Písek

Písek https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/440422/bmid_pisek-YnI-440422.jpg 4 309 309

Písek série

Ztracený otec. Opuštěná rodina. Zapomenutý svět. Vítejte v Písku, dalším apokalyptickém thrilleru Hugha Howeyho, autora fenomenální bestsellerové trilogie Silo, Turnus a Prach. Než se do něj vnoříte, pořádně se nadechněte – může to být naposledy. Starý svět byl zasypán. Nový teď existuje jen na vršcích pohyblivých dun. V zemi skučícího větru a pekelného, všudypřítomného písku se čtveřice sourozenců pokouší dát znovu dohromady svou rodinu. Jejich otec pracoval jako písečný potápěč, jeden z těch, kdo z hlubin pouště přináší pozůstatky starého světa, které lidem pomáhají přežít. Ale otec zmizel. A svět, ve kterém své děti zanechal, nejspíš brzy zmizí taky…... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Laser-books (Laser)

Sand , 2014

klikas
22.08.2021 2 z 5

Jaj, to to drhlo a skřípalo... Písek už ne!

Hannibal92
15.08.2021 2 z 5

(SPOILER) Silo jsem miloval, tohle je ale spatny. Az nekdo bude tocit "beckovy" serial Mad Maxe, tak tady ma predlohu na jednu 40 minutovou epizodu. Autor vytvori spoustu celkem zajimavych udalost, ktere nabizi moznost zajimaveho vyvoje pribehu, ale uz je nikdy nerozvine. Obalka knizky rika ,,pravdu nemuzete zahrabat na vzdy" no, evidentne muzete, protoze jsme se poradne nic nedozvedeli. Co je na zapade za horama? Je za prasklinou jen jedno mesto a tabor otroku, nebo cely svet? Danvar - na zacatku knihy nejdulezitejsi vec, nakonec na ten jeden blbej mrakodrap vsichni zapomenou. Violet - uplne zbytecna (nevyuzita) postava. Kdyby ten jeden dopis prinesla vrana, vyslo by to nastejno. Ten pokus o srdceryvne louceni v predposledni kapitole byl taky spis trapnej. Skoda. Kdyby knizka nemela 290, ale 600 stran, mohla byt naprosto skvela, potencial tam na to byl.

Margerite
07.08.2021 5 z 5

Skvělé postapo se zbytečně useknutým koncem. Váhala jsem mezi čytřmi a pěti *, ale nakonec jsem lehce přidala. Úžasný nový svět, který by stál za další prozkoumávání. Komu se líbilo Silo, neváhejte!

kure91
29.06.2021 4 z 5

Chvíli jsem musel přemýšlet, jak knížku hodnotit, protože o trilogii Sila jsem napsal, že ji řadím mezi jedno z nejlepších postapo a na tom se nic nemění. Takže na jednu stranu jsem byl Písku ochoten hodně odpustit, ale nakonec zůstanu u 4* a to zejména kvůli závěru, kdy mi podobně jako u Sila trošku chybělo větší dokreslení/přiblížení světa tam venku a toho, co se na posledních stránkách vlastně odehrálo, proč písek byl a nebyl... Jinak samotný příběh byl zajímavý, místy trošku haluzné setkání postav pro dobro děje, ale to prostředí, to byla prostě pecka. Svět zasypaný pískem, potápění se pro věci ze starého zatopeného světa. Super. Navíc musím dodat, díky tomu, že za jednu z mých top počítačových her považuju Spec Ops: The Line, které se odehrává v pískem zasypané Dubaji, tak knížka měla další plus za podobné téma.

majklus
22.05.2021 5 z 5

Náhodou za mě velká spokojenost. Čekal jsem dle zdejších hodnocení poloprůšvih, ale dostal jsem něco, co se do mě opravdu trefilo. Že děj neuhání moderním "thrilerovým" megatempem s ohňostroji akcí na každé stránce je právě něco pro mě. Vůbec mi nedělalo problém se začíst a za pár večerů bylo hotovo. No a ten svět, ten byl vykreslený tak dokonale, až mám pocit, že ho autor musel vidět na vlastní oči. Postavy mi přirostly k srdci a nerad jsem se s nimi loučil... co chtít víc?
Ne vše se vysvětlí - beru to jako výzvu vlastní imaginaci. A pravda, ten konec mi přišel trochu uspěchaný...
5.5*, kniha na mě zapůsobila o dost více než celé slavné Silo.

bydza
05.05.2021 4 z 5

Za mě parádní oddychovka, zajímavý námět, trýznivé nastínění života na planetě Zemi (asi?), aniž bychom zjistili, co se vlastně doopravdy děje. To miluju :D

pavel9989
16.04.2021 3 z 5

Až na začátek, kde vás kniha rovnou hodí do děje (člověk nechápe, co tam autor píše - potápění se v písku, obleky, doba, atd., jako bychom to samozřejmě znali), docela příjemné počtení. Není tam "miliarda" postav, takže se nepletou jména :-)

HugeBookworm
25.03.2021 3 z 5

U téhle knížky váhám. Na jednu stranu se mi líbila tísnivá atmosféra potápění v dunách písku, kdy jako polovičnímu klaustrofobikovi mi to nahánělo husí kůži, na stranu druhou příběhu chyběla větší hloubka, a mnohem promyšlenější námět, který se ale stále může více rozvinout v dalších dílech, pokud se tedy nějaké vůbec chystají. No na pokračování bych byla zvědavá, ale úplně nadšená z knížky prostě nejsem. Takže dávám slabší tři hvězdičky.

