Písně kosmické

Koupit

Známá sbírka českého spisovatele a publicisty Jana Nerudy, člena literární skupiny Máj, nám představuje typickou náladu své doby. Víru v technický pokrok a světlou budoucnost lidstva doplňují pročeské národnostní tendence. Svět je chápán, na rozdíl od dřívější doby, materialisticky, autor polidšťuje jednotlivá vesmírná tělesa, a tak je přibližuje čtenářům. Z celé sbírky vyplývá optimismus devatenáctého století, věku páry a do té doby nevídaného technického pokroku....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/343504/pisne-kosmicke-LPm-343504.png 3.9222
Poezie
Vydáno, Tribun EU

Kniha Písně kosmické

hanavka

Fascinuje mě, co vše bylo o vesmíru známo už na konci 19. století. Doporučuji během čtení vyslechnout pořád na ČRo Písně kosmické s astronomem Jiřím Grygarem.

Ronnie68
08.12.2020

krásné verše ..

ashburton
31.10.2020

Čtenářská výzva 2020, čteno průběžně po celý rok. Není to můj šálek kávy, takže dávám jenom průměrné hodnocení, i když je to asi dílko kvalitní...

Peter74
28.06.2020

Super zbierka básní, každú som si užíval.

EvaD
14.05.2020

Nevím, jestli je to více o kosmu nebo o lidech. Někdy optimismus a víra v lidského ducha, ale pak zase tvrdý realismus a skepse.
"Boj, všude boj, kam oko zře!
I věčné slunce, chce-li žít,
musí se kolem s slunci bít -
had hada-li nepozře
drakem se nestane."
Napsáno před Einsteinem. Jak by asi sbírka vypadala, kdyby ji psal dnes? Černé díry, červí díry, kvantová mechanika? Měl by se toho ujmout třeba Krchovský.

Radka1911
03.03.2020

Písně kosmické byla první sbírka básní, kterou jsem už jako dítě přečetla. Nádherné verše, líbí se mi dodnes.

emilieselden
29.02.2020

Krásné verše. Akorát u toho doslovu o socialistické práci jsem se pěkně nasmála.

verca0794
22.01.2020

Jak lvové bijí o mříže jsme se učili na ZŠ a ještě dodnes si báseň pamatuji.
Pěkné verše.