Počkej na mě v Paříži

Počkej na mě v Paříži https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/469459/bmid_pockej-na-me-v-parizi-SRf-469459.jpeg 4 155 155

Jaké tajemství ukrývá dům na Rue Amélie? Když se Američanka Ruby v roce 1939 přestěhovala za manželem do Francie, netušila, že nastanou těžké časy a skutečná láska na ni v Paříži teprve čeká. Po smrti jejího muže se u dveří nečekaně objeví sestřelený britský pilot Thomas… Ve stejném domě bydlí také židovská rodina Dacherových, jejíž dcera Charlotte je pro Ruby jedinou spřízněnou duší. Zatímco Dacherovým hrozí koncentrační tábor, Ruby odmítá nečinně přihlížet zoufalé situaci a doufá, že jednou bude žít podle svých představ.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Motto

The Room on Rue Amélie , 2018

Iwaeu
01.11.2020 2 z 5

Tak pokud bych to brala jako divci roman, tak urcite by toto hodnoceni romanu odpovidalo. Kniha je svizne napsana, opravdu ctiva bez hlucheho mista, jiz predem dana dejova linka se na poslednich strankach tvari, ze ctenare svym zvratem prekvapi, ale vlastne neprekvapi vubec. Romanu chybi hloubka ve vyjadrenych citech, ale jako divci roman nebo vylozene relaxacni cetbu doporucuji.

Zuke86
30.10.2020 5 z 5

Nádherný román, po celou dobu jsem všechno prožívala s Ruby a přála jsem si, aby to celé dopadlo správně. Kniha je krásná, čtivá a dojemná. Určitě doporučuji přečíst, nebudete litovat!

alexis818
28.10.2020 5 z 5

Nádherná kniha, krásné čtivé napsaná. Stalo mě to pár slzicek. Opravdu krásné čtení.

xena2711
15.10.2020 5 z 5

Nádherný román inspirovaný skutečným příběhem z druhé světové války odehrávající se nejvíce v Paříži. Láska, odvaha, nádherné přátelství a neuvěřitelná touha přežít a znovu se setkat. Krása. Na konci jsem si i pobrečela. Doporučuji...

Adýs034
08.09.2020 5 z 5

Kniha mi tématicky připomínala Slavíka. Pěkně napsané, přečteno během víkendu. Poutavý válečný román!

Cituska
06.09.2020 3 z 5

Kniha se mi líbila,byl to ten typ knihy, který nenadchne, ale ani neurazí. Průměrný celkem čtivě napsaný válečný román.

zdehan
31.08.2020 5 z 5

Skvěle napsaný válečny román čte se jedním dechem konec smutny i slza ukápla ale stojí za přečtení.

zuzana2599
26.08.2020 5 z 5

Počkej ně mě v Paříži je poutavý román, který je inspirovaný skutečným příběhem Američanky, která se provdala do Paříže a žila zde během druhé světové války.
Naše hrdinka Ruby bydlí se svým manželem Marcelem v bytě poblíž Eiffelovy věže, hned v bytě vedle bydlí židovský pár se svou dcerkou Charlotte. Ruby se s dívkou sblíží a stanou se přítelkyně... Co se bude dít dál, to už si přečtěte sami. Je to příběh o lásce i odvaze, o lidské statečnosti. Mě příběh nadchnul až ve své poslední třetině, bylo to nečekané, emotivní, překvapivé, smutné a já také proto dávám knize plný počet hvězdiček.
Až uvidím vlčí máky, vzpomenu si na tebe, Ruby !

Pípasek
24.08.2020 5 z 5

Poutavý příběh z války, plný naděje, odhodlání za každou cenu přežít. Dočteno s velkým smutkem nad tolika mladými zmařenými životy

Hedviga
19.08.2020 2 z 5

Aj napriek istej jednotvárnosti mám knihy s tématikou 2. sv.vojny asi najradšej a ak sa do príbehu vloží romantická linka, niet pre mňa lepšej knihy. Dôležité je dobré spracovanie námetu. Toto tu u mňa bohužiaľ nefungovalo. Príbeh je to pekný, ale za mňa plytký, diálógy detinské a chovanie postáv častokrát až naivné. SPOILER! Záver ma dostal! Toto som vzhľadom k povrchnosti knihy netipovala. Celkovo úvod a záver knihy je veľmi pekný.

PéEm
19.08.2020 4 z 5

Pěkná knížka o nepěkné době. O odvaze, lásce, přátelství. Stojí za přečtení.

deniska2
16.08.2020 5 z 5

Zrovna jsem dočetla tuhle úžasnou knížku.Je to skvělý válečný román kde se nebudete ani chvilku nudit.Knizka mně moc bavila a i slzičky padly na konci.Davam 5 hvězdiček a jdu si přečíst další knihu od téhle autorky.

ivousekk
11.08.2020 5 z 5

Skvely valecny pribeh plny odvahy, odhodlani a lasky. To, jak lide tajne bojovali proti zlu a riskovali kazdy den svoje zivoty, bylo obdivuhodne. I kdyz je kniha fikce, je inspirovana mnoha skutecnymi udalostmi a hrdiny. A rozhodne stoji za precteni.