Bez rozlúčky

Bez rozlúčky https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391588/bmid_bez-rozlucky-XTX-391588.jpg 4 595 127

Play On série

Nora O’Brienová uteká z Ameriky do vysnívaného Škótska v presvedčení, že je to správny krok. O tri roky však ostáva sama, spoločnosť jej robí iba vina a ľútosť... ... kým jej do života nevstúpi Aidan Lennox. Príťažlivý Škót je starší, skúsenejší hudobný producent a skladateľ. Nora vzťah s ním spočiatku rázne odmieta. Napokon ich spojí smiech aj vášeň. Život však Aidanovi ukáže svoju krutosť a on namiesto toho, aby hľadal oporu v Nore, zmizne. Po jeho náhlom odchode Nora precitne. Hnev i bolesť ju vyburcujú, aby vzala svoj osud do vlastných rúk a konečne si splnila sny. Študuje na univerzite, hrá v divadle a po dlhom čase má pocit, že je všetko v poriadku. Vyhýba sa vzťahom a sústredí sa iba na vytýčené ciele. Na prvý pohľad je to také jednoduché.... kým sa znova neobjaví Aidan a z neznámych dôvodov ju nenávidí.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

Play On , 2017

Catyna
16.04.2020 5 z 5

Pěkné počtení

Kočičáci
08.04.2020 4 z 5

Romantika každým coulem! Zahraje vám na city a zároveň vás lechtivými scénami rozžhaví doběla! To autorka opravdu umí.
Za mě:
Kdyby měla kniha tak polovinu stran, vůbec bych se nezlobila.
Kdyby překladatelka nezvolila pro Skoty to naše moravské nářečí, udělala by lépe, hrozně mi to rvalo uši!
Kdyby tam korektor nenechal TOLIK! chyb, byla bych spokojenější.
Na zresetování hlavy ideální :-D

LadyAlena
05.04.2020 5 z 5

Ach ano, spláchla mě úžasná vlna romantiky. Krásný příběh. Doporučuji všem dámám ❤

Red-haired
02.04.2020 2 z 5

Bez rozloučení je kniha, která mi dala dost zabrat, a dokonce jsem ji v určité chvíli chtěla odložit nedočtenou, ale když už jsem se s ní tolik natrápila, přinutila jsem se ji dokončit. .
Kniha je rozdělená na tři části, přičemž první část bych charakterizovala jako DEPRESIVNÍ, druhou část jako SEBEMRSKAČSKOU a třetí část jako JEDINOU, KTERÁ STOJÍ ZA TO – tady jsem konečně poznala styl autorky, kvůli kterému jsem knihu pořizovala a díky kterému jsem si tak oblíbila její předchozí knihy.

Největší problém jsem během čtení měla s hlavní hrdinkou Norou, která pro mě byla od začátku nudná, a na rozdíl od jiných hrdinek Samanthy Youngové slabá, bojácná, zaseknutá – prostě vše, co nesnáším. Naštěstí se Nora v příběhu vyvíjí, pro mě však bohužel příliš pomalu a teprve po cca 300 stránkách čtení, kdy přichází třetí část, jsem ji dokázala snášet.

Od čtení nikoho neodrazuji, kniha si své čtenáře určitě najde, mě však první dvě třetiny plné deprese a sebeobviňování dost unavovaly a není to to, co v knihách vyhledávám. Plus – musím vytknout ještě další maličkost – ten rádoby skotský přízvuk v překladu zní naprosto příšerně!

majuska88
31.03.2020 5 z 5

SPOILER - komentář obsahuje informace, které prozrazují část děje.

Kniha se mi velmi líbila, i když mě zarazila náhlá smrt Jima, kterou spisovatelka vyřešila manželské neshody. Kniha má hezký příběh plný dobrodružství, hledání sama sebe, lásky a sexuálního napětí. Knihu bych si klidně přečetla znova.

Šíla
29.03.2020 4 z 5

Vadilo mi akorát to nářečí, to jsem nemohla překousnout. Jinak mě knížka bavila :-)

Marky1977
25.03.2020 5 z 5

Samantha Young se čte velmi hezký. Má svůj osobytý šarm ve psaní. Miluji Skotsko ???????????????????????????? a její příběhy jsou balzám pro moji duši.

Litocha
25.03.2020 3 z 5

Knížka není docela špatná, ale žádný hluboký dojem taky nezanechala. Hrdinka nebyla tak docela miss sympatie (třeba její výčitky svědomí byly dost únavné, nechápu, proč si tak libovala v sebemrskačství - na druhé straně tady bylo docela hezky zachyceno, že s osobními démony se člověk nevyrovná přes noc), Jim mě vloženě štval prakticky od první stránky, na které se objevil. Aidan už se mi zamlouval víc.
Děj je samozřejmě neskutečně přitažený za vlasy, ale aspoň si Nora prošla nějakým vývojem. Delší časový úsek mi nevadil, naopak mě jindy dráždí, když je v knížkách popisovaná láska až za hrob, která vznikne během měsíce.
Celkově je to text, ke kterému nemám potřebu se vracet a který dost rychle vyvane z paměti. Ale upoutala mě obálka.

warca
25.03.2020 3 z 5

Příběh byl spletitý, utekla v něm celkem dlouhá doba, ale přesto jsem z něj nezískala takový ten nostalgický pocit z pohledu zpět. Autorce bylo těžké její vyprávění věřit. Hlavní hrdinka mi k srdci až tak nepřirostla. Líbilo se mi, jak si překladatelka prohrála s přízvukem.
Některé části byly dost předvídatelné. A samozřejmě nesmí chybět sex, spousta sexu. Řekla bych, že až možná příliš.
Taky nechápu prolog, který je vlastně jen kapitolou z prostředku přesunutou na začátek. Nevidím v něm moc smysl.
Tak vám nevím. Mám z toho smíšené pocity.

