Bez rozloučení

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Nora O'Brienová utekla z Indiany do Skotska, přesvědčená, že dělá správnou věc. Po třech letech v nové zemi jí však zůstala jen vina a lítost. Pak do jejího života vstoupil Aidan Lennox, starší, světaznalý a přitažlivý hudební skladatel. Ačkoli byli každý z jiného světa, probudili jeden v druhém vášeň a sílu nevzdávat se, navzdory ztrátám, které v minulosti utrpěli. Dokud jim osud znovu nehodil klacky pod nohy. Teď pohání Noru kupředu zlost a bolest. Vztek ji přinutil převzít kontrolu nad životem. Konečně si plní sny, chodí na univerzitu, hraje divadlo, přesně, jak po tom toužila. Soustředí se na své cíle a vyhýbá se tomu, aby jí někdo znovu zlomil srdce. Není to však tak snadné, jak by si přála…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/409974/bez-rozlouceni-NXV-409974.jpg 4.3130
Série

Play On 1.

Žánr
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno · Ikar (ČR)
Orig. název

Play On · 2017

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (32)

Kniha Bez rozloučení

Přidat komentář
georginaa
dnes

Vcelku příběh čtivý, působivý, smutný i veselý....ale to, že se příběh odehrává ve Skotsku a ti dva kluci mluví moravsky??? Ostatní mluvili normálně, to bylo docela úchylný. Jasně, potřebovalo se to jaksi odlišit, ale myslím že by to šlo i lepším způsobem. Vtipné mi to nepřišlo, spíš jako rušivý element. Osud si nevybereš, když už někoho v srdci máš, zůstane tam napořád. I když se objeví různé překážky, srdce si stejně najde toho jediného....a to se stalo i Noře a Aidanovi.

jinbr
předevčírem

Příběh je bezesporu zajímavý. Takový souběh událostí značí hlavně to, že se daný jedinec, zde hrdinka, potřebují něčemu naučit. V tomto případě si být si vědoma svojí hodnoty a nenechat se citově vydírat či manipulovat. Všechno je to o nastavení v hlavě a mě se zdá i docela logické, byť někomu nepravděpodobné, že se k sobě vrátili až po těch skoro dvou letech. Protože aby to mohlo nakonec fungovat dobře, bylo potřeba, aby oba zvládli tu "svoji lekci". Tato kniha trochu vybočuje z běžných knih romanticko/erotického typu a mě se právě proto líbila.

margitka13
předevčírem

Toto je asi najslabšia kniha od tejto autorky. Čítala som ju dávnejšie a už si ani poriadne nepamätám o čom bola. Asi si ju musím oprášiť.
Ale čo si pamätám, tak ma nijak extra nenadchla.
Samantha má ROZHODNE lepšie knihy.

Karola050716
09. října

Komplikovaný příběh jedné holky a cca 5 let jejího života..překvapivě z toho člověk nemá pocit povrchnosti, i když se v knize stane spousta věcí a obsahuje minimálně tři časové roviny...trochu mě otravovalo to sebemrskačství hlavní hrdinky, ale jinak to bylo působivé a příjemné čtení.

Terka18
06. října

Kniha se mi moc líbila, i když jsem měla občas chuť hlavní hrdiny trošku proplesknout, aby se jim v té hlavě rozsvítilo dříve. Příběh mě bavil, občas jsem se i zasmála a občas jsem měla slzy v očích. Noru jsem chápala, její blok a obavy a jsem ráda, že to autorka ukončila, tak jak to ukončila. Knížka skončila v mojí knihovně a určitě tam zůstane,abych se k ní mohla vrátit.

TomuVer
05. října

Ten dôvod,prečo sa to pokazilo medzi zaľúbeným párikom uprostred príbehu? Na môj vkus od veci. Z knihy celkovo mám zmiešané pocity. Youngová to vie aj lepšie.

blonďatá.luc
30. září

Jestli někdo umí psát romantické příběhy s nádechem erotiky, pak je to Samantha Young. Kniha je rozdělena do tří částí, každá z nich se odehrává v jiném roce, a vypráví příběh Nory, mladé Američanky žijící ve Skotsku (ideální místo pro romantický příběh). Nora je jediný vypravěč a musím říct, že jsem si ji vážně oblíbila (čemuž určitě pomohla i věková blízkost). Hlavní hrdina by se opět mohl přidat k těm typickým představitelům červené knihovny, ale to není nic nečekaného - proč by to autorky měnily, když to tak dobře funguje. Taky mě potěšilo, že byť v knize vystupuje vícero postav, dokázala jsem si je zapamatovat, protože jsou dávkovány pěkně postupně, aby si na ně člověk měl dost času zvyknout. Dialogy byly místy vtipné a svižné, místy jsem neměla daleko k slzám. Kniha ve mně tedy vyvolala mnoho různých pocitů a s poslední stránkou mě zanechala dokonale šťastnou a rozbitou.

Léňa2510
29. září

Nádherná kniha, veľmi som si ju užila, aj som sa pri nej smiala aj som zirala s otvorenou pusou. Super super!

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Podpořte ji svým hlasem v Ceně českého internetu (nominována je v každé druhé kategorii)

Štítky

pro ženy erotika Skotsko romantika

Autor a jeho další knihy

Samantha Young
skotská, 1986

všech 9 knih autora

Kniha Bez rozloučení je v

Právě čtených12x
Přečtených180x
Čtenářské výzvě5x
Doporučených6x
Knihotéce117x
Chystám se číst242x
Chci si koupit67x
dalších seznamech1x