Počkej na mě v Paříži

Počkej na mě v Paříži https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/469459/bmid_pockej-na-me-v-parizi-SRf-469459.jpeg 4 155 155

Jaké tajemství ukrývá dům na Rue Amélie? Když se Američanka Ruby v roce 1939 přestěhovala za manželem do Francie, netušila, že nastanou těžké časy a skutečná láska na ni v Paříži teprve čeká. Po smrti jejího muže se u dveří nečekaně objeví sestřelený britský pilot Thomas… Ve stejném domě bydlí také židovská rodina Dacherových, jejíž dcera Charlotte je pro Ruby jedinou spřízněnou duší. Zatímco Dacherovým hrozí koncentrační tábor, Ruby odmítá nečinně přihlížet zoufalé situaci a doufá, že jednou bude žít podle svých představ.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Motto

The Room on Rue Amélie , 2018

AndreaP.
25.06.2021 5 z 5

Nádherná kniha o síle, odhodlání a statečnosti dočtená s velikým smutkem v srdci. Jedna z knih, která ve mě navždy zanechá stopu.

ydnac
21.05.2021 4 z 5

(SPOILER) O příběhu z války je vždycky těžké říct, že byl pěkný, ale spíš bych řekla, že byl dojemný, citlivě napsaný a něco ve mně zanechal...
Vždy je mi líto tolika zmařených životů a těch je ve válce vždycky hodně...
Hlavní hrdinka Ruby je odvážná, po smrti manžela ukrývá letce RAF v okupované Francii, vezme k sobě dceru židovských sousedů a postará se o ní, zamiluje se...
Knížka určitě stojí za přečtení, jen mohla být víc propracovanější.
Asi jsem ještě trochu zaujatá po přečtení Vážky :-)

Zuknihomol
07.05.2021 4 z 5

Mně se na této knize líbí, že je z ní cítit naděje. I v bezvýchodné situaci si Ruby často zachovává chladnou hlavu a myslí na svého jediného Thomase, který během, po i před svými nálety věnuje zase veškeré vzpomínky jí. Dojemný příběh, který oceňuji :)

Josh
10.04.2021 4 z 5

Zbytečně rozvláčný, opakovaný popis, kdy se hlavně hrdinka Ruby pořád o něčem rozhoduje a něco řeší. Jiné situace naopak jako odbyté. Na konci knihy autorka uvádí, že vycházela ze skutečného života Virginie. Bohužel její popis, že neměla strach se do hrdinky knihy Ruby až tak moc neodrazil. Autorka spíše než vlastní činy zdůrazňovala jejich odvážnost - místo, aby se zaměřila na hlubší charakter hrdinky popisovala co je odvážné…. Posouzení by však měla nechat na čtenáři.

Není nezbytné v knize odehrávající se za 2SV mít krvavé scény, ale přesto tady převažovala romantická část nad prostředím či okolnostmi. Vše bylo v náznacích, až v závěru knihy, kdy byla Ruby v reálném nebezpečí je vše v rovnováze a příběh plyne progresivně. Konec je pak tak rychlý až máte dojem, že jste něco vynechali.

Postava pilota Thomase má všechno co má nejen postava mít, ale také tento typ hrdiny. Další jsou také vykresleni „přiměřeně“, mnohé z nich změní doba a my jsme svědky jejich proměny. Nechybí ani výjimečný postoj, který se odrazí v reálné statečnosti. Určitě toto vše dodává příběhu přece jen jistou autenticitu.

Zajímavý příběh, jež může dát určitou představu o 2SV a nemusí se ho obávat číst citlivější čtenáři na válečnou tematiku.

Terka1975
07.04.2021 5 z 5

Kniha mě dostala, i když jsem si po první třetině říkala, že je to laciný povrchní příběh z válečné Paříže, bez hloubky emocí a postrádá dobová fakta francouzského odboje. Ale pak to přišlo. Uvěřitelný příběh, kde válka bere a láska dává. Naděje, odvaha a dobrosrdečnost hlavních hrdinek mě potěšila, ale útrapy se jim nevyhnuly. Dočkala jsem se i silných emocí v poslední části knihy, i jak fungoval odboj. Takže velká spokojenost.

