Písek

Písek https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/451641/bmid_pisek-MI1-451641.jpg 4 308 84

Písek série

Ztracený otec. Opuštěná rodina. Zapomenutý svět. Vítejte v Písku, dalším apokalyptickém thrilleru Hugha Howeyho, autora fenomenální bestsellerové trilogie Silo, Turnus a Prach. Než se do něj vnoříte, pořádně se nadechněte – může to být naposledy. Starý svět byl zasypán. Nový teď existuje jen na vršcích pohyblivých dun. V zemi skučícího větru a pekelného, všudypřítomného písku se čtveřice sourozenců pokouší dát znovu dohromady svou rodinu. Jejich otec pracoval jako písečný potápěč, jeden z těch, kdo z hlubin pouště přináší pozůstatky starého světa, které lidem pomáhají přežít. Ale otec zmizel. A svět, ve kterém své děti zanechal, nejspíš brzy zmizí taky…... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: ekniha , Laser-books (Laser)

Sand , 2014

PeterSmith
24.08.2022 5 z 5

Mám žízeň, písek mezi zuby, ale nepřestávám číst.

paja86
13.08.2022 3 z 5

Kniha mě zaujala až skoro v polovině,ale četla se dobře.
Zajímavé téma...písek...

parxel
05.08.2022 2 z 5

Písek je pro mne hodně rozporuplná kniha. Na jednu stranu autor vytvořil pouštní svět, který je originální a naprosto odlišný od Duny. Na stranu druhou položil příběh, ve kterém načal několik témat, ale ani jedno pořádně nedotáhnul.

Vůbec jsem například nepochopil, proč Hugh Howey po celkem zdařilém úvodu opustil téma objevování zasypaného města. Za úplný úlet považuji vyslání malé dívky do pouště, aby se setkala s nevlastními bratry, kteří tam jdou jednou za rok bivakovat. Prostě tohle se nepovedlo. Výsledný dojem se podobá zakousnutí do nezralého jablka.

Dávám dvě hvězdy, ale s odřeným nosem, utrhlým uchem a pusou plnou písku.

bekule
21.07.2022 4 z 5

Nedosahuje kvalit jedinečného Sila ale přesto je to výborné temné beznadějné postapo.Úplně jiný svět než v Silu a opět absolutně nezáviděníhodný, opět to končí tak nějak bez konce i když snad možná s nadějí......

boruf
18.07.2022 3 z 5

Moje první setkání s autorovou tvorbou. Příběh i způsob jeho vyprávění se mi líbil.
Tento komentář píši po přečtení 2 knih z trilogie "Silo" a musím říct, že ta je minimálně o 1 level lepší. Ale i tato kniha mě bavila.

ivana9272
11.07.2022 3 z 5

Spousta věcí nebyla vysvětlena a konec byl takový nijaký.

PetraBery
16.06.2022 3 z 5

Písek byl dle mého názoru slabší než trilogie Silo. Přesto autor dokázal výborně popsat pocity potápěčů při hledání starého světa. Celkově dobré, přečtení nelituji.

work
12.06.2022 odpad!

Vypadalo to slibně. Tedy ten nápad s písečnými potápěči, respektive způsobem, jakým dokáží rozvolnit a zase zhutnit kolem sebe písek, aby se choval jako voda. Problém je v tom, že jiný - jakýkoli - další nápad už v této knížce není. Co tam je, je písek. Pořád, všude, stále dokola. A postavy, vesměs děti, jež o něm stále mluví ve stále se opakujících rozhovorech. Trochu jako trávit den na pískovišti. Půl hodiny to baví děti i rodiče. Pak, když děti posté staví rozbořenou bábovku, kdy jim už posté zlý výrostek zasype vyhloubenou díru, když už vyčerpáte s ostatními znuděnými rodiči všechna témata, tak vás autor donutí trávit na témže pískovišti další hodiny bez toho, aby vnesl nějaký nový prvek. A nádavkem to ještě ani nemá pointu, vrchol, rozuzlení, prostě nic. Svět Písku je plytký a nudný, stejně jako jeho postavy. Škoda, mohlo to být zajímavé...
P.S. Opravdu se může někdo alespoň trochu gramotný ptát, co byl zač ten Danvar? Vezměte si k ruce mapu, proboha, autorovo pískoviště je opravdu malé.

radim9968
10.05.2022 2 z 5

Slabota, neco vypujcene z Duny, neco ze Sila, kniha kterou jsem nemohl a nemohl docist, proste slabota...postav jak na orloji...a kdyz se dej zacina trochu "dit", tak se to zase zpomali, proplete, pridaji postavy...jo rozumim, chtel pomoci postav asi vykreslit cely svet pisku, ale na muj vkus v tom bylo hodne nedopovezenych otazek, porad jsem si rikal, proc?...a jak?...a misto vysvetleni, prihodil dalsi postavy...rozvinul dalsi dejove linky - castecne zbytecne a to co jste na zacatku zacali povazovat za "hlavni" dej a motiv, to zase nebylo, protote dalsi kapitoly byly o necem jinem...pak zas popisuje postavu co v dalsi kapitole umre...hele ja vam nevim, jen co to doctu, davam do bazaru...Silo I. jeste jakoš-takoš slo, dalsi dily uz hodne uvadaly...tahle dalsi jeho kniha me presvedcila, ze od tohoto autora uz asi nic dalsiho nedam...diky a nashle...

kikies
27.04.2022 5 z 5

Nečekala jsem to, ale hrozně mě to bavilo! Fakt jsem spolu s potápěči prožívala každý boj o další nádech. Zřejmě příhodné načasování odpovídající momentálnímu rozpoložení, ale já si četbu vážně užila! :-)

enymey
12.04.2022 4 z 5

Po prvních sto stranách jsem to skoro chtěla vzdát. Když už jsem se konečně s těží vcítila do první postavy, tak se děj přehoupl na další a ten vleklý rozjezd začal nanovo, až mě to namíchlo. Naštěstí pak už se to o dost zlepšilo. Od poloviny už to bylo napínavé a nakonec do sebe všechny příběhy hezky zapadly. Jen příběh holčičky byl takový nakousnutý a nedokončený.

