Střet králů

Čas zešílel. Deset let dlouhé léto pokoje a hojnosti se blíží ke konci, a jako zuřivá bestie se neodvratně blíží krutá, mrazivá zima. Dva mocní muži – král Robert Baratheon a lord Eddard Stark – kteří třímali žezlo moci v časech nuceného míru, jsou mrtví. Zatímco oblohu protíná znamení zkázy – kometa barvy krve a plamene – o moc nad rozdělenou říší bojuje šest frakcí. Eddarův syn Robb byl korunován za Krále severu. Na jihu vládne domnělý následník trůnu Joffrey Baratheon, oběť intrik dvořanů v Králově přístavišti. O trůn usilují také dva Robertovi bratři a ke starému způsobu dobývání se rovněž vrací v nemilost upadlý rod Železných mužů. V bitvě o světadíl riskuje svou existenci i exilová královna, Matka draků. A na severu se muži Noční hlídky vydávají do krutých končin za Zeď, aby se vypořádali s divokými a Jinými, co tam přebývají. Na pozadí krvesmilstva a bratrovraždy, alchymie a válek lze cenu slávy měřit jen krví. A chuť vítězství mohou poznat pouze muži a ženy z té nejtvrdší oceli... a s tím nejtvrdším srdcem. Protože – když se střetnou králové – chvěje se celá říše....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/79_/79149/stret-kralu-nir-79149.jpg 4.72605

Píseň ledu a ohně (2.)

A Clash of Kings (1998)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Talpress

B-artX
včera

Ze Střetu králů nejsem tolik nadšený, jako jsem byl ze Hry o trůny. Nemá to už takové koule, jako měl předchozí díl. Ale stále to je prostě něco dokonalého, jsem velmi spokojen a všech 900 stránek jsem si užil neuvěřitelně. George je něco jako knižní Tarantino, prostě mistr.
Ještě že jsem před knihou viděl seriál, jinak bych se v postavách ztrácel.

ejwa1937

Parádní, jako vždy :)

Vesmich
24.12.2017

Tak se do série postupně nořím. Po přečtení prvních dvou dílů v jedné šňůře, si dám trochu pauzu, přeci jenom je to nálož písmen! Zatímco v prvním díle bylo sem tam i nějaké radostné světlo, zde ho bylo pomálu. Válka a zmar a zmar a válka, popsané tak naturalisticky, že takto nějak to zcela jistě bude. A lhostejno, jestli možná kdysi kdesi nebo nyní kdekoliv. Zhroucení řádu a hodnot a všude oheň a násilí a hnus a jedno v čím jménu. Líčení bitvy o Králův přístav je hodně působivé, včetně proměn Tyrionovy bojové nálady. Pokračování si dám určitě, jen si dopřeji pauzu.

Adhara
18.12.2017

Len o málinko horšia ako prvý diel, ale stále veľmi dobrá. Milujem prekvapujúce knihy, knihy vychádzajúce zo zaužívaných schém a vyjazdených koľají. Pieseň ľadu a ohňa dokonca vychádza z tých koľají natoľko, až vo mne ako v čitateľovi obnovila prianie, aby sa aspoň v niečom k tým koľajam autor späť priblížil a sem-tam doprial postavám aj trochu šťastia. Čo je u mňa ojedinelé – čítala som mnoho kníh, kde som mala pocit, že ich rozmaznaní ufňukaní hlavní hrdinovia si žiadny happyend nezaslúžia.

mpb1913
12.12.2017

Střet králů pokračuje přesně ve šlépějích předchozího dílu. Jako bych nezačal číst novou knihu, ale jen otočil na další stránku. Maximální spokojenost. Moje číslo jedna je Ohař, tak snad hned na další stránce nepřijde o palici. Bohové buďte dobří.

mitsucz
03.12.2017

Nemá cenu se rozepisovat i druhý díl patří k tomu nejlepšímu co si můžeme v žánru fantasy přečíst. Jasných pět hvězd!

