Peter a Lucia

Peter a Lucia https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/285984/bmid_peter-a-lucia-0Td-285984.jpg 4 7536 7536

Působivý příběh tragické mladé lásky, inspirovaný bombardováním Paříže na Velký pátek v roce 1918.

Literatura světová Novely
Vydáno: , SVKL - Slovenské vydavateľstvo krásnej literatúry

Pierre et Luce , 1920

Freedyn
24.12.2012

Jednoduchá,krásná novela..

krizek
19.12.2012 5 z 5

Tuto knihu jsem sice četla asi tak v 16ti, ale stále si pamatuji, jak mě ohromila tak velká láska, cit byl popsán velmi, velmi krásně, tak smutné a tak krásné zároveň....

čohynka
12.12.2012 5 z 5

Čtivá, super kniha. Určitě doporučuju.

t.teriinkaa
04.12.2012 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, krátká a dobře se čte :)

kapllu
19.11.2012 3 z 5

Spoustu autorů použilo prostředí války ve svých dílech, někomu se to zdařilo lépe a někomu hůře. Petr a Lucie pro mě osobně nic nového nepřinesli, proto hodnotím pouze průměrem.

Lenka Žofka
14.11.2012 2 z 5

Osobně mi kniha k srdci nepřirostla, přišla mi tak nějak....plytká?

plastic0o
20.10.2012

Krásné. Lucie je svým přístupem k životu pro mě obdivuhodná. Láska je jediným smyslem života.

fan_tomas
15.10.2012 3 z 5

Příjemná kniha, mohu jen doporučit ;)

Lily96
13.10.2012 5 z 5

Ano, je to knížka, která se nedá číst jedním dechem, je docela složitá a musí se u ní přemýšlet, přesto je to jedna z mých oblíbených. Ač jsem si některé pasáže musela číst vícekrát, abych je pochopila, celková myšlenka je nádherná. Tak čistá a upřímná láska uprostřed hrůz války...
Knihy o válce moc ráda nečtu, ale tahle je jiná. Snad proto, že nezobrazuje válku jako takovou, ale lidé, kteří za války žili. Jak ji prožívali, jak se snažili utéct a jak se jim to (alespoň na chvíli) podařilo.

mysiacik
06.10.2012 4 z 5

Pekná knižka, poteší.

kacimilek
09.09.2012 4 z 5

Kniha neoslní, ale také neurazí. Romantický příběh o tom, že láska je víc než válka. Hodně naivní postavičky, ale moc hezky vykreslené prostředí. Mně osobně se kniha líbíla hlavně v tom, že je určena přesná doba, od kdy do kdy se to děje, co se kdy stane. Jak faktické! :)

Vernika
06.09.2012 2 z 5

Tuto knihu jako povinnou měl u nás přečtený snad každý z důvodu, že byla krátká. Já ji četla jako jednu z prvních, ale vůbec mne nenadchla. Ani jsem se na její obsah nemohla pořádně soustředit. Opravdu nevím, proč je tato kniha tak slavná...

Maica
06.09.2012 3 z 5

Těšila jsem se na nějaké jednoduché (ale hluboké) čtení o lásce. Nestalo se. Bylo to takové náročné, musela jsem hodně přemýšlet a rozhovory byly škrobené. Což ovšem možná odpovídá době příběhu. Ale hlavní myšlenka se mi líbí. I ten konec se tam hodí, bez něj by to nějak nebylo ono. Nebylo by to tolik burcující.

Addie
18.08.2012 4 z 5

Láska žije až do konce. Neměla moc dlouhé trvání, jen co je pravda. Jasná demostrace toho, že válka v rychlosti ničí vše, co jí přijde do cesty? Z dnešního pohledu jsou v knize už nepříliš typické dialogy, ale nejsem z těch, kdo mají problém s mluvou dávných dob.

drStanek
10.08.2012 2 z 5

Potkají se, milujou se, milojou se, milujou se, milujou se, pořád se milujou, jsou mrtví. THE END.

palačinka
02.08.2012 5 z 5

Nejkrásnější kniha o lásce jakou jsem kdy četla. Možná pro mě předčila i Shakespeara s Máchem dohromady :) Dokonce jsem si z knížky musela začít vypisovat citáty, abych na ně nazapomněla, až knížku vrátím zpátky do knihovny, protože by byla velká škoda zapomenout ne to, že:

"Stává se někdy, že zazní neúplný akord, drsně a chraptivě; zanechává ducha v nepokoji až do chvíle, kdy se k němu připojí nový tón a sloučí nepřátelské nebo chladně si cizí prvky, jako by to byli návštěvníci, kteří se neznají a čekají, až budou představeni. To pak ihned nepříjemné napětí povolí a harmonie plyne od článku k článku. Takový duševní chemický proces provedl toho dne vlahý letmý dotyk dívčí ruky."

bararich8
26.07.2012 5 z 5

Zvláštní knížka, takové vyplnění prázdna. Moc se mi ale líbila.

ValKing
23.07.2012 1 z 5

Nemůžu si pomoct, nuda, nuda a příběh, který mě vůbec ničím nedojal. V porovnání s dokonalým Otčenáškovým dílem brak. A to jsem si to chtěla vzít k maturitě. Hell no!

Zuzvil
30.06.2012 3 z 5

Tato kniha je taková novodobější podoba známého příběhu Romea a Julie...Láska je tu ale zobrazena v průběhu války, v knize je krásně popsáno, jak dva mladí lidé v sobě nachází zalíbení, přesto, že kolem nich hučí děla a zuří právě válka. Jedná se o takový jednodušší styl psaní, ale ten v podstatě zaručuje i snadnou čtivost. Je to velmi milá a romantická novela, která se jako povinná četba čte dobře.

Kachorra
27.06.2012 5 z 5

Kniha s výběrem krásných jazykových prostředků. Popisy emotivního rozpoložení hlavních hrdinů mě zcela vtáhly do děje.