Súboj kráľov

Súboj kráľov https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/211881/bmid_suboj-kralov-211881.jpg 5 3865 3865

Pokračovanie príbehu je rovnako strhujúce ako prvý diel, je plné zvratov, s ktorými čitateľ nepočíta a tie dodávajú deju neobyčajné čaro. Čas sa zbláznil. Leto pokoja a hojnosti, ktoré trvalo desať rokov, sa pomaly chýli ku koncu a ostrá, mrazivá zima sa blíži ako zúrivé zviera. Dvaja veľkí vodcovia – lord Eddard Stark a Robert Baratheon – ktorí vládli v čase vynúteného mieru, sú mŕtvi, stali sa obeťami kráľovských intríg. V celom kraji, od starovekej pevnosti Dračí kameň po nepriateľské múry Zimovresu panuje chaos, keď sa uchádzači o Železný trón chystajú násilím uplatniť svoje nároky vo vojne. Na oblohe sa objavilo znamenie skazy – kométa červená ako krv a oheň – a o rozdelenú zem bojuje šesť vojsk. Eddardov syn Robb sa vyhlásil za Kráľa severu. Na juhu vládne Joffrey, právoplatný dedič, no len podľa mena, a sám je obeťou intrigánskych dvoranov, ktorých je Kráľov prístav plný. Robertovi dvaja bratia chcú získať kráľovstvo a odstrkovaný rod sa znova vydáva dobýjať. A na inom svetadiele kráľovná vo vyhnanstve, Matka drakov, riskuje všetko, aby previedla svoje vzácne mláďatá cez drsnú horúcu púšť a získala späť korunu, ktorá jej právom patrí. Na pozadí incestu a bratovraždy, alchýmie a zabíjania sa za slávu platí krvou. A víťazná korisť pripadne mužom a ženám, ktorí majú tú najchladnejšiu oceľ... a tie najchladnejšie srdcia. Pretože keď sa vládcovia pustia do súboja, otriasa sa celá zem. Súboj kráľov je smelý, nápaditý román nabitý jedinečnou predstavivosťou, ohromujúcou krásou a čarom – je to neskutočne vzrušujúci príbeh, na ktorý nikdy nezabudnete.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

A Clash of Kings , 1998

hankapimi
23.02.2013 5 z 5

Střet králů se mi líbil, nejlépe vykreslená postavaTyriona je mi sympatická, jak obratně taktizuje a intrikuje v tom "hnízdě zmijí" mezi Malíčkem, eunuchem Varisem a svou sestrou Cersei, svou předvídavostí a chytrostí vlastně zachránil Královo přístaviště, byl vážně zraněn, ale žádných poct či uznání se mu nedostalo...Čekala jsem větší prostor pro"Matku draků", kterou považuji za velmi silnou nebojácnou ženu s něžným srdcem a byla jsem potěšená Sansou a každým jejím rýpnutím do toho sadistického zbabělého spratka Joffreyho, ať si ho vezmou Jiní !!! A jdu číst Bouře mečů...
Doporučuji přečíst.

Miisha
23.02.2013 3 z 5

Knížka super, stejně jako 1. díl, ale jelikož jsem jako první viděla seriál, tak mě knížka dost nudila. Teď jsem začala číst 3. díl.. a jsem dost natěšená :)..

OT-PI
20.02.2013 5 z 5

Strhující děj pokračuje i ve druhém díle. Opět skvělá kniha.

SnowCat_5
06.02.2013 5 z 5

Další úžasný pokračování písně ledu a ohně. Nestačila jsem se divit jaké zvraty přišli a stále jsem čekala co mne překvapí příště. Doporučuju přečíst :)

misar11
22.01.2013 4 z 5

4 z 5 hvězdiček proto, že mi autor "zlikvidoval" velice sympatickou postavu, která mohla ještě mnohé dokázat a v ději působit mnohém déle:)

makke
16.01.2013 5 z 5

Skvělé. Bohužel jsem ale narazila na zcela zásadní problém této knihy, potažmo celé ságy, a to ... že je prudce návyková. A je opravdu těžké přestat číst a vrátit se do reality.

ivorey
08.01.2013 3 z 5

Heh, mě to tedy moc nebavilo, stálo mě to hodně sil knihu přelouskat a i přes komentáře mnohých, kteří píší o tom, jak je to slabý odvar před Bouří mečů, se bojím, že na třetí díl mi už nezbyla energie.