Arev122
15.03.2022 3 z 5

Nějak mě to zklamalo. Jako čtivé a napínavé sci-fi mě upoutalo jen pár kapitol. Ostatní se mi jevily dost podprůměrné od tohoto autora.

hoopoo
14.03.2022 5 z 5

Pekny, ctivy roman, dost ruznorodych postav. Jen ten konec byl nejak moc narychlo, jakoby se cekalo na pokracovani, nebo rovnou dve. Tema by si to zaslouzilo, jak pokracovani, tak prequel, co vedlo k takoveto situaci. Co ten Danvar? Jak vzniknil? Jak to bylo dale? Chtel bych pokracovani.

potok
17.02.2022 4 z 5

Písek skřípající mezi zuby, v uších, nose, botách... Jednoduše je písek všude.

horys
18.01.2022 5 z 5

Paráda! Uvěřitelný svět, kdy ještě teď cítím zrnka písku, jak mi skřípají mezi zuby.

Enolain
16.12.2021 5 z 5

Tohle byla pecka.. I kdyz to ma maly hodnoceni za me bomba.. Konec by mohl byt sice vice obsahlejsi... Ale treba bude pokracovani, kde se dozvime vice veci, o trhline, i Violet... Prosim at je dalsi dil..

Boby17
15.12.2021 5 z 5

Upřímně se divím tak nízkému hodnocení (72 % od 184 čtenářů). Mně knížka přišla skvělá, zejména ten originální nápad s potápěním se v písku a v ovládání jeho skupenství. Příběh byl v podstatě komorní, mnoho postav se tam nevyskytovalo, ale vše potřebné bylo vyřčeno na příběhu jedné rodiny. O ději nic říkat nebudu, přečtěte si to sami. Já jsem zklamán vůbec nebyl.
A až teď si přečtu komentáře ostatních, protože se nikdy nechci nechat dopředu ovlivňovat názory jiných.

Phorbo
30.11.2021 2 z 5

Takový skvělý námět a Hugh z něj podle mě nevytáhl zdaleka tolik, co mohl. Konec mi strašně připomínal konec Bacigalupiho Dívky na klíček.
Ano, je to čtivé, na začátku vás to vrhne do dun a seznamujte se jak chcete. Rodinné shledání mi tady byly na obtíž. Rád bych spíš, aby se ten hlavní trouba podíval hlouběji do toho mrakodrapu... kdyby tak měl baterku a nebyl tam nějaký vyšinutý maniak. Tam je podle mě to hlavní gró potápění v písku.

CharlesWard
17.11.2021 2 z 5

Opravdu bych si přál, abych mohl dát 3 a více hvězd. Jenže... Cca 70% knihy se někam nějakým způsobem ubírá, když v tom najednou Hugo spláchne většinu, do té doby slušně rozjetého, příběhu do písku! Taky upřímně nechápu, proč má kniha svého vlastního záporáka, když se v knize objeví asi 2x a už o něm do konce nic neslyšíme. No a korunu celé patálii nasazuje závěr, který je....nepodařený a neskutečně useknutý.

neveralone
08.09.2021 3 z 5

Silo jsem četl, proto mě zajímala i tato kniha. Ihned poznáte, že ji psal ten stejný autor. Nechci zde psát spojlery, tak aspoň všeobecně: Kniha se mi líbila, má spoustu zajímavých postav a děj, který plyne rychle a svižně od začátku do konce. Bohužel zůstává více otázek nezodpovězených, než těch, které ukojí čtenářovu zvědavost a bohužel velmi rychle přÍjde konec, který "jako by" zůstává otevřený.

Nevím, zda tím autor sleduje, že si nechává prostor pro další díly a byla by to opravdu velká škoda zahodit takové prostředí, dějové linky jednotlivých postav, které jsem si oblíbil...No ale stejně jako Silo musím říct, že ač se mi kniha hodně líbila, tak z nějakého důvodu ve mě nezanechá moc velkou stopu a za půl roku mi v hlavě neutkví žádná z postav. Zvláštní že třeba ze Zaklínače si pamatuji na některé trpaslíky, z Tetovaného na některé démony a na všechny hlavní postavy, ale na postavu ze Sila si nevzpomenu a obávám se, že zde to bude stejné.

Přesto si myslím, že kniha pobaví a mohu ji vřele doporučit, přestože konec je dost useknutý a zkrácený, jako by si autor řekl, že už to stačí a víc se mu psát nechce. Ale kdo ví, třeba se dočkáme pokračování, byla by velká škoda nevyužít potenciál, který tento nový svět má.

pouště sci-fi postapokalyptické romány

Hugh Howey