Tanec s draky

Tanec s draky https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/124835/bmid_tanec-s-draky-OaI-124835.jpeg 5 2702 230

Na východě, sužována svými nepřáteli, vládne jako královna města postaveného na prachu a smrti Daenerys, poslední potomek rodu Targaryenů, jejíž draci vyrostli do hrůzné dospělosti. Nyní, když je známo místo jejího výskytu, se mnozí vydali Daenerys a její draky hledat. Mezi nimi i trpaslík, Tyrion Lannister. Mezi další hledače patří dornský princ, železný kapitán i tajemný modrovlasý mladík, který zdaleka není tím, za koho jej vydávají... Na severu stojí velká Zeď z ledu a kamene – stavba pevná jenom tak, jako jsou pevní ti, kdo na ní slouží. Jejím 998. velitelem byl zvolen nemanželský syn Eddarda Starka, Jon Sníh, který má nepřátele jak v Hlídce, tak za Zdí, kde se šikují k útoku armády divokých... A za Zdí je i malý chlapec, jeho bratr Bran, obdařený dosud netušenými schopnostmi.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Talpress

A Dance with Dragons , 2011

Owain
12.09.2013 4 z 5

No to doufejme, mám pocit že tuhle hnihu vydal po pěti letech od minulé =)

Missan
14.08.2013 5 z 5

Do pokračování naprosto úžasné série jsem se hrnula. Musím říct, že Martin nezklamal a jeho kniha byla povedená jako ostatní. Obzvlášť se mi líbilo posledních pár kapitol a od té doby co jsem knihu dočetla nemůžu klidně spát, protože mi pořád vztá hlavou jak to všechno dopadne a kdy konečně vyjde další jistě strhující díl.

LadyMichelle
13.08.2013 5 z 5

No, že já blbec jsem to četla, teď se akorát ukoušu z toho, že nevím jak to bude pokračovat dál! :D

Eneo
06.08.2013 5 z 5

V žádném jiném díle Písně ledu a ohně mne George Martin tak nerozčiloval, jako v tomto. První polovinu knížky jsem zoufale tesknila po postavách, které tam vůbec nebyly zmiňovány - kde jsou? Co se s nimi stalo? Proč další kapitola o tomhle? Ale dočkala jsem se, nejen postav, ale hlavně dalšího dokonalého kousku od tohoto autora. Snad teď budeme čekat na další díl kratší dobu.

Krišot
30.07.2013 5 z 5

Zase jednou nejlepší počtení poslední doby. Kniha je poutavá místy až návyková. Ani nevím, co bych o tom napsal, prostě si jí přečtěte. Akorát malá obava na závěr : Autorovi je už notně přes 60 let a navíc se upsal ke spolupráci na seriálu, zakže mám vzhledem k prodlužující se době vydání Vichrů zimy trochu obavy, aby jsme se vůbec dočkali ukončení série.

Belatris
26.07.2013 2 z 5

Většina knihy přinesla stejné rozpaky jako Hostina pro vrány. Zdlouhavé, grafomansky ukecané a na informace nijak extra bohaté kapitoly byly střídány několika zajímavými, atmosferickými a vybroušenými. Redukce počtu POV by prospěla, stejně tak redukce počtu stránek (nemám nic proti rozsáhlým knihám, ale nesmí z toho být ve 2/3 cítit zmiňovaná grafomanie).