JSmerda
12.03.2021 4 z 5

Taková postapokalyptická pohádka. Hugh Howey vytvořil fascinující svět, ale ten příběh je opravdu banální/nenápaditý a navíc je prošpikován až neuvěřitelnými náhodami. Ale co, životy některých našich spoluobčanů jsou mnohem neuvěřitelnější a přeci se staly :). Navíc překlad je skvělý a kniha se opravdu velmi dobře čte.

Israha
24.02.2021 3 z 5

Jazyk, jakým Howey Písek napsal, je úžasný. Syrovost se mísí s jakousi poetickou zasněností a efektivně přenáší čtenáře do světa plného vedra, písku a únavy, kde se dny slévají v jeden, a každodenní pinožení se za několika doušky vody vytváří z života existenci bez budoucnosti, zakleslou v blednoucí nostalgii. Ten svět je z těch stránek cítit, vystupuje z nich, prožíváteho. Jenže to horko, písek, násilí, každodenní pinožení za vodou a zasněná nostalgie upozaďují děj, který plyne odnikud nikam a není jisté, co vlastně má vyprávět. V důsledku tomu knize chybí spád a čtivost, a spíš než dobrodružným post-apo příběhem je jakousi fiktivní reportáží z post-apo světa. A to mě zas tak moc nebralo.

Denisa.knizky
19.02.2021 3 z 5

Po precteni triologie silo jsem cekala o neco malo ctivejsi knihu, a po precteni prvnich par desitek stranek jsem navic cekala uplne jiny smer pribehu, nez kterym se nakonec vydal:) dojem mi trochu vadilo neustale se opakujici z ruznych stran rodinne drama. Kazdopadne stejne jako u sila - neotrely napad postapokalyptickeho sveta a ac jsem cekala jinou zapletku tak uplne samotny zaver byl dobry.

Arwen777
16.02.2021 4 z 5

Nečetla jsem ještě autorovu předchozí trilogii, tak jsem ke čtení Písku přistupovala s čistým štítem. A vyprávění o světě, kde o svoji existenci bojujete na každém kroku s pískem, kde jsou v hlubinách pod dunami ukryté pozůstatky předchozích generací a kde jste pěšáci v čísi vyšší hře, mě vysloveně nadchlo. Pro mě to byla parádní dobrodružná jízda, pasáže o písečném potápění jsem hltala a s hlavními hrdiny jsem prožívala jejich (pro mě krátký) souboj s tímto živlem a se světem, kde se každý stará jen o sebe, velmi často na úkor druhých.
Ani mi tolik nevadilo, že se v podstatě nedozvíme o příčinách katastrofy. Ale jednu hvězdu strhávám za příliš otevřený konec, přičemž ani není poznat, jestli má autor v plánu v tomto příběhu pokračovat.
Knihu doporučuji fanouškům postapo, nápad je jedinečný.

Lucik100
05.02.2021 5 z 5

Další skvělé autorovo dílo. Doufám, že přibudou i další díly a vysvětlí se všechny nejasnosti a otazníky.

hroneczek
01.02.2021 5 z 5

Ze všech stran jsem slyšela, že Písek není jako trilogie Silo a je jen jejím slabým odvarem. Ale mě se líbilo. A moc. Opět jsem byla napjatá, jak to skončí a nemohla se odtrhnout.

Vé-Vé
21.01.2021 3 z 5

Super!

yomik
19.01.2021 5 z 5

Pěkné počtení

Haduwig
16.01.2021 3 z 5

Tento postapo svět vypadal hodně lákavě a ani mi nevadí, že tu chybí nějaké hlubší vysvětlení, cože se to s tím světem kdysi dávno vlastně stalo.
Co mi naopak vadí, je nemastný neslaný příběh, který sice potenciál má, ale je plný takových divných vycpávek, rádoby filozofických mini-úvah, opakujících se popisů a naprosto neuvěřitelných náhod.

Po dočtení mi tak zůstala jen divná pachuť, že s tak dobře navrženým světem a nástřelem příběhu se šlo vypořádat mnohem lépe, notabene když je Howey autorem Sila. Opravdu škoda.

Čtenář300
02.01.2021 3 z 5

Od této knihy jsem čekal rozhodně víc. Řekl bych, že mě trochu zklamala. Jinak jsem ji samozřejmě přečetl, ale příběh není vůbec složitý a ani nijak dlouhý. Točí se pořád kolem jednoho a závěr je tak trochu odfláknutý a zrychlený. Není tam mnoho věcí vysvětlených a to mi na této knize mrzí.

jan0223
05.12.2020 4 z 5

Neodolal jsem a knihu od známého autora trilogie Silo si koupil. ☺ Rozhodně musím konstatovat, že jsem udělal dobře a kniha potěšila a rozjitřila fantazii. Stejně jako v sílu tak i zde autor umí vykreslit děj a prostředí takovým způsobem, že čtenář svoji fantazii nenechá ani na chvíli v klidu a před očima mu probíhá celý postapo svět. Jediné co mi u tohoto autora trochu vadí je monotonost a nudnost prvních částí knih, chvíli sice trvá než se člověk začte, místy jsem ji chtěl odložit, ale potom mi kniha vše vynahradí a nedokážu se odtrhnout od příběhu. A překvapivý závěr vše jenom podtrhne, samozřejmě nechybí otevřený konec takže snad se dočkáme i pokračování, protože spousta otázek zůstala nezodpovězena. ☺ Uvidíme co přinese budoucnost. ☺ ☺ ☺ ☺ Každopádně za mě skvělé počtení a už se krásně vyjímá v knihovně na VIP poličce.
HA-RY

Meri47
25.11.2020 5 z 5

(SPOILER) Stejně jako u Sila jsem se nejdříve do příběhu nemohla zabrat. Ovšem po třetí části jsem se od knihy jen těžko odpoutávala. Předpokládám, že otevřený konec dává prostor pro další pokračování.

pouště sci-fi postapokalyptické romány

Hugh Howey