z 5

Mně se knížka líbila, ačkoliv oddechovou bych ji vůbec nenazvala, spíše mi z ní bylo smutno, protože tam nebyla jediná postava (možná s výjimkou psa), která by neměla své trápení. Ale tak to asi v životě je a autorka to vystihla přesně. A čtivě!

Nicky.ca
17.01.2016 3 z 5

Velmi prijemna oddychova knizka . :)

zdenek5887
16.01.2016 5 z 5

Tady jsem se výtečně pobavil. Fakt. Ze života, reálný, úsměvný. Člověk se úplně vcítí do jednotlivých situací a říká si, jak je možný, že to dokáže někdo tak přesně popsat. Tu a tam jsem dokázal charaktery přirovnat dokonce ke členům mé vlastní rodiny.

Trošku divokej jsem byl z formy, jak je celá kniha psána - absence uvozovek u přímé řeči, ale to se dalo přežít, bylo celkem jasný, kde začíná i končí a kdo je mluvčím, ale je to nezvyk u tohoto žánru.

Celkově však hodnotím na výbornou a Olí je fakt fracek, takový děcka nesnáším.

Danago
11.01.2016 4 z 5

Pro mě první setkání s touto autorkou a musím říci, že nebude dozajista poslední. Styl autorčina psaní je velmi čtivý, živý, kniha se velmi rychle čte. Přečetla jsem ji doslova jedním dechem.Pro mne je to velmi uvěřitelný příběh. Hodně sem se do příběhu vžila až mě to ovlivňuje i v mém životě.

Ronny
11.01.2016 2 z 5

Knihu jsem nedočetla, čekala jsem víc...Například Zmizet mě totálně dostalo,...

wiana82
09.01.2016 4 z 5

Lidé si spoustu věcí jen myslí a neřeknou je nahlas...a přitom mluvit spolu je základem porozumění...Blanka s Liborem i Blančini rodiče jsou toho příkladem...ten konec jak Olina stoupá k tatínkově chalupě a co vidí je to nejsmutnější z celé knihy...knihy Petry Soukupové mám moc ráda a těším se na další!

PavlosDostal
08.01.2016 5 z 5

Ma prvni kniha od autorky.
Na zacatku mi cteni moc neslo, ale brzy jsem se do pribehu ponoril tak moc, ze de nedalo odtrhnout. Petra je genialni a kupuji vsechny jeji knihy!
A pokud nekomu prijde depresivni... bohuzel zivot je nekdy tezky...

pipetion
29.12.2015 4 z 5

Čtivá kniha, ale místy zdlouhavá a jednotvárná. Autorka je bystrá pozorovatelka každodenního života a někdy těžko vysvětlitelných rodinných vztahů, které oscilují mezi pochopením a nedorozuměním. Zajímavé postřehy a sonda do mezilidských vztahů, ale nebude to kniha, ke které se vrátím, i když si od autorky se zájmem přečtu i jiné knížky.

hynzek
27.12.2015 5 z 5

Peklo jsou ti druzí.

anansie
16.12.2015 3 z 5

Všechny předchozí knihy od Soukupové mě nadchly precizností zachycení toho nevyřčeného, co se v každém člověku občas odehrává a mezi rodinnými příslušníky zvláště. Všechny předchozí knihy se mi velmi líbily. U této knihy mi něco chybělo anebo spíše možná něčeho bylo moc. Popis některých situací mě už místy přestával bavit, jako kdyby autorka už nevěděla, co napsat. Svůj pocit po dočtení knihy bych shrnula do slov: nic moc.

mysterygirl
16.12.2015 5 z 5

Tahle kniha v podstatě nebyla až tak o něčem,ale bavila mě. Už proto, že jsem se v ní viděla. Mám 3 děti, ségra 2, brácha svobodnej, každý jinej názor na výchovu atd..Každý dítě jinak rozmazlený, neposlušný.. :-)

Knižní střípky
04.12.2015 3 z 5

Pro mě první setkání s touto autorkou a musím říci, že nebude dozajista poslední. Styl autorčina psaní je velmi čtivý, živý, kniha se velmi rychle čte. I přestože se autorka nezabývá moc popisy krajiny, povah hrdinů, prakticky tam tato složka vlastně úplně chybí, tak mi to vůbec nechybělo. A autorka i tak dokáže velmi sugestivně navodit atmosféru zimní zasněženého dne, kdy jsem úplně cítila, jak mě zebou nohy v mokrých botech stejně jako hrdiny románu, líbilo se mi to velmi, možná i proto, že sama jsem jedináček a bylo zajímavé nahlédnout pod pokličku vztahů tří dospělých sester. Nicméně mi z knihy bylo smutno, nemohu říci, že by se jednalo o milý, pozitivní, "sluníčkový" román, ale ano, kniha se mi líbila.

