Peter a Lucia

Peter a Lucia https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/285984/bmid_peter-a-lucia-0Td-285984.jpg 4 7542 7542

Působivý příběh tragické mladé lásky, inspirovaný bombardováním Paříže na Velký pátek v roce 1918.

Kermisee
21.08.2013 5 z 5

Něha a láska, která je celým příběhem protknuta, s kontrastem ve válce a utrpení, přesně vystihuje spisovatelovu duši. Jeho osobnost dýchá z každé stránky. Krásné dílo.

lushi
15.08.2013

Příběh je tak krátký a tak naplněný pocity a vášní, že nemá smysl uvažovat, jestli kniha stojí za přečtení. Prostě ano!

barus14
10.08.2013 5 z 5

Podle mého názoru tato knížka stojí za přečtení, každý by to mohl alespoň zkusit ;). Já sama jsem ji přelouskala téměř jedním dechem a moc se mi líbí. Krásný příběh s dojemným koncem.

Kathyss
04.08.2013 2 z 5

Přelouskala jsem to kvůli maturitě a své potřebě dělat věci do konce. Ale nelíbilo se mi to, na to kolik to má stran mi to zabralo neuvěřitelně moc času.

VerRyNDA
30.07.2013 5 z 5

Knížka plná citů. Hezky se mi četla na dovolené. Doporučuji, krásná a přeci zaujme.

KikiEli
18.07.2013 4 z 5

"To je takový to, jak se nazačátku potkaj v metru a pak na ně spadne kostel?" :D Jinak knížka krásná. :) plná citu. :)

bookcase
15.07.2013 5 z 5

Smutný příběh...četla jsem několikrát, ale už před lety.

Michaela91
15.07.2013 4 z 5

Četba k maturitě, nemám ráda když mě někdo nutí do čtení knih, které si sama nevyberu, ale tuhla kniha se mi moc líbila. Láska vs. válka. Bohužel vyhrála ta druhá. Konec byl velmi smutný ale jinak byla kniha napsaná moc dobře a dobře se i četla.

Manifest blech
03.07.2013

Romantický příběh v pozadí kruté války, pro slabší povahy to přímo není, ale jinak skvělá kniha.

Dandulka
02.07.2013 5 z 5

I když mám tuto knihu jako povinnou četbu k maturitě, moc se mi líbila. Konec byl na můj vkus byl dost drsný, až mi vyhrkly slzy.

tatruszka
01.07.2013 5 z 5

Moc se mi do čtebí této knihy nechtělo, až moc mi název připomínal "Romeo a Julie" a nechtěla jsem si tuto představu kazit nějakým nepovedeným pokusem se Shakespearovskému dramatu přiblížit. Byla jsem příjemně překvapená, že i když se v mnohém příběhem podobaly, vůbec mi to nevadilo a na konci knihy jsem ukápla i slzu nad jejich koncem. Rozhodně hodnotím kladně.

Aneneta
15.06.2013 3 z 5

Hezký, krátký příběh. Jen, jako by to bylo o ničem. Stačilo si přečíst začátek a poslední větu a věděla bych všechno. Chyběl napínavý děj.

Toda
13.06.2013 5 z 5

Nejoblíbenější příběh lásky...v mém vydání byly navíc krásné ilustrace!

Skjaninka
08.06.2013 5 z 5

"Bránou jeho očí vstúpila do jeho srdca, vstúpila celá..."
Dokonalosť v jednoduchosti, poukazujúca na skutočnosť, že láska, ktorá končí smrťou, je silnejšia, než vojna, v ktorej smrť žiadny zmysel nemá.

budíček
07.06.2013 4 z 5

Život, láska a válka – tři slova, která procházejí celým příběhem a provázejí jeho hlavní hrdiny. Tento příběh jsem četla už několikrát a vždy v něm objevím něco nového. Kdysi ještě snad na základní škole, se mi líbil příběh lásky hlavních postav. Dnes s odstupem let, mě neméně fascinuje jejich touha po životě, byť je beznadějná. Pohled mladých lidí na válku kolem nich je často dojemný a přitom člověku dá mnohem víc, než by čekal. Jejich úvahy o životě a společnosti, ve které žijí, a které se jen jakoby objevují vedle jejich milostného příběhu, jsou neméně silné. Při dočítání posledních stránek mě vždycky mrazí a žasnu, jak silný příběh dokázal autor na těch pár stránkách napsat.

ChrisSparrow
29.05.2013 3 z 5

Hezký příběh... ale znovu bych po ní asi nesáhla.

dendisek3
29.05.2013 2 z 5

Kniha mne moc nezaujala, nevim proc, ale ne.

miracless
22.05.2013 3 z 5

Úspěšné přiblížení Paříže v roce 1918. Poutavý a napínavý příběh jsem měla velice rychle přečtený. Krátká forma nebyla vůbec na škodu, právě naopak - knize přidala na dramatičnost a zábavnosti. Velmi doporučuji ;)

olinka30
22.05.2013 4 z 5

Je to jedna z nejkrásnějších knih od tohoto spisovatele. Opravdu moc pěkné.

suze
18.05.2013 4 z 5

Knížku jsem si přečetla hlavně ze zvědavosti - hodně jsem už o ní slyšela a zrovna jsme ji probírali ve škole, takže nebylo, co řešit. Měla jsem ji přečtenou za několik hodin a musím říct, že splnila přesně to, co jsem od takové knížky očekávala. Nemůžu říct, že bych čekala něco horšího ani nic lepšího. Byl to prostě příběh o dvou mladých zamilovaných lidech, kterým se ale do cesty postavila překážka - 1. světová válka. Tím, že autor zasadil děj do Paříže příběhu dodal na romantičnosti. Myslím, že plusem u této knihy je mimo jiné také to, že není nijak dlohá, protože jinak by mohla někomu připadat místy nudná a zbytečně zdlouhavá.
Kniha je hodně srovnávána také s Romeem, Julií a tmou, tuto knihu jsem ale ještě nečetla, ikdyž to mám v plánu, takže z tohohle hlediska nemohu posoudit... :-)