Pinocchiova dobrodružství

Pinocchiova dobrodružství https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/525485/bmid_pinocchiova-dobrodruzstvi-6543a54ead39f.jpg 4 217 42

Panáček, kterého si jednoho dne vyřezal pan Geppetto z polínka a pojmenoval ho Pinocchio, ožije a hned se vrhá do nejrůznějších dobrodružství. Tatínkovi však dělá starosti, protože je to malý nezbeda. A mnohdy má opravdu namále. Je totiž snadno k poznání má dlouhatánský nos! Panáček velmi touží stát se opravdovým chlapcem. Jestlipak se mu to podaří?... celý text

Žánr:
Literatura světová , Pro děti a mládež , Pohádky

Vydáno: , Albatros (ČR)
Originální název:

Le avventure di Pinocchio , 1883


více info...

Komentáře (42)


Booky84
Booky84
06.01.2024 5 z 5

Moje první setkání s Pinocchiem, na které jsem se chystala už dlouhou dobu. V dětství jsem knihu nečetla a o to více jsem si její čtení nyní užívala. Kromě samotného příběhu jsou v knize i krásné ilustrace.

MíšaS.
MíšaS.
29.12.2023 2 z 5

Přiznám se, že se mi kniha nelíbila. Ponuré příběhy mi nevadí, ale vadila mi spíše zdlouhavost příběhu, nepoučitelnost a chvílemi hloupost Pinocchia.


Petra1323
Petra1323
05.06.2023 4 z 5

Četla jsem si to už sama. Přečetla jsem si to jen jednou a už jsem se k tomu nikdy nevrátila. Bylo to takové ponuré, depresivní a neutěšené. Sám malý kluk a jen se svým starým taťkou nebo strejdou nebo kdo to vlastně byl. A pak ty ohořelé nohy.

kosátkoo
kosátkoo
05.06.2023 5 z 5

Moje nejoblíbenější pohádka! Skvělé vydání!

RonnieSmithx
RonnieSmithx
07.01.2023 5 z 5

Člověk musí milovat pohádky z 19. století. V knížce se vyskytuje mnoho pro mě teď vtipných momentů, díky kterým je radost dílo číst. Je to čtivá a pro děti jistě zábavná pohádka, ve které se dost jasně projevuje výchovná funkce, takže si mladí čtenáři ze čtení pravděpodobně odnesou víc než jen zábavu na pár hodin. Interakce mezi Pinocchiem a topícím se psem Rekem, kdy hlavní hrdina na psovy prosby o záchranu odpověděl jednoduchým „zdechni“, mi v hlavě zůstane ještě dlouho. Taky citové vydírání Modrovlásky je úplně jiná liga, ale když přejdeme tyto momenty, u kterých se pozastaví více dospělí než děti, tak pohádku doporučuju všema deseti.

P.S.
S těmi diskutabilními momenty ji doporučuji všemi jedenácti.

ANATS
ANATS
12.09.2022 5 z 5

Tak jsem se na chvíli vrátila do dětství, a bylo to velmi příjemné.
Dobrodružství sympatického dřevěného panáčka mě vrátili zpět do dávné minulosti, kdy jsem tuto knížku četla poprvé.
Velmi milé a ukliďňující :-)

Marekh
Marekh
03.04.2022 5 z 5

Klasika světové dětské literatury. Prolínání pohádkového a skutečného světa. Knihu jsem četl úplně poprvé a líbila se mi. Vyskytuje se v ní hodně zvířat včetně LYŠÁKA a KOCOURA, kteří se setkají s hlavním hrdinou PINOCCHIEM.. Pinocchio zažívá různá dobrodružství a myslím si, že tato kniha se bude líbit dětem. Děti si mohou vzít ponaučení z chování hlavního hrdiny.

Líbily se mi ilustrace Heleny Zmatlíkové.

LEGACY
LEGACY
16.02.2022 4 z 5

"Pamatuj, že na učení není nikdy pozdě... Ale já nechci mít žádné povolání ani řemeslo... A proč? .. Protože se mi práce zdá namáhavá.
Milý chlapče, řekla víla, .. ti, kdo takto mluví, skončí skoro vždy buď v žaláři, nebo v nemocnici. Ať už se člověk narodí bohatý, nebo chudý, musí mít nějaké zaměstnání, musí pracovat, abys věděl. Běda tomu, kdo se poddá lenosti! Lenost je velmi ošklivá nemoc a musí se léčit hned od dětství, protože když člověk dospěje, už se z ní nevyléčí.
Tato slova promluvila Pinocchiovi do duše, zvedl vesele hlavu a řekl: Budu se učit a budu pracovat, udělám všechno, co mi řekneš, protože se mi život dřevěného panáčka už zprotivil a chci se stůj co stůj stát chlapcem."