johannis
02.12.2015

V průběhu čtení této knihy jsem několikrát změnila názor od "hm, to mě nějak nebaví" přes "chvílemi je to vtipný, není to zas tak špatné" po " on je to vlastně smutný příběh". Knížka se čte rychle, je to oddychovka, ale současně na člověka padá jakási tíseň z těch všech komplikovaných životních příběhů členů jedné rodiny. Rodiče, jež se rozešli po mnoha letech žití vedle sebe, matka samoživitelka, svobodná a nešťastně zamilovaná slečna, matka tří dětí, která si není jistá věrností a láskou svého manžela, začínající puberta jejich dcer.
SAMOTA je asi to slovo co všechny spojuje, ačkoliv sami fyzicky nejsou.
Jediné co mě vadilo a to nejsem puritán, jsou ty neustále se opakující vulgarismy v téměř každém dialogu sester. Proč? Vždyť už jsou dávno dospělé a jsou inteligentní, tohle je zbytečně primitivizuje a sráží.

zuzi1162
18.11.2015 5 z 5

Autorka snad sledovala naši rodinu :))). Chvilku jsem se poznávala v jedné postavě, chvilku v druhé a viděla jsem tak i ostatní z rodiny.

olga8173
16.11.2015

Výborně a čtivě napsané. Pro mne je to velmi uvěřitelný příběh. Otázkou je jestli jí dočtu, protože jsem se do ní až příliš vžila. Vztekám se spolu s Olgou, Blankou i Kristýnou a jsem permanentně nabroušená.

Pavouček2
04.11.2015 5 z 5

Mě se moc líbila :-)

Koňadra
01.11.2015 3 z 5

Veľmi som sa potešil, keď mi v zlínskom kníhkupectve cvrnkla do nosu táto nová Soukupovej knižka. A pustil som sa do čítania hneď. A aj som dočítal jedným dychom. Áno, je to typická Soukupová a jej ľahúčko, pritom absolútne presne a plasticky načrtnuté postavy. Áno, ako je príznačné i pre ostatné Soukupovej knihy, prezreté ťaživé dusno, v tomto prípade podčiarknuté priestorom jediného auta (aspoň v prvej časti knihy), nečudo, že čitateľ otáča stránky opatrne, keď mu je jasné, že k explózii už veľa nechýba. Ale niečo mi chýbalo. Niečo naviac, nejaký bonus, ktorý ostatné knihy mali. Ale neviem čo. To ale nič nemení na tom, že to určite stojí za prečítanie.

Ankavi
30.10.2015 5 z 5

Mimořádná kniha, v níž autorka dokonale vykreslila poměry v jedné zdánlivě tuctové rodině - pokřivené vztahy v kontrastu s dětskou nevinností, pubertálním vzorem a hlubokými vnitřními pohnutkami každého ze zúčastněných. Dokonalá psychologická sonda do života naší zdánlivě uhlazené společnosti, pod povrchem lze totiž najít mnoho shnilého. Nicméně není to jen bezúčelné odhalení negativ, autorka nabízí (ale nevnucuje) možná řešení, včetně těch optimistických nebo alespoň smířlivých - a zbytek už je na čtenáři. Výborná kniha, určitě se k ní ráda vrátím.

Lenny33
28.10.2015 4 z 5

Zvláštní, velmi reálná kniha nás nechá nahlédnout do života členů jedné rodinky a jejich komplikovaných vztahů/nevztahů. A možná ona reálnost může čtenáře odradit, protože zde opravdu nenajdeme dokonalé postavy, které by prožívaly lásku tipu: a žily šťastně až do smrti...
Ze začátku se mi četla špatně, ale zvykla jsem si na autorčin styl a ke konci mi bylo líto, že kniha nemá minimálně ještě jednou tolik stran. 4*

MagdaS
14.10.2015 4 z 5

Další výborná kniha Petry Soukupové. Uvěřitelný příběh jednoho dne, krásně popsané postavy, příjemné čtení.