Karcoolka2210
26.07.2013 5 z 5

V Y N I K A J U C E !!! Martin ma skratka talent. Pribehy oblubenych aj neoblubenych postav pokracuju, postavy pribudaju a ubudaju, veci sa vysvetluju, veci sa komplikuju ... proste parada, radost citat. Len teraz ktovie ako dlho cakat na pokracovanie :( :) AJ

Sigas
30.06.2013 5 z 5

S deprimující vyhlídkou na několik let čekání na další díl jsem si tuhle knihu zpočátku šetřil a dávkoval ji jen po malých částech. Po slabší Hostině pro vrány jsem z Tance z draky opět nadšený. Staré známé postavy se vrátily na scénu a ani dornská linka už nevypadá jako začátek jiného příběhu, ale organicky se do něj včlenila. Atmosféra je poněkud depresivní, dokonce bych řekl, že některé postavy klesly na samé dno zoufalství, ale, jak je u celé ságy zvykem, z tohohle světa se vám vůbec nechce odcházet. Druhá půlka příběhu se opět rozjela kolotočem strhujících zvratů. Kapitoly končí přesně ve chvíli, kdy jste v šoku z náhlého vývoje událostí, a zvědavost, jak bude děj pokračovat, vám nedovolí přestat číst. A tak z pomalého dávkování nezbylo nic a jen jsem lačně hltal.

Saffron
28.06.2013 5 z 5

Já prostě nemám slov, geniální autor, geniální příběh...Ale proč mi pořád bere všechny zajímavé postavy?! Ach jo, snad autorovo řádění přežijí alespoň někteří. Nebo je zlikviduje všechny a na železný trůn dosedne Grešle :))) No nemůžu se dočkat na další díl, už aby Vichry zimy zavály do našich krajů!

Lady Dracula
19.06.2013 5 z 5

Jakmile jsem zjistila, kde si tuhle knihu sehnat, okamžitě jsem si jí pořídila a musela jí začít číst, ačkoli se mi na stole nakupila spousta dalších zajímavých děl. Zpočátku byly však mé pocity mírně vlažné, očekávala jsem asi něco víc a ještě ke všemu velká prodleva mezi díly vykouzlila i černou díru v mojí hlavě a jen horkotěžko jsem vzpomínala, kde jsme to vlastně skončili v Hostině. Přesto jsem se nenechala odradit a během každé volné chvilky jsem knihu otvírala a pokračovala dál. A díky tomu jsem se od druhé půlky nemohla odtrhnout.
Stále si však nemůžu odpustit jako svou neoblíbenější postavu Tyriona. Přestože se z něj stala skutečná malá zrůdička, kdy jeho "hodnější" já zemřelo v Králově přístavišti a ty jeho vtipné hlášky, které si neodpustí v sebehorší situaci mě nutí k úsměvům, nemůžu si pomoci, ale jeho charakter je mi blízký. Ne, že bych byla stejná, ale vždy mě přitahovali "zlí" chlapci:))
Každopádně, promyšlený návrat mezi živé miminka Aegona, totální potupa Cersei, rozpad rodu Lannisterů, smrt prince Dorne a spousta dalších věcí, bylo něco, co mě překvapilo a šokovalo. V kladném slova smyslu. Připadalo mi, jako bych četla historii kdysi zaniklé země, natolik Martin propracovává své dílo. Na jednu stranu mne mrzí, že již to mám přečtené, ale na druhou stranu už se nemůžu dočkat dalšího dílu.
Co víc k tomu říct? Snad jen, že slova jsou vítr...

dada108
02.05.2013 1 z 5

Hostinu pro vrány jsem nedočetla a bohužel Tanec s draky taky ne, i když začal velmi slibně. Dá se říct, že tohle byla přesně linie děje a postav, které mně zajímají, ale.. děj se neskutečně vleče a už nemám chuť číst o poblitém trpaslíkovi apod. Nemám víc co dodat.