Malýmedvěd
25.11.2017

Velmi poutavé a výborné čtení, člověka to nenechá na chvíli odložit knihu. Přečteno jedním dechem. Děj a postavy jsou velmi dobře vystavěné a opravdu se z toho stává malá droga. Na druhou stranu je to i dost natahované a násilí a brutality jsou popisované zbytečně detailně až sadisticky.

Gustik5
10.11.2017

Dle mého o setinku horší než první díl, přesto však neskutečně čtivé a zábavné. Ze všech postav pro mne v této knize jednoznačně vedl Tyrion, přičemž v Bouři mečů jsem si oblíbil až na výjimky téměř všechny. Postavy jsou totiž nečernobílé, a dokonale propracované, jednají na základě vlastních, mnohdy ne nepochopitelných pohnutek. U Martina se mi líbí to, že místy se nezatěžuje popisy událostí (např. bitev), a dává tak prostor čtenářově fantazii...

Miro.slav
19.10.2017

Druhý diel pokračuje v našliapnutom tempe. Postupne, ako odchádzajú niektoré postavy, ďalšie pribúdajú. Stretávame sa aj s novými rodmi. Stále solídne, čítanie ubieha ako nič. Odporúčam.

Vandiba
03.10.2017

Ze začátku jsem se opět nemohla začíst, ale pak jsem hltala další a další stranu a přála si, ať to neskončí. Pravdou je, že některé pasáže byly popisovány dopodrobna a knize možná škodí, ale u jiných byl větší popis lepší pro představivost. Za mě rozhodně super počtení a těším se na další díl. :)

Precim
29.09.2017

Super pokračování prvního dílu. Bylo zde mnoho dějových zvratů, které překvapily příjemně i nepříjemně. Byla zde spousta akčních a epických zápletek, a taky konečně jedna pořádná bitva. Bohužel mě nemám z knihy jen pozitivní emoce. Zhruba v polovině knihy jsem si začal uvědomovat, že děj se neposunuje tak rychle, jak bych chtěl, a že některé pasáže jsou velice zdlouhavé. Jako všichni čtenáři Písně ledu a ohně mám své oblíbené a neoblíbené postavy, proto, pokud se děj točil kolem některé z těch horších, přícházela dokonce i nuda.

keselylenka
13.09.2017

Příběh je zajímavý, ale za mě moc rozvleklý. Přeskakovala jsem některé osoby a pasáže.

natkaf
10.08.2017

Skvělé pokračování, pro mě osobně lepší než první díl. Na styl psaní autora už jsem si nejspíš zvykla, proto mi kniha velmi rychle utekla. Kniha máopět poutavý a překvapivý děj, nečekané zvraty a konec, po kterém pokračování prostě potřebujete. Postavy se dále rozvýjejí a já se pouze utvrdila v tom, které mám ráda a které naopak nesnáším. Stejně tak jsem si zařadila i nové hrdiny. Seriál neznám a proto mě vše dokonale šokovalo. Nemůže se dočkat dalších dílů a mnohokrát doporučuji.

dennie3
06.08.2017

Kniha mě bavila o dost méně než ta první, trvalo mi dva roky, než jsem ji konečně dočetla. Přesto si ale nezaslouží méně než tři hvězdičky - další propracované dílo.

Anoell
06.07.2017

Pohledy některých postav jsou nudnější než pohledy jiných, autor možná všechno až trochu moc popisuje, což po chvíli začne unavovat... ale jinak dávám rozhodně palec nahoru.

kní
25.05.2017

Testosteron? Ne. Tetisícsteron taky ne. Málo. Testotisícsteron!

papajapa
21.05.2017

Neskutecny pocet stranek. Nadseni po prvnim dilu trochu opadlo a musim rict, ze nektere casti me az nudily. Naopak jsem se tesila na vypraveni Jona, Aryi a Daenerys.