Začínám věřit, že se věci nedějí jen tak chaoticky a bez řádu. Pinocchia jsem měl chuť si přečíst pár týdnů zpátky, ale štěstí se na mě usmálo až na horách, kde byla tato malá velká knížka o lumpačivém kousku neobyčejného dřevo objevena. .. Je to kniha, která může být pro spoustu lidí zásadní a ti rodiče, co se rozhodnou ve svém nabitém čase v noci večer předříkávat právě tato dobrodružství tak neprohloupí. Je zde fůra lidové moudrosti a zkušeností nabitých až dlouhými lety. Přerod neposedného kluka, jenž působí více méně jako neochvějný outsider a důvěřivec v takřka svéhlavě poctivého a dobráckého člověka je zdrojem inspirace i pro mnohé dospělé nedospělé ukrývajících před svinstvem života za maminčinou sukni v mamahotelu. Vždycky se mi zdá, že v klasických příbězích lze načerpat obrovské množství materiálu k dumání a rozhodně by dospěláky neměla v četbě zastavit značka dětské knihy. Podívejte se na Grimmy, ti by mohli vyprávět. Komentář utnu tím, že Pinocchio je trochu mamlas, který se nechá rád zlákat na zcestí, je to hlupáček, ale ve všem se patřičně vykoupe a na konci dne můžete počítat s tím, že před vámi nestojí vedlejší postava ze Shreka, ale neohrožený hrdina.

Amifa
Amifa
17.08.2021 5 z 5

Četla jsem dětem, tak doufám, že si z toho něco odnesly :-)

ardetka22
ardetka22
04.02.2021 5 z 5

Knihu jsem četla až jako dospělá svým dětem. Na jednu stranu mě celkem mrazilo z mnoha dost krutých scén, které se v knize objevovaly (čekala jsem nějakou reakci své čtyřleté dcerky), ale kniha jako celek na mě zapůsobila skvěle, překlad do češtiny velmi povedený, skvěle se nahlas předčítala, knížka plná ponaučení a nádherných ilustrací od Heleny Zmatlíkové. Jsem ráda, že jsem ji v dospělosti objevila a užili jsme si ji s dětmi všichni tři :)

Anička2011
Anička2011
14.01.2021

Docela se mi to líbilo.

rumund
rumund
13.11.2020 4 z 5

Dětská klasika, která se prostě musí přečíst

Ellinek
Ellinek
05.07.2020 5 z 5

Krásná a stále aktuální knížka. Četla jsem ji dětem před odpoledním spaním ve školce a pokaždé jsem se musela usmívat, když jsem četla o neposlušnosti dřevěného panáčka, která v dané kapitole naprosto přesně kopírovala počínání některého z mých dítek přesně ten samý den. Kniha plná poučení, která krásnou formou děti učí, jak by se měly správně chovat, co se smí a co ne. My jsme měli vydání s nádhernými ilustracemi Heleny Zmatlíkové, takže se na to i krásně koukalo a děti každý obrázek zajímal. Do budoucna tuto knihu určitě zařadím i pro své děti.
Přestože někdy byly situace dost brutální a samotnou mě to překvapilo a říkala jsem si, že tohle přece dětem číst nemůžu, posluchači byli úplně v pohodě a onu brutalitu vnímaly jen ty starší děti na prahu první třídy. Nikoho to netraumatizovalo, takže super. :D

Nunee
Nunee
07.06.2020 5 z 5

Dočetla jsem synovi a nejen, že jsem si připomněla své dětské pocity z této knihy, ale na syna to udělalo takový dojem, že když zlobí, tak má pak sám strach, jestli mu náhodou nerostou oslí uši :-D Místy trochu strašidelné, ale okouzlující ;-)

m_martina
m_martina
25.05.2020 5 z 5

Zajímavá dobrodružství panáčka z polínka jsem četla už svým dětem. Dcera a syn byli nadšení. A nyní je budu číst i vnučkám.

freejazz
freejazz
16.04.2020 4 z 5

ďalšia z mojich obľúbených kníh. ale povedzme si úprimne, vzali by ste dnes do ruky knihu s takým obalom? my sme sa museli ako deti učiť odhaliť krásu obsahu a nehodnotiť podľa prvého dojmu. a dnes? prvý dojem zvíťazí, krásny obal predáva... a obsah? často škoda slov.

1amu
1amu
09.02.2020 5 z 5

Jsem udiven, že ještě nikdo nehodnotil tuto "klasiku pro děti", vydanou před více než 40-ti roky. V té době v prozřetelném nákladu 100.000 výtisků (o které se v této době našim autorům pouze zdá) a ještě k tomu s kouzelnými ilustracemi paní Heleny Zmatlíkové, která uměla !
Kniha udělala a pořád dělá nepochybně radost mnoha dětem, tak jako tenkrát dětem mým.

Slůník
Slůník
16.11.2019 4 z 5

Ráda bych četla znovu jako dospělá, zvlášť po zhlédnutí Bylo nebylo.

essterkaa
essterkaa
23.10.2019 5 z 5

Opravdu velmi milá a pro děti poučná kniha.

jindrich7442
jindrich7442
15.10.2019 4 z 5

Já si knihu celkem užíval, ale je pravda, že syna bavila dost střídavě. Překvapením pro mě bylo jak "drastické" pasáže v knize jsou. Nevím jak jsem to vnímal jako kluk, ale snažil jsem se při čtení v některých pasážích improvizovat, neboť mi to nešlo u dvouletého dítěte před spaním přes pysky.

Štítky knihy

zfilmováno loutky pro děti od 6 let

Autorovy další knížky

Carlo Lorenzi Collodi
italská, 1826 - 1890
2008  86%Pinocchiova dobrodružství
1991  75%Pinocchio
1998  100%Pinocchio
2019  60%Dobrodružství růžového opičáka Pipiho
1942  60%Jeník

Kniha Pinocchiova dobrodružství je v

Právě čtených3x
Přečtených332x
Čtenářské výzvě26x
Doporučených21x
Knihotéce194x
Chystám se číst34x
Chci si koupit12x
dalších seznamech13x