Počkej na mě v Paříži

Počkej na mě v Paříži https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/469459/bmid_pockej-na-me-v-parizi-SRf-469459.jpeg 4 152 53

Jaké tajemství ukrývá dům na Rue Amélie? Když se Američanka Ruby v roce 1939 přestěhovala za manželem do Francie, netušila, že nastanou těžké časy a skutečná láska na ni v Paříži teprve čeká. Po smrti jejího muže se u dveří nečekaně objeví sestřelený britský pilot Thomas… Ve stejném domě bydlí také židovská rodina Dacherových, jejíž dcera Charlotte je pro Ruby jedinou spřízněnou duší. Zatímco Dacherovým hrozí koncentrační tábor, Ruby odmítá nečinně přihlížet zoufalé situaci a doufá, že jednou bude žít podle svých představ.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Motto

The Room on Rue Amélie , 2018

zdenaR
18.02.2024 4 z 5

Velmi poutavě napsaná kniha o těžké době, inspirovaná skutečnými příběhy.
Dramatický příběh o odvaze, lásce a přátelství.

čef
13.01.2024 5 z 5

Dojemný příběh Američanky v Paříži. Probíhá druhá světová válka, manžel je zapojený do odboje a vedle bydlí Židé s dcerkou. Jde tedy především o její záchranu a poté o zapojení do záchrany ztroskotaných spojeneckých letců a jejich přesun zpět. Je to tedy o velkých láskách a o poctě všem Francouzům, kteří Němcům nepodlehli a pomáhali vyhrát válku. Založeno na autentických vzpomínkách účastnice hnutí odporu nicméně jde hlavně o tu romantiku

asam
01.11.2023 5 z 5

Užasné. Zpracováno podle skutečného příběhu. Láskyplné, dojemné. Určitě doporučuji.

crazyslunicko
29.10.2023 5 z 5

Moc pěkný příběh. Opravdu se mi to líbilo. Avšak příliš tragédií na jednu ženu... Konec mě úplně rozbil. Nečekala jsem to.

Inspirováno skutečnou ženou jménem Virginie.

"Vlastně si přeji, aby malá část Virginie byla v každém z nás - abychom kdykoliv jsme svědky nespravedlnosti, měli odvahu se jí vzepřít a bojovat."

MilaJ
07.10.2022 2 z 5

Podle recenzi na DK, jsem od této knihy očekávala víc... Celkem předvídatelný děj, naivní dialogy a žádná hloubka, která by měla zaujmout čtenáře při čtení knih z této hrozné doby... Takže celkově zklamání a žádné další knížky této spisovatelky :(.

Katana83
28.09.2022 5 z 5

Četla jedním dechem. Jen jsem si skoro jistá, že jistou část z továrny, jsem četla jinde. Bylo mi to velmi povědomé. Konec mě, ale rozsekal. Kniha stojí za přečtení.

uzivatel9126
10.09.2022 5 z 5

Krásný příběh a překvapivý konec

Fialka78
16.08.2022 4 z 5

Krásná, napínavá knížka. Ten závěr mě dostal, čekala jsem že to dopadne jinak.

AlcaLou
08.06.2022 5 z 5

Nádherný, dojemný a napínavý příběh z války, který mne upoutal už od první stránky. Velmi sympatické a dobře vykreslené postavy. Knihu moc doporučuji!

olejnice
02.04.2022 5 z 5

Kniha je dojemna a navic s probihajici valkou na Ukrajine az prilis skutecna. Historie se stale opakuje..

Kniholenka9
04.03.2022 3 z 5

(SPOILER) Kniha byla dojemná, ale ten konec mě dostal, myslela jsem si, že první kapitolu vypráví Thomas. Čekala bych větší hloubku příběhu a víc podrobností. Četla jsem již několik knih s touto tématikou a tak mohu porovnávat. Tato byla slabší, nechytla mě tak za srdce jako třeba Slavík, ale k přečtení jí doporučit mohu. Obálka je velmi povedená.

Raislin
23.02.2022 5 z 5

Krásný příběh v jedné z nejhorších dob, kterou si nedovedu ani představit. Všichni hrdinové byli skvělí! Na konci už slzy tekly proudem. Určitě se někdy ke knize vrátím. Jednoznačně stojí za přečtení.

Bibi23
24.11.2021 5 z 5

Tak tohle je nádherná kniha. Velmi poutavý příběh, který čtěte a prožíváte zároveň. Rozhodně doporučuji.

Anitram22
20.11.2021 5 z 5

Tuto knihu jsem četla na doporučení známé a musím říct, že mě kniha velice mile překvapila. Krásný a dojemný příběh a na konci jsem se neubránila ani slzám. Spíše slaďárna, ale pěkně napsaná.

Jenny46
20.11.2021 4 z 5

Oblíbila jsem si knihy válečné, a proto mě zaujala anotace. Měla jsem trochu jinou představu, ale určitě příběh stojí za přečtení. V poslední době jsem se namlsala vydařenými knihami tak hodnotím 4*

Kaja1
18.11.2021 4 z 5

Celou knihu jsem četla v poklidu, že vše vím od začátku, ale nevěděla jsem nic. Obdivuji všechny statečné lidi, kteří se zapojili do boje proti nacismu a jsem ráda, že o tom mohu jenom číst. Ke konci knihy mi i ukápla slza.

SumýšIrena
16.11.2021 4 z 5

Vzhledem k ději se nabízí srovnání se Slavíkem, ale jeho kvalit tato kniha nedosahuje. Je to spíš červená knihovna. Ale za povedený konec, přidávám v hodnocení jednu * navíc.

Ulrika
08.11.2021 5 z 5

Dlouho jsem nic tak dojemného nečetla. Neskutečně krásný příběh o lidské odvaze a lásce v době tak nelidské. 5 hvězdiček je málo. Slzy mi tekly proudem..

Makkys
24.09.2021 4 z 5

Velmi dojemný a citlivý příběh který jsem prožívala s hrdiny, všechny jsem si moc oblíbila a vše jsem s nimi prožívala. Chvíli mě trvalo než jsem se do knihy začetla, ale pak jsem se tak začetla že jsem to měla rychle přečtené. Líbilo se mě ze to bylo zase trošku něco jiného z 2. sv. války než koncentrační tábory. Konec mě rozplakal.

Micha-Él
10.09.2021 4 z 5

Román se skvěle četl, byl velmi lidský, i když mám drobné výhrady k občasnému zjednodušenému či zrychlenému popisu situací. Na druhé straně považuji za nutné podotknout, že se autorce zdařilo na necelých 350 stranách zachytit v podstatě celý průběh 2. sv. v. Abych nespoilerovala, jen prozradím, že jsem dost na rozpacích ze závěru. Tohle jsem nečekala a nevím ani, jestli mi to takhle vyhovuje nebo ne. Ale celkově vzato se mi kniha moc líbila, byla dojemná a s Ruby, Charlottou, Thomasem i Lucienem jsem jejich osudy hodně prožívala.