Werosaurus
17.04.2017

Meh. Daleko nudnější než první díl. Ani se mi nechtělo to dočítat. Postav se zajímavým dějem značně ubylo a dává se prostor postavám které jsou nudné a nezajímavé. Některé kapitoly máte chuť prostě přeskočit.

Heisenberg
02.04.2017

Déjà vu. Znovu mě to nenadchlo.

PeťkaW.
28.03.2017

Místní komunita a zarytí fanoušci mě nejspíš ukamenují, ale nemůžu si pomoct a napíšu svůj názor. Martin je bezkonkurenční vypravěč. S každou kapitolou mě víc a víc fascinuje to, jak měl tento svět promyšlený a vypiplaný. Každý rod má svou bohatou historii, ke každému místu se váže nějaký příběh, pověst, všechno má své postavení v minulosti a ta se tak promítá i do vyprávěného času a prostoru. Před touto stránkou knihy se opravdu nedá jinak, než hodně hluboce smeknout. To samé platí i o vypravěčském umění a propracovanosti charakterů. Všechno má zkrátka svůj řád a místo v ději, který je poutavý, neotřepaný, čtivý a má plno zajímavých míst a zvratů.
Chápu, že vzhledem k počtu postav a právě i oné složitosti a komplikovanosti příběhu, musí být kniha rozsáhlá, jinak by to asi ani nešlo, aby vše mělo hlavu a patu a aby všechno bylo dostatečně vysvětleno. Přece jenom si ale myslím, že dost pasáží bylo zbytečných a když ne přímo zbytečných, tak zbytečně natahovaných a já se opravdu chvílemi nudila a říkala si, že už by ten či ten úsek mohl skončit. A jakmile se něco podobného při četbě děje, tak je to prostě špatně. Neříkám, že Střet králů není dobrý. On je dobrý. Je akční, brutální, překvapivý, originální... ale Hra o trůny byla dle mého názoru v komplexním pohledu lepší, čtivější a obsahovala, pro mě, zajímavější a sympatičtější postavy.

HermionaKnihom
12.03.2017

O trochu slabší než Hra o trůny, ale překousala jsem to. Nejvíc mě bavili kapitoly o Tyrionovi (já ho prostě zbožňuju), Sanse, Arye a Jonovi. Úplně nemusím Catelyn a Brana a Davos s Theonem zezačátku taky moc nezaujali. Ale jinak dobré a vrhám se na další díl. :-)

Acamar
12.03.2017

Tak druhý díl zdolán, v době nemocenské to šlo samo:-) Díky tomu, že jsem první díl četla nedávno, tak se mi dobře navazovalo na děj i postavy. Opět velmi čtivé a napínavé, snad jen o pasáže s Theonem bych se obešla a o ten malý šok-úskok kolem Brana taky...Třetí díl nachystán, ale ještě se chvíli pomučím čekáním:-)

Majdule
05.03.2017

Druhým dílem Píseň ledu a ohně košatí a zaplétá se. Dlouhou dobu jakoby se příběh nadechoval. Ovšem pozor nikdo neumí nádech na skoro 500 stránkách podat tak poutavě jako autor této ságy. Stránky plynou s rozkoší a děj nikam nespěchá. Prudký výdech akce a děje se ovšem blíží.
Druhá část je strhující. Jenže já jsem měla velký problém. Pro mě osobně byla příliš násilná. A tak jsem se odhodlávala do dalšího čtení, dokonce jsem se i zasekla. Přes lehkost stylu se mi to četlo těžko.
Velkolepé, ale já si dávám pauzu.