Spoilery!!!!
Jak příhodné, zrovna, když se chystala hlavní hrdinka opustit manžela, souhrnou okolností jí zemře. z čehož je samozřejmě dívka zdrcená. jako by ji autorka nechtěla přičítat další hřích. udělat ji bezchybnou.

Kristulda
22.03.2020 5 z 5

První kniha od této autorky,dostala sem ji jako překvapení ve skupince Knižní ježíšek. To nářečí mě dost štvalo,ale jinak pěkný příběh, čtivé,trošku sexu, za mě překvapení a krásné čtení.

Myška43
03.03.2020 4 z 5

Moc zajímavý příběh, moje oblíbená autorka nikdy nezklame. Doporučuji!!!

perpe2a
03.03.2020 4 z 5

Hezký a čtivý román o lásce. Sexy chlap, nejistá dívka, trochu sexu. Na oddechové a zasněné čtení jak dělané. Mohu doporučit.

Pajina324
27.02.2020 4 z 5

Konečně po dlouhé době něco jiného. Hezký příběh, prolínání děje se vzpomínkami. Bavilo mě to a četlo se to lehce a jedním dechem.

Maruš.D
27.02.2020 5 z 5

Já jsem se po přečtení komentářů dlouho přemlouvala ke čtení a nakonec jsem trochu litovala, že jsem si neudělala svůj vlastní názor.
Mně se kniha líbila. Je to přesně autorčin styl psaní. Dostala jsem, co jsem očekávala. Vlastně i něco víc. Kniha mne bavila, byla nečekaná a docela i nepředvídatelná. Rozhodně ta část s Jimem.
No... Určitě se k ní někdy vrátím. :-))

ovecka535
24.02.2020 5 z 5

Pěkné čtení

HockeyGirl
21.02.2020 3 z 5

První kniha, kterou jsem od této autorky přečetla. Trochu jsem se bála toho, jak se mi vůbec bude líbit. Každý má samozřejmě svoje názory, někdo daného autora číst nechce a někdo na něj nedá dopustit. Samantha píše moc pěkně, ale na můj vkus se dost věcí opakovalo, hlavně na konci knihy. Měla jsem dojem, že čtu pořád jednu pasáž, pořád dokola. Stejně tomu tak bylo i na začátku. Začátek knížky mi přišel docela zvláštní, takový "hrrrr", všechno se tam stalo docela rychle. První stránky byly pak i v pozdější části knížky, takže je to tam vlastně 2x. Nevím, někdy mi to přišlo nudné a zbytečně natahované, některé pasáže bych vypustila a hned by se to četlo lépe. Ale to jen můj názor. :) Knihu jsem dočetla dnes (21.2.2020) a docela jsem ráda. Konec se mi líbil hodně moc, tam už se to někam pohnulo, jinak jsem četla spíš z donucení. Knihu jsem neodložila, zase tak špatná nebyla, abych ji nedočetla.

V.Vendulii
13.02.2020 3 z 5

Mám velmi smíšené pocity. Příběh se četl rychle a děj ubíhal, tedy alespoň první tři čtvrtiny. Po tolik očekávaném shledání,i když každý čtenář ví jak to dopadne, přišly nesmyslné zvraty. Za mě přehnané. Taky mi několikrát rozum stál nad rozhodnutími Nory, protože si neumím představit, že by se někdo v její situaci takhle opravdu zachoval. Jako celek pěkné, ale dobrá kniha ve mně vždy něco zanechá, tentokrát se to bohužel neprovedlo a už teď vím, že až očima v mojí knihovně zabloudím na knihu Bez rozloučení, nebudu si pamatovat o čem byla. Možná jsem opět měla na základě hodnocení příliš vysoká očekávání, asi musím před otevřením knihy přestat koukat na počet hvězdiček. :-)

wendy944
09.02.2020 5 z 5

Nádhera prostě se čte jedná radost

Lofda
03.02.2020 3 z 5

Líbil se mi příběh jako celek, vývoj postav za ty roky, těch pár zvratů, některé myšlenky.. Ale všechno to chvění, motýli v břiše, uhrančivý pohled zelených očí atd. No, to už bylo na mě moc! Takže hodnotím půl napůl a jdu dál, nemám důvod se ještě někdy k tomuto příběhu vracet.

Kristy.Seb
29.01.2020 5 z 5

Na svůj věk byla Nora velmi vyspělá. Život se s ní nemazlil. Ale nakonec i jí potkal happyend.