Lenisk@
30.10.2012 5 z 5

Jak jen zhodnotit tuto knihu? ...Zavřela jsem knížku a hlavou mi proběhly 2 myšlenky - měla bych si přečíst pokračování, už chci vědět, jak to dopadne; a ta druhá byla poněkud zvláštní - co se v tomto dílu vlastně stalo?Ovšem Pan Spisovatel mě nenechal ani chvilku vydechnout, chvíli jsem chtěla bránit Brana, chvíli putovat s Jonem za Zdí, být společnicí Arye, obdivovat Sansu a především bojovat za krále (za kterého?!). Jedná se o úžasně napsané dílo, o skvělé fantasy.

Violetti
28.10.2012 4 z 5

Tak tohle byl nářez! Jakkoliv nevyhledávám fantasy, Píseň ledu a ohně mě skutečně zaujala. Je neuvěřitelné, jak Martin dokázal udržet tempo přes takřka tisíc stran. Musím ale přiznat, že jsem byla lehce rozmrzelá z rozvrstvení postav - výrazně nejvíce prostoru měl Tyrion s Aryou a pak Sansa... Dle mého názoru na úkor např. Daenerys, kterou shledávám jako jednu z nejzajímavějších postav. Hodně se mi také líbí intrikářský Varys, ke kterému jsem během Hry o trůny pojala odpor. Ve Střetu králů dostal více prostoru a tak se mé mínění změnilo, ovšem stále si stojím zatím, že spolu s Malíčkem by si zasloužili prostoru ještě více.
Na druhou stranu si myslím, že s dějovou linkou sera Davose mohl autor počkat až do třetího dílu, ty cca tři kapitoly nestály za řeč...

Musím říct, že mě trochu mrzí, jak málo postav zemřelo, ale věřím, že si to vynahradím v Bouři mečů!

pufina
26.09.2012 5 z 5

Střet králů a že králů v Sedmi království tam rozhodně nedostatek nemají. Hltala jsem každou kapitolu a trnula, kdy konečně k onomu střetu dojde. Závěr byl strhující, napínavý a obzlášť mě mrzí, že některé postavy "odešly" do věčných lovišť. Těším se na další díly a na další nové postavy nebo na ty staré, kterou přejdou do popředí. Trochu nechápu stížnosti na vypisování detailů a všemožných "zbytečných" věcí, ale bez toho by Martinovo psaní nebylo takové, jaké je ;-)

kingmaker
23.09.2012 4 z 5

Druhý díl velkolepé a dlouhé ságy Písně ohně a ledu (chvála pánu Bohu za počítače, napsat takhle dlouhé dílo na stroji by bylo nemožné) je pořád zatraceně dobré čtivo, Martin psát určitě umí. Ale… Ve srovnání s prvním dílem dost pokulhává. Nejmarkantnější rozdíl je v uzavřenosti děje, v první části byl každý příběh v knize uzavřen, ať už šlo o Neda Starka, Tyriona, a nebo Aryu, kniha byla, přes to, že šlo jen o první díl, v podstatě uzavřená. To u druhého dílu chybí. Je to roztříštěné vyprávění z mnoha různých pohledů, ale nic není uzavřeno, kniha v podstatě začíná z ničeho, ale hlavně v končí v polovině vyprávění, nedozvíme se vlastně nic, nic není uzavřeno. To mi dost vadí. A navíc mi některé části přišly dost nudné, zejména ty popisné, v nichž se Martin rozplývá nad krásou přírody, tady mi to přišlo, jako bych četl Jiráska. Takže mě nudili hlavně ty části o Jonovi Sněhovi. Zato Tyrionovi části, nebo vyprávění Sanzy, tedy tam, kde se dostáváme do soukolí velké politiky, tam se Martin cítí ve svém a je to na tom vidět a zatraceně, tyhle části jsou prostě skvělé. No uvidíme, jak se bude vyprávění vyvíjet dál. A ještě jedna poznámka, zatímco v prvním díle své postavy autor nijak nešetřil, Ned Stark, nebo Robert Baratheon by o tom mohli vyprávět, tady si je dost šetří. Přežije Tyrion, Bran, Stannis, umírají jen postavy okrajové. Snad jim to nandá v dalších dílech.

Yorika
19.09.2012 3 z 5

Možná o něco málo slabší než Hra o trůny.Stále však úchvatná četba,která mě strhla hned od prvních stránek.A to fantasy příliš neholduji.