KatChiss
23.02.2017

Musím dát 4 hvězdičky, protože mě tento díl nebavil tak jako ten předešlý. Na můj vkus moc popisů a hluchých míst, kde se nic nedělo. Možná to je ale tím, že jsem viděla seriál, takže vím, co se stane. Jinak před Martinem smekám, styl psaní je úžasný a že toho psaní není málo. Už se těším na další díl :)

Jančislava
20.02.2017

Musím říct, že se mi tento díl četl lépe než předchozí. Nemám, co dodat a jdu na další :-)

fvalek
02.02.2017

Další skvělý díl navazující na první, už tak perfektní, díl. Děj už pomalu nabírá na obrátkách, objevují se nové postavy a já musím říct, že jsem moc spokojený. Má sice méně zvratů, ale děj už jde znatelně kupředu. Postavy se začínají pomalu vybarvovat. Není tak dobrý jako třetí díl, ale nijak si nestěžuji. Celá série mi přijde jako jedna velká gradace (až na Hostinu pro vrány, ta byla maličko slabší) a já prostě napjatě čekám jak to všechno skončí.

Jo a měl jsem fakt rád Renlyho.... :D

Alex.Barunka
31.01.2017

Spíš 4,5 za hluchá místa. Ale samozřejmě je to Martin, kterému se jedno z nejvýznamnějších míst ve fantasy žánru, asi těžko odpáře.

Hellrampage
16.01.2017

Kvalitne napísaná kniha. Keďže to písal G.R.R.Martin, viete, že sa to bude výborne čítať. Osobne to bol pre mňa horší diel než prvý, tých zvratov tam nie je až tak veľa, no postáv teda veľa pomrelo a som zvedavý, s kým bude Martin ťahať sériu (ale je tam ešte veľa dobrých postáv: Rob, Bran, Tyrion, Catelyn). Teším sa na ďalší diel, no musím si dať od série pauzu, pretože ma nebavila až tak, ako som očakával. Aj tak mám čas, kým Martin dopíše ďalšie knihy, takže sa nemusím ponáhľať... 90%

Alaglesia
14.12.2016

Další díl Hry o trůny za mnou a já se nemůžu dočkat pokračování. Zaujala mě především dějová linie, kolem Zdi, že je zeď v ohrožení a hlavně osud Jona. Jsem zvědavá na další osud Brana a Aryi. Zítra asi naběhnu do knihkupectví pro další díl. Hodnotím 100%, protože v dnešní době mnoho zdařilých knih už nevychází.

haki34
08.12.2016

Druhy diel za mnou a vrham sa na treti !!! Vo volnych chvilach premyslam o osudoch postav, hyckam si tu atmosferu v sebe a snivaju sa mi divne sny !!! Martin je proste majster pera,,...a zabava graduje..

Pretoze Arya aj Tyrion a Jon patria k mojim oblubenym, ocenila som mnozstvo priestoru , ktore dostali...
Ano, tiez by ma zaujimalo, kto bol tajomny braavosan Jaqen H'ghar ???

Theon by po tomto diele mal dostat privlastok Tragicky... Vyfarbil sa sice, ale svojim cinom a predstieranim smrti Brana a Rickona im vlastne umoznil prezit...a paci sa mi ako sa dej zamotava zelenymi snami , vlcimi snami, a celkovo, mladi Starkovia a ich zlovlci - neda sa im nefandit !! (Vcetne bastarda Jona Sneha)

Som zvedava , ako sa do deja este zapoji Lysa Arryn ....
Zaujimave, zaujimave, zaujimave motanie nitiek osudov...
Tyrion ma dostal svojim vypadom, a teda tesim sa ze v tomto diele prezila drviva vacsina hlavnych hrdinov (bez jeho hlasok, ktore ma nutili smiat sa miestami aj nahlas, by to nebolo ono !!!!)
Danyina chvila este urcite pride !!! Graduje magia , Melissandra a jej tiene - teda pekne nechutne !! Ohne alchymistov su proti tomu nudne ...
No proste, rozbehlo sa to paradne a tajim dych, co bude dalej !!!

A hned po docitani som o 22:30 otvorila treti diel ;)