Szilvia1
25.03.2021 5 z 5

Krásný příběh.

simaja
24.03.2021 5 z 5

Je to už několik dní, co jsem knížku dočetla a pořád na ni musím myslet. Je to moc krásný příběh - převážně z válečné Paříže, všem hrdinům jsem držela pěsti a přála si, aby všechno dobře dopadlo.

Mlsnákočka
23.03.2021 2 z 5

(SPOILER) Tuto knihu jsem nějak špatně odhadla a čekala něco úplně jiného. Ona se zpočátku tváří jako zamilovaný románek a hlavní hrdinka jako naivní, trochu rozmazlovaná panička, ale válka vykoná svoje. Dlouho, opravdu dlouho, se mi nestalo, aby v knize zemřeli oba hlavní hrdinové. Natož v příběhu, který velmi dramatické události popisuje se zjevnou naivitou či zjednodušením.

Nymf
01.03.2021 3 z 5

Napsáno z rychlíku, málo pocitů, málo niterností, načež některé nepodstatné věci se stále opakují a je jim věnováno x stran. Chybí tu láska,romantika, touhy, pocity.

Ninushka
01.03.2021 5 z 5

Mám takové knihy moc ráda. Popisy krás dalekých míst z pohledu Američana, který obdivuje vše evropské, nádherné dobové šaty, váhání v rozhodování týkající se lásky, smutek, smrt a tíseň z války. Zkrátka je tam všechno, navíc se kniha moc dobře čte.

ANDY28
23.02.2021 5 z 5

Krásné a dojemné

petr_
04.02.2021 3 z 5

Kniha je dobře napsaná, ale některé části mi připadají příliš naivní a zamilované, což ruší plynulost děje. Konec je dobrý s dobrou pointou, ale myslím, že lidé, kteří prošli takovými zkušenostmi, se museli odprostit od zamilovaných dobrodružství protože jim šlo o život. Chybu mohli udělat jen jednou. Například, předpokládám že prověřování pilotů nemohlo probíhat tak jak je popsáno v knize, protože nikdo nemohl vědět, jestli se nejedná o německou konspiraci.

New-radus
21.01.2021 5 z 5

Opravdu silný příběh, který v závěru eskaluje neuvěřitelným způsobem, kde je současně tak zjemněn, že se s ním vlastně čtenář smíří. Obdivuji taky obrovskou práci s fakty, kterou autorka v závěru knihy dokládá. Jedna z nejpovedenějších knih o problematice holocaustu a 2. světové války.

jajka29
06.01.2021

Tato kniha rozhodně bude patřít mezi mé TOP ❤️ Doporučuji.

jajka29
06.01.2021

Tato kniha bude právem patřit mezi mé TOP ❤️ Doporučuji

J.x
06.01.2021 4 z 5

Knížka se dobře četla, ale ten závěr příběhu Ruby se mi nelíbil, chybělo mi jeho větší propracování.

evask
26.12.2020 3 z 5

Po příběhu z válečné Paříže každý rád sáhne. Tady navíc super hodnocení.
O to větší je moje zklamání. Nepropracované, laciné zpracování, navíc těžko uvěřitelné - to je můj dojem z téhle knížky.

Mandlevest
20.12.2020 5 z 5

Moc pěkný romantický příběh. Američanka Ruby se před počátkem 2. světové války zamiluje a po svatbě následuje svého manžela do Paříže. V tomto velmi těžkém období se seznamuje v domě, kde bydlí, s židovskou rodinou a zejména Charlotte, desetiletou židovskou dívkou. A toto setkání , které spojí nebezpečné tajemství a také původ této velmi chytré dívky, ovlivní celý další život těchto velmi pěkně vykreslených hrdinek této knížky. Zejména v druhé půlce je kniha opravdu moc hezká a emotivní. Jedná se primárně o romantickou literaturu , ve které se neubráníte určité předvídatelnosti děje, ale i když by mohla, nesklouzne kniha do jednoduché kýčovité líbivosti. Moc pěkné čtení.

Martina023
05.12.2020 5 z 5

Pro mě jedna z nejkrásnějších knih.Jsem moc ráda,že jsem se k ní náhodou dostala. Kdybych měla vice času určitě bych knihu přečetla za chvíli.Doporučuji.

Ivana11
05.11.2020 5 z 5

Tak to bylo krásné, napínavé, smutné, dojemné.