Maica
02.09.2012 4 z 5

Opět super čtení, taky tenhle díl jsem přečetla jedním dechem. Je sice o něco slabší než 1. díl, přesto je to opravdu strhující příběh, kdy doslova na každém rohu číhá nebezpečí, a proto čtete a čtete, abyste na konci zjistili, že máte v hlavě daleko víc otázek a odpověď v nedohlednu.

Otto von Pluto
20.07.2012 5 z 5

Rudá kometa září na obloze, zvěstuje Oheň a krev. Válku. Aby ne, říše má nyní pět králů a Železný trůn je jen jeden. Zatímco Hra o trůny ságu teprve rozjížděla, v této knize se již otevřeně střetávají králové na bitevních polích, i mimo ně.

Strom příběhu se nám zde doširoka rozvětvuje. Vzrostl výskyt magie (a to hlavně díky tajemné Melisandře z Ašaje) a k dosavadním zástupům postav sledujících své vlastní cíle se přidávají další zástupy postav sledujících své vlastní cíle, a celé té politicko-intrikářské mašinérii nasazuje korunu trpaslík Tyrion Lannister, jenž přijíždí do hlavního města, kde dokazuje, že je (minimálně) stejně obratný „diplomat“, jako ostatní členové královského dvora. A k tomu všemu delikátní třešnička na závěr - epická, dechberoucí, stostránková bitva, jejíž průběh sledujeme očima tří postav, pokaždé z jiné strany barikády.

Ale i přes množství dramatických událostí, které se v knize odehrají, působí Střet králů tak trochu jako ticho před Bouří mečů…

Nevimm
31.05.2012 5 z 5

Tak jsem to přelouskal a řeknu jen jedno.: Chci víc a víc a přímo do krve. Plnou dávku.... 5/5

Lenka 13
16.05.2012 5 z 5

Velice nakažlivé čtení...nedá se odtrhnout.....příběh je opravdu úžasně napsán..
.......těším se na BOUŘE MEČŮ...........:o)

Stauff
15.04.2012 5 z 5

Tyto knihy nejde rozdělovat. Je to prostě jedna celistvá série, rozsekaná do více knih. Dokonalá série. A co se týká Daenerys, vydrž do Bouře mečů, tam jí je zase dost:-)

Fuksinka
08.03.2012 4 z 5

Tak já nevím, všichni tady mluví v superlativech, ale já tak nadšená nejsem. Jasně líbilo se mi to, ale po dočtení jsem měla pocit, jako by se na 900 stránkách vlastně skoro nic zásadního nestalo. Ani jedna odpověď na všechny ty otázky, co si kladete po přečtení Hry o trůny. Možná je to záměr, aby byli všichni o to víc napnutí na další díl? Nějak se obávám, jestli na tom ten další nebude stejně......
Proč tam vůbec byla Daenerys, když se kolem ní nic nedělo? Autorovi se podařilo z ní udělat nejotravnější a nejnudnější postavu celé knihy.

sheylka
05.02.2012 5 z 5

Každý tu píšete, zda se Vám víc líbila Hra o trůny, nebo Střet králů, ať přemýšlím, jak přemýšlím, tak na to nedokážu odpovědět... "Žeru" to prostě celé a se vším všudy a hodnotím jako celek. Líbí se mi, že autor úplně nerozlišuje kladné a záporné postavy, na každém ukáže to dobré i zlé - sympatizuji jak s "hodnýma" Starkama, tak se "zlýma" Lannisterama... Jinak spousta otázek zůstala nezodpovězena a myslím (a doufám v to), že se ještě máme opravdu na co těšit...

black.susi
03.01.2012 5 z 5

Střet králů je snad ještě lepší než Hra o trůny. Znovu se setkáváme s našimi starými známými, kteří se dostávají do nových situací a musí čelit novým problémům, některé postavy ze Hry dostávájí více prostoru a náležitě zamíchají kartami, přibývají i postavy úplně nové, které mají také pár es v rukávu. V tomhle díle jsem si nejvíc oblíbila Tyriona, jeho styl humoru, mě opravdu dostal, vždycky mě dokáže rozesmát.
Děj začíná nabírat na obrátkách a vyvrcholení v závěru knihy nám přislibuje, že v dalších dílech teprve zažijeme pořadný nářez.