Pětiletý plán

Pětiletý plán https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/109117/bmid_petilety-plan-109117.jpg 3 11 4

Napínavý román s originální dobrodružnou zápletkou z prostředí překupníků a pašeráků drog. V miamském nápravném zařízení se ocitne hlavní hrdina tohoto románu a rozhodne se, že nepromarní ani den, aniž by nepracoval na své duševní a tělesné schránce. Naučí se několik cizích jazyků, pravidelným cvičením zlepší svoji kondici, ale hlavně po dobu pěti let, které si zde odpykává, si vymyslí plán, který mu po propuštění umožní zmizet s několika milióny dolarů ukradených překupníkům drog. Autor je znám z předchozích knížek jako úspěšný spisovatel thrilerů.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , BB art

A five year plan , 1997

danny_21
10.01.2023 3 z 5

Další Kerrův kousek nedosahuje kvalit výborného Gridironu nebo Výstřelu, přesto mám autorův styl a jeho slovní obraty rád. V tomto případě možná originální zápletka, ale příběh jako takový víceméně průměrný. Z miamského nápravného střediska Homestead je propuštěn Dave Delano, který v lágru neztrácel čas, naučil se cizím jazykům, přečetl všechno od Dostojevského ke Kierkegaardovi a zvedáním želez opouští brány tak, že mu jsou klahoty velké a každé sako těsné. Měl také dost času, aby vymyslel plán, který by mu měl vynést daleko více, než mlčení za to, že vzal vinu na sebe místo mafiánského bosse. Celé jsem to viděl na čistý střed, nakonec to zvedl závěr, kdy nedošlo na očekávanou cukronádu při střetu se všemocnou FBI – 60 %

jarin58
09.12.2015 3 z 5

Dialogy jsou jak píše ČEF opravdu suprové.

čef
05.06.2015 5 z 5

Největší síla knih autora je ve duchaplných dialozích a zajímavých detailech. I zde je vše naplněno tak jak má, některé repliky a proslovy jsou opravdu vynikající a mnohé informace z mořeplavby mne docela překvapily. Spád děje je však tímto postupem samozřejmě ovlivněn a kdo jde vyloženě po napětí a akci, kterou obálka slibuje, může být asi trochu zklamán. Mne však kniha pobavila a více neočekávám.

Ječmínek
20.02.2014 2 z 5

Jinými knihami mě Philip Kerr zaujal, ale Pětiletý plán je fakt nuda.

thrillery

Philip Kerr