hankapimi
17.04.2013 5 z 5

Ústřední linka královny Daenerys a jejími draky, vyrůstajícími do mohutnosti a síly, Meerenský mír a sem mířící i trpaslík Tyrion Lannister poté, co skoncoval se svým otcem. Velitelem na Zdí byl zvolen nemanželský syn lorda Starka John Sníh, který si tuto čest bezpochyby zasloužil. Ukazuje se mužem moudrým, rozvážným a obezřetným, obklopen nepřáteli na Zdi i za ní, kde se šikují armády divokých. A koho by nechala klidným zrůdnost lorda Ramseyho Boltona a mistrně vykreslená psychologie Smraďocha a jeho myšlenkové pochody, až člověk zapomene dýchat...Proto je vyprávění G.R.R.Martina tak návykové - nechává čtenáře v pochybách a nejistotě, zda se jeho oblíbenci v poslední chvíli zachrání, či je má už "odepsat a zapomenout". Současně je mu mrazivo po těle při jeho úžasných sugestivních popisech blížící se zimy, plížícímu se chladu, mrazu, sněhům a vichrům. Možná mi dáte za pravdu, že až vyjde kniha Vichry zimy, oprášíme kamna i v létě a raději si při čtení přitopíme...

mijagi80
10.04.2013 4 z 5

Asi jsem už z celé série trochu unavený, ale v tomto díle jsem poprvé za celou sérii některé pasáže přeskočil, děj mi přišel až příliš "košatý" a do čtení jsem se musel občas přinutit. Jinak postavami, nápady i dějovými zvraty autor opět nešetří.

Stexer
08.04.2013 3 z 5

Musim sa priznat, ze ma tato seria cim dalej viac sklamava. Obrovsky dej je super, ale postupne vyvrazdovanie oblubenych postav je smutne. Necakam sagu typu Tolkie, Jordan alebo Goodkind, ale ak bude 6. Diel horsie akobtento budem vazne smutny. Jon snih podla vsetkeho asi nezomrie co je jeden bonus. Dufam ze pribeh neskonci ako Mass Effect 3.

makke
22.03.2013 5 z 5

Když jsem na doporučení začala číst tuto ságu, nevěděla jsem, že ještě není dopsaná. Při čtení Tance s draky jsem se těšila na rozuzlení a byla jsem opravdu překvapená, když se konec nekonal. Na druhou stranu se pocit překvapení brzy změnil v nadšené očekávání a radost z toho, že mě čeká další dobrodružství. No ale už aby to bylo :O).

Shashlick
22.03.2013 5 z 5

Kniha, která doplňuje Hostinu pro vrány a posouvá děj opět dále. Opět jsme se mohli přesvědčit, že nikdo nikdy nesmí míti nic za jisté.

OT-PI
20.02.2013 4 z 5

Tanec se mi líbil více než Hostina i když na Střet nemá. Děj se stále rozvětvuje a rozšiřuje. Už aby Martin dopsal další díl.

mephisto
12.02.2013 5 z 5

Jednojedine slovo - FANTASTICKE. Jediny problem je ze na konci knihy zistite ze chcete otvorit dalsi diel ... na ktory si musime este nejaky cas pockat ...

vekune
30.01.2013 2 z 5

Musím říct, že jsem byla hodně zklamaná. Měla jsem problémy knihu dočíst. Děj byl vzat hodně zeširoka, pro zajímavé postavy nezbyl žádný prostor. Hodně postav až se v tom člověk ztrácel. Všechny oblíbené postavy umřely, už o nemělo ten spád a atmosféru.

Mitsuko
23.01.2013 5 z 5

Pátý a předposlední díl série Písně ohně a ledu. Pamatuji si, jak mi o tom znám ívykládali (tehdy sledovali ještě seriál)...a tak jsme se rozhodla přečíst si knihu. Za Vánoce jsem přečetla první díl, během dalšího týdne druhý. V létě (tedy po půl roce) jsem dočetla Tanec s draky a můžu říci, že už od poslední kapitoly se těším na poslední díl. Člověk jako já, žije příběhy spolu s postavami. Sleduje rozhodnutí a strachuje se spolu s hrdiny. Já si velmi oblíbila Aryu, Sansu, Jona Sněha, Tyriona a dokonce i Theona. Vadí mi, co autor dělá někteýrm postavám, ale jinak nemám celkem co vytknout. Pan Martin posunul fantasy zase o něco dál.