Po strništi bos

Po strništi bos https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/175251/bmid_po-strnisti-bos-5q2-175251.jpg 4 1111 1111

Není to kronika mého dětství ani naší rodiny, chtěl jsem, aby to byla krásná literatura. Autoři takové literatury nejen vzpomínají na to, co viděli a slyšeli, ale také si vymýšlejí a fantazírují, aby jejich příběh stál za řeč. V knížce vyprávím o tom, jak byl malý kluk přesazen z města na venkov a co to udělalo s jeho duší. Jsem to já a nejsem to já. Je to mozaika, v níž jsou některé kamínky pravé a jiné přidané. Ale vy byste neměli poznat, který je který.... celý text

Filatov
01.03.2018 4 z 5

Nejdříve jsem viděl film a až poté (i díky nedostupnosti v knihovně) jsem si přečetl knihu. Ta se čte velmi snadno, protože jí Zdeněk Svěrák píše velmi jednoduchým stylem z pohledu malého Edy a já bych skoro řekl, že je to knížka pro děti. Celou jsem jí dal za 90 minut čistého času a musím zkonstatovat, že film z ní vychází řekl bych z dobrých 90%, takže jsem se z ní nedozvěděl nic moc nového, což mi ale vůbec nevadilo, protože tento příběh můžu jak v knižní tak i filmové podobě. Příběh Edy Součka a jeho dětství ve válečných letech v Kalvařově je prostě vtipný, dětsky naivní, ale hlavně poutavý. Myslím, že každý kluk se v Edovi prostě trochu musí vidět.

lenkaabooks
27.02.2018 4 z 5

Pan Svěrák nezklame. Ať se jedná o Cimrmana, film nebo knihu, vždy to stojí za zhlédnutí, přečtení. Krátké kapitoly z autorova dětství, jeho dětský pohled na dějinné události, bylo to prima čtení, laskavé i smutné.

pavlina9305
26.02.2018 5 z 5

Milé, krásné, něžné, smutné, nadějeplné čtení.. Kniha mě bavila, užila jsem si ji. Vůbec mi nevadí, že byla kratší.

aginecka
21.02.2018 4 z 5

Jednoduché, milé čtení. Takové záblesky z venkovské kapitoly Svěrákova dětství.

st18321
17.02.2018 5 z 5

Skvělá kniha bavil jsem se od začátku do konce. Kniha dokáže v jedné kapitole rozesmát v další pak rozesmutnět. Určitě se podívám i na film. Jedinou výtku bych měl k délce knihy 92 stran je opravdu málo.

Adell-ka
15.02.2018 5 z 5

Úžasná kniha! Přestože je příběh zasazen do nelehké doby, je to příjemné a pohodové čtení. Krátké epizody vyprávěné z pohledu malého chlapce mě bavily a četbu jsem si moc užila. Knížka by klidně mohla být delší :)

mahdal
09.02.2018 4 z 5

Krásná kniha vzpomínek z dětství pana Svěráka. Autor se snaží vrátit do dětství, které strávil na venkově. Popisuje své zážitky, klukovské hry, první lásky na pozadí světové války. Jsem si jist, že to není poslední kniha, kterou si od tohoto autora přečtu. Oceňuji s jakou lehkostí dokáže čtenáře pobavit, ale i vrhnout slzu do oka. Bohužel jsem viděl film dříve, než jsem měl možnost knihu přečíst, a tak chyběl moment překvapení. Na druhou stranu můžu potvrdit, že film věrohodně koresponduje s knihou. Doporučuji všem.

Isew
09.02.2018 2 z 5

Přečteno v rámci čtenářské výzvy. Viděla jsem film a nic ve mně nezanechal. Poslechla jsem si knížku načtenou přímo autorem a efekt byl úplně stejný. Hodně rušivé byly kraťoučké kapitoly. Povrchnost stříká jak z filmu, tak z knížky. Půjdu asi hodně proti proudu, ale tahle knížka se dle mého vůbec nepovedla.

Katka2382
08.02.2018 5 z 5

Milé a laskavé dílko.Krásná knížka a film se taky moc povedl.

pichova.veru
01.02.2018 5 z 5

Skvělá kniha :)

dadako
26.01.2018 4 z 5

Příjemné oddechové vyprávění.

jarka80
25.01.2018 3 z 5

Pohodové čtení na odpoledne, ale také jsem čekala podle hodnocení víc.

marketa9252
21.01.2018 5 z 5

Krásná oddechovka.

Selendra
21.01.2018 5 z 5

Velmi krásný příběh. Film jsem viděla až po přečtení knihy, byl věrohodně natočený. Doporučuji obojí!

Magdalena5
18.01.2018 5 z 5

Před dvěma týdny jsem si pustila Svěrákův film a moc se mi líbil a opět jsem si půjčila knížku a srovnávala. Oboje se mi líbí. Knížka mi připomíná válečné dětské vzpomínky pana Anderleho na Pavlíkovské vsi. Využívám do výzvy - Magnesia litera

Lily101
14.01.2018 2 z 5

Vzhledem k ocenění jsem čekala od knihy víc. Povrchně se mě dotkl děj, ale nic hlubokého to ve mně nezanechalo. S klidným srdcem bych knihu doporučila dětem. Neberu to autorovi k tíži (ve smyslu hodnocení), ale iritovalo mě, jak děti odsuzovaly Edu kvůli tomu, že je z Prahy.

PavlínaAlžběta
10.01.2018 5 z 5

Naprosto dokonalé po všech směrech od našeho pana umělce s velkým U. Shlédla jsem filmové zpracování a hned přečetla i útlou knížtičku od pana Svěráka. Styl vyprávění, krátkých povídek, které jsou popisně napsány, vykreslují veselé příběhy, postavy i nelehkou atmosféru. Přesto nadchne, každého čtenáře. Nic těžkého, naprosto oddychové, úsměvné a milé. Čtení, které máte přečtené za hodinu za dvě. Doporučuji obojí, jak film, tak i tuto drobnou knihu.

martas79
09.01.2018 5 z 5

Tak vám mě to učarovalo. A jako všechno je to hořkosladké a krásné...

VílaElvíra
06.01.2018 3 z 5

Těšila jsem se až to dočtu. Celá kniha je smutná a nemohla jsem se zbavit tísnivého pocitu :-(

4xbabča
06.01.2018 5 z 5

Moc hezká knížka stejně jako film a to díky laskavému humoru autora Zdeňka